reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

A tu Was zaskoczę, bo na ostatniej wizycie lekarka mi powiedziala, że wedlug najnowszych badań w 2 trymestrze możne brać ibuprom :) W 1 i 3 nie, ale w drugim tak :) Wspomniala coś, że w 3 nie, bo wtedy jest zwiekszone ryzyko jakiejś choroby..
O dobrze wiedzieć.
A ja na mamaginekolog chyba czytałam że aspiryna w ciąży można brać...
 
reklama
a ja dziś przeleżałam prawie cały dzień, bo tak mnie podbrzusze bolało, że nie mogłam się schylić :( dopiero jak wzięłam nospę i magnez to mi przeszło. krwawienia nie ma, więc chyba nic poważnego, ale jak jutro będzie to samo, to lecę do swojego gina, bo nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało. miała tak któraś?
 
Tutaj (klik) z MAYO CLINIC odpowiedzi ekspertów - między innymi na temat aspiryny (którą w określonych przypadkach można) - ale tez całej masy innych interesujących nas rzeczy ;)

Ja dziś 21+1, więc leci już 22 tydzień - ależ ten czas leci! :)

Wróciłam też właśnie z rynku, gdzie jest impreza WOŚP - dołożyliśmy się do tej cudownej inicjatywy, która zasponsorowała już tyle sprzętu medycznego w całej Polsce, że praktycznie każdy obywatel kiedyś miał okazję się z tym sprzętem zetknąć (przez używany w karetce, na izbie przyjęć, w zakładach diagnostyki obrazowej, na oddziałach szpitalnych czy chociażby każda polska mama przy badaniu słuchu noworodka). I szczerze mówiąc ja również mam gdzieś czy i ewentualnie ile zarabia na tym sam Owsiak czy inni - bez tej inicjatywy bylibyśmy jako kraj w czarnej dupie, skoro nigdy, przenigdy nie ma pieniędzy na służbę zdrowia. A dzięki WOŚP jakkolwiek pniemy się w górę.

Z takich fajnych zdarzeń: Staś wrzuca pieniądze do puszki przy leżącym wodołazie (wielki, czarny, włochaty, leżący nieruchomo) - odchodząc zahacza nogą o nogę psiaka, na co pies podnosi wielką głowę - i tu nagły odskok Staszka (z przestrachem) i hasło "to jest żywy pies! a ja myślałem że maskotka!" :D
 
Mam pytanie odnośnie ruchów. Jak czujecie swoje maluchy? U mnie faza lekkich bulgotków minęła i czuję je bardzo mocno, bezboleśnie, ale są to porządne kopniaki, co więcej, czuje je wyraźnie pod ręką. Wczoraj az się trochę wystraszyłam bo jak leżałam na wznak na sofie, coś zaczęło się boleśnie 'przewalac' przez chwilę myślałem że to jakaś rewolucja jelitowa ale za chwilę mój brzuch zmienił kształt i wyraźnie po prawej stronie można było wyczuć guza wielkości dużej śliwki. Trochę wcześnie, co nie? Końcówka 19 tygodnia, pierwsza ciąża.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja wczoraj jak się położyłam zmęczona po dlugiej posiadowce U koleżanek też czułam jak mały wariuje dosłownie przez bite 15-20 minut tak się wiercil i krecil ze było czuć pod ręką :-)
 
U mnie od tego tygodnia (skończony 19) już czuć wyraźne ruchy. nie jakoś bardzo często ale rano i wieczorem po jedzeniu jak się położę to czuć pod ręką a czasem nawet widać. no i mąż wczoraj sam pierwszy raz to poczuł :) Mówię mu potrzymaj tak trochę rękę to na pewno mały będzie się jeszcze wiercił, ale on był tym tak zdziwiony i przejęty że nie chciał już sprawdzać :p w ogóle dla niego też to wszystko jest nowe i nie może się nadziwić jak mi ten brzuch rośnie, jest tym wręcz zafascynowany :D
 
@ZUZA.80 ja tak miałam i okazało się że mam zapalenie pęcherza. Ból był prawie cały czas nie mogłam nic robić tak bolało.

@Ewa.se mam to samo. Wieczorem od paru dni jak się położę w łóżku malutka zaczyna się przekrecac i często z prawej strony się wypycha robi się twardy brzuch w tym miejscu i po chwili zaczyna się przemieszczac i znikać :) A u mnie 18t +1d

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nie czułam w ogóle tych bulgotków, bąbelków i przelewania. Pewnie nie wiedziałam, że to jest to, bo to pierwsza ciąża. Za to od tygodnia czuję prawdziwe ruchy (na początku jakby się szczeniaczek przeciągał, a teraz takie kuksańce delikatne), a od dwóch dni nie tylko jak zalegnę wieczorem, ale też w ciągu dnia. Idealnie na półmetku, czyli w piątek Igor przybił piątkę swojemu tacie [emoji7]


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
A jak są ułożone Wasze maluchy? Ja i bez USG wiem, że nogi są na dole, bo wszystko idzie w stronę krocza - przy mocniejszym ruszaniu się to aż prąd idzie w dół ;)
 
Do góry