reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@Ewa.se idź od razu, nie czekaj na wizytę bo bakterie są niebezpieczne w ciąży.

Ja już mam tak mocne kopnięcia, że potrafi mnie obudzić w nocy. W ciąży z synkiem miałam łożysko na przedniej ścianie to też szybko czułam ruchy ale delikatniej a teraz mam łożysko na tylnej ściance i strasznie mocno czuje ruchy. Są momenty, że mnie to denerwuje.

A co do fotelika to my mamy cybex aton 4 z bazą isofix po synku. Ciężki ale solidny i porządny. Nigdy bym nie kupiła takiego z kompletu od wózka bo to liche i nie ładne. dla mnie istotne też było aby daszek nie był połączony z uchwytem do trzymania bo to też uciążliwe. A najlepiej to dopasować fotelik do auta bo to ważne.
 
reklama
Fotelik najpewniej będziemy brać też cybex, któryś model ogladalisny i bardzo nam pasował.
Też codziennie czuje dzidziaka, zwykle wieczorem ale wtedy czekam na to po prostu leżąc z ręką na brzuchu. Zawsze pod pepkiem, ostatnio po środku jakoś i to takie fajne wtedy zawsze mu opowiadam różne rzeczy bo wiem że nie śpi [emoji6]
Jeśli chodzi o Tc ciąży, to tu suwaczek okazuje mi 19±5 chyba dziś, a u lekarza mam zawsze liczony do przodu już. A sama czasem mówię tak czasem tak [emoji6]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jestem w 18 tygodniu i też do tej pory nic nie czułam, ale wczoraj po południu jak leżałam na boku to poczułam 3 kopniaczki wyczuwalne pod ręką i od tej pory cisza ;) i było to z boku, dość blisko dna macicy. A łożysko podobno na ścianie tylnej.
 
Dzisiaj dokładnie połowa! Trzeba to opić ;)

Ja ruchy czuję bardzo często i intensywnie. Maluch już konkretnego kopa potrafi mi sprzedać ;)
No wg mnie Jak jest 16+1, czyli skończone 16 tygodni i 1 dzień to jest to siedemnasty tydzień - w sumie tak samo jak z wiekiem - mam skończone 33 lata, a teraz leci mi 34 rok ;)
Ale dla lekarzy licza się skończone tygodnie. Urodziłam córkę 36t5d i zakwalifikowali ja jako wczesniek, bo nie było pełnych 37 tygoni.
 
A jak liczycie, w ktorym tygodniu jestescie?
Np. 16+1 to dla Was 16 tydzien czy 17 tydzien?

Moja lekarka zaleca zanizać, czyli jak 16+1 to tydzien 16 i tak tez sie posliguje.

Ja w pierwszej ciazy pierwsze ruchy czulam w 19 tc. I majac w pamieci pozniejsze kopniaki do niczego mi sie nie spieszy :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Mój lekarz też mówił że jak jest 16+1 to 16 tydzień oni tak liczą, moja szwagierka urodziła w 38 plus którymś tam dniu to wpisali poród w 38 a nie w 39, więc zawyzanie nic nie da, jedynie dla nas kobiet trochę uspokoi :)
Dzisiaj dokładnie połowa! Trzeba to opić ;)

Ja ruchy czuję bardzo często i intensywnie. Maluch już konkretnego kopa potrafi mi sprzedać ;)
Ale dla lekarzy licza się skończone tygodnie. Urodziłam córkę 36t5d i zakwalifikowali ja jako wczesniek, bo nie było pełnych 37 tygoni.


Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ja chyba dzisiaj pobiłam rekord. Zasnęłam o godz 5 rano. Tak mi się myślenie włączyło i nie mogłam wyłączyć. Serio się zastanawiałam czy nie zacząć walić głową w ścianę [emoji17]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja ruchy najlepiej czuję jak się położę na plecach. I wtedy tak jakby pod spojeniem łonowym najczęściej.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie,
Widzę, że mamy, które już maja zestaw pielęgnacyjny za sobą wiedzą, że to się nie sprawdza :) I ja się z tym zgadzam. Cały zestaw co kupowałam dla synka..poszedł do śmieci, nawet nie wiem po co gruszkę kupiłam, jak nigdy jej nie użyłam, nożyczki dla niemowlaka, po pierwszej próbie obcinania wyrzuciłam, szczoteczka do włosów - poszła potem do zabawy dla synka :D
Twardnienie brzucha, też obstawiam skurcze przepowiadające, macica przygotowuje sie juz do porodu. Ja mam już twardnienie brzucha, tylko ja jak zwykle mam dzidzię umiejscowiona na żyle i tylko jak leżę na lewym boku, to nie twardnieje mi brzuch, pewnie za kilka tygodni dojdą już wyraźnie skurcze, jak zmienię pozycję. Taka moja uroda mówią lekarze, a dla mnie przypadłość, bo zanim zasnę to sie męczę. A spanie tylko na lewym boku nie jest fajne :)
 
reklama
Nooo jutro zaczynamy 18 tydz:)
A narazie to podczas przekładania dłoni do podbrzusza i jak się mega skupię, na mocniejsze doznania zdaje sobie sprawę że muszę poczekać:)
Ale już niebawem[emoji173]
A jutro o 18 wizyta! [emoji7][emoji7][emoji7]

9ewnqqmzi7le71mi.png
Ja pierwsze ruchy których już byłam pewna poczułam między 18-19 tygodniem. Teraz czasami mały też wariuje mi w brzuszku jak szalony a czasami bardzo spokojny, nie ma reguły :-)
A jak liczycie, w ktorym tygodniu jestescie?
Np. 16+1 to dla Was 16 tydzien czy 17 tydzien?

Moja lekarka zaleca zanizać, czyli jak 16+1 to tydzien 16 i tak tez sie posliguje.

Ja w pierwszej ciazy pierwsze ruchy czulam w 19 tc. I majac w pamieci pozniejsze kopniaki do niczego mi sie nie spieszy :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Ja liczę skończone tygodnie i mój lekarz tak samo :-) W końcu jutro też mam swoją wyczekiwana wizytę, chociaż nie wiem czy będzie mi robić usg bo pewnie umowimy się od razu na polowkowe w któryś dzień w następnym tygodniu. Eeeh tylko wizyta o 18.40 więc jak będzie taki poślizg jak ostatnio to o 21 dopiero wejdę do gabinetu :/
 
Do góry