reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

A czujecie ruchy dziecka tylko przy położeniu reki na brzuchu czy bez ręki tez?
Ja w dalszym ciagu czekam na te pierwsze oznaki i nic
 
reklama
@DareToBe
Ja nie mam pojęcia bo ja czuję wszędzie [emoji4] Raz całkiem nisko, dziś na przykład pod samym pępkiem. Ciekawa jestem, w czwartek usg [emoji4]
@ADA87
Bez ręki też, na początku w ogóle pod ręką nic nie było czuć, dopiero od paru dni są wyczuwalne z zewnątrz.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja mała na ostatnim usg była ułożona glowkowo ale teraz to nie wiem bo się wierci i czuję ja w różnych miejscach ale najczesciej nad linia majtek po prawej stronie...Mój jak przylozy rękę to też czuje ale panikuje że jej miejsce zabiera...

 
W ramach wsparcia WOŚP kupiłam dwie książki mamyginekolog, będzie co czytać na zwolnieniu ;) Teraz pożyczyłam od siostry "ciężarówką przez 9 miesięcy" też jest fajna, z humorem podchodzi do ciąży, ale też jest sporo przydatnych informacji. W ogóle super bo moja siostra 2 lata starsza zaszła w ciążę zaraz potem jak się dowiedziała o nas i takim sposobem nasze dzieci będą miały niecałe 3 mies różnicy :D mama nasza tak chciała wnuki to teraz będzie bawić dwójkę, ale cieszą się wszyscy, w końcu będą dzieci w rodzinie bo u kuzynek też teraz wysyp
 
A czujecie ruchy dziecka tylko przy położeniu reki na brzuchu czy bez ręki tez? Ja w dalszym ciagu czekam na te pierwsze oznaki i nic
Najpierw czułam przede wszystkim w środku, teraz już też jak położę rękę (a młoda kopie, bo oczywiście nie rusza się cały czas ;)) to brzuch podskakuje ;)
Spokojna głowa, poczujesz w końcu te wymarzone ruchy (Ty masz 16+3, ja już 21+1, więc jeszcze masz czas) - ja bardzo na nie czekałam, bo dają mi świadomość, że jest ok, ale jak dziś kopnęła tak w dół to przez kilkanaście sekund czułam się jakby mnie ktoś w krocze kopnął ;) Aż strach pomysleć co będzie dalej :D
 
W ramach wsparcia WOŚP kupiłam dwie książki mamyginekolog, będzie co czytać na zwolnieniu ;) Teraz pożyczyłam od siostry "ciężarówką przez 9 miesięcy" też jest fajna, z humorem podchodzi do ciąży, ale też jest sporo przydatnych informacji. W ogóle super bo moja siostra 2 lata starsza zaszła w ciążę zaraz potem jak się dowiedziała o nas i takim sposobem nasze dzieci będą miały niecałe 3 mies różnicy :D mama nasza tak chciała wnuki to teraz będzie bawić dwójkę, ale cieszą się wszyscy, w końcu będą dzieci w rodzinie bo u kuzynek też teraz wysyp
Moja przyjaciółka też jest w ciąży z terminem na sierpień, także podobnie jak u Ciebie.
A w 1szej ciąży inna dobra kumpela była w ciąży i mamy 1,5 miesiąca różnicy między dziećmi.
A teraz dużo znajomych pod koniec minionego roku 2ce znajomych urodziło się dziecko a na wiosnę jeszcze jednym ma się urodzić..
Także wysyp.[emoji6]

Co do tej książki "ciężarówką przez 9 miesięcy" to czytałaś już ją trochę?
Bo ja ją trochę u znajomej czytałam, jak dla mnie to nie za bardzo jest ta książka, niby z humorem, ale dużo zwrotów takich nie wiem jak to ująć, takie bardzo infantylne, momentami kretyńskie.
Może jest tam dużo przydatnych informacji, ale język i sposób jakim została napisała do mnie nie przemawia..
Ja bym nie dała rady przebrnąć przez nią i jej przeczytać w całości.
Zresztą ta znajoma jak byłam u niej, była w 8 miesiącu, a miała przeczytane gdzieś kilkanaście tygodni tylko, też jej nie wciągnęła...
Choć ona w 1szeh ciąży jest, myślałam że mnie to razi bo będę miała 2gie dziecko, ale nie...
No ale każdemu co innego odpowiada.[emoji4]
 
Ostatnia edycja:
Moja przyjaciółka też jest w ciąży z terminem na sierpień, także podobnie jak u Ciebie.
A w 1szej ciąży inna dobra kumpela była w ciąży i mamy 1,5 miesiąca różnicy między dziećmi.
A teraz dużo znajomych pod koniec minionego roku 2ce znajomych urodziło się dziecko a na wiosnę jeszcze jednym ma się urodzić..
Także wysyp.[emoji6]

Co do tej książki "ciężarówką przez 9 miesięcy" to czytałaś już ją trochę?
Bo ja ją trochę u znajomej czytałam, jak dla mnie to nie za bardzo jest ta książka, niby z humorem, ale dużo zwrotów takich nie wiem jak to ująć, takie bardzo infantylne, momentami kretyńskie.
Może jest tam dużo przydatnych informacji, ale język i sposób jakim została napisała do mnie nie przemawia..
Ja bym nie dała rady przebrnąć przez nią i jej przeczytać w całości.
Zresztą ta znajoma jak byłam u niej, była w 8 miesiącu, a miała przeczytane gdzieś kilkanaście tygodni tylko, też jej nie wciągnęła...
Choć ona w 1szeh ciąży jest, myślałam że mnie to razi bo będę miała 2gie dziecko, ale nie...
No ale każdemu co innego odpowiada.[emoji4]
Szczerze mówiąc to dopiero wczoraj mi siostra przywiozła tą książkę więc przeczytałam kilka pierwszych tygodni na razie ;) to nie jest taka książka do czytania ciągiem jak inne tego typu poradniki bo ciężko byłoby to przyswoić, raczej tak do poczytania z doskoku co tam się na kolejnych etapach dzieję. Może nie jestem obiektywna bo ogólnie ostatnio chłonę wszystko co jest na temat ciąży i dzieci tak się wykręciłam w ten temat, że już czytam jednocześnie 4 inne książki :D ale też staram się brać to wszystko na zdrowy rozum szczególnie te na temat opieki i wychowania dzieci. Bo takie rzeczy wyjdą dopiero w praniu i żaden poradnik nie zastąpi intuicji i doświadczenia mamy ;)
 
Co do tej książki "ciężarówką przez 9 miesięcy" to czytałaś już ją trochę?
Bo ja ją trochę u znajomej czytałam, jak dla mnie to nie za bardzo jest ta książka, niby z humorem, ale dużo zwrotów takich nie wiem jak to ująć, takie bardzo infantylne, momentami kretyńskie.
Może jest tam dużo przydatnych informacji, ale język i sposób jakim została napisała do mnie nie przemawia..
Ja bym nie dała rady przebrnąć przez nią i jej przeczytać w całości.
Zresztą ta znajoma jak byłam u niej, była w 8 miesiącu, a miała przeczytane gdzieś kilkanaście tygodni tylko, też jej nie wciągnęła...
Choć ona w 1szeh ciąży jest, myślałam że mnie to razi bo będę miała 2gie dziecko, ale nie...
No ale każdemu co innego odpowiada.[emoji4]

Mam tę książkę i jest idealna do czytania "skokowo", zeby mieć pojęcie o tym co się dzieje w kazdym tygodniu. Uważam, że jest dobra dla ludzi z dystansem bo nie pisze wiecznie o tym, że kobieta w ciązy jest cała rozświetlona a ten stan to błogosławieństwo tylko ukazuje człowieczą stronę. Czasami wydaje mi się jednak zbyt mało szczegółowa, ale to zależy kto ile oczekuje informacji na dany temat.
 
reklama
Ja na pewno wrócę do książki "język niemowląt" ;) czytałam w pierwszej ciąży i bardzo mi się podobała. Ciekawe jak z perspektywy czasu i doświadczenia teraz będę postrzegać tą książkę.
Ja brałam acard cały pierwszy trymestr, lekarz powiedział, że mogę. Już odstawiłam, bo przeczytałam, że tylko 1 i 3 trymestr.
 
Do góry