reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Byłam dzisiaj w Krakowie, wstąpiłam do centrum w którym jest happy mum... Nie kupiłam nic [emoji24] jakość i cena wg mnie tragedia.. A tak się nastawilam na ten sklep... hm mama też nie lepsze eh tragedia z tymi ciazowymi rzeczami:(
Mam jedną sukienkę z hm mama - tzn czekam na nia aż przyjdzie:p i nic więcej narazie ż działu ciążowego nie kupiłam:(

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
reklama
Kurde tak czytam i wy macie tak często te wizyty.. Ja co 4 tyg i nic krócej:( raz wizyta była za 3tyg żeby się załapać w terminie na te badanie genetyczne i gdyby coś tam było nie tak to skierowanie do Żor do specjalistów... A tak to nic szybciej - choć prosiłam! A lekarz tak się śmiał ze mnie:p i mówi Pani Agatko no ja mogę częściej Panią zapisywac, to by było z korzyścią dla mnie (prywatnie chodzę) ale po co..
Ciaza rozwija się prawidłowo, wyniki książkowe więc nie ma takiej potrzeby żeby widzieć się częściej:)
Ja też mam mniej wiecej co 4 tygodnie, więc nie jesteś sama ;)
 
Jakub Grudzień.
Wygrał nawet plebiscyt na najlepszego lekarza w rku.
Ma różne opinie, znam 3 dobre kumpele co do niego chodzą i są zachwycone, 1 znajoma przyjaciółki bardzo bo nie poleca. Trochę mnie postraszyła no ale... Ja mu ufam, dobrze się dogadujemy, ma super sprzęt.. więc u niego zostałam:)

9ewnqqmzi7le71mi.png
Tak myślałam jak pisałaś kiedyś że najlepszy w mieście..[emoji4] Te ez słyszałam większość pozytywnych opinii.
Ale znam 2 skrajne przypadki jedna znajoma go chwali, starali się o dziecko ponad 2 lata chodzili do ordynatora Rutkowskiego wcześniej a jak przeszła do Grudnia to ten porobił od razu dokładne badania itp i już się wyjaśniło czemu nie mogą zajść i czemu poroniła... Teraz ma zdrowe dziecko i zawdecza to Grudniowi.

A druga znajoma nie chce o G. Słyszeć i wychwala R.
Prawdopodobnie gdyby R. Nie miał dyżuru podczas jej porodu to dziecko by nie przeżyło..
Okazało się że ma tzw podwojną pochwę, chodziła całą ciążę prywatnie do G.i ten tego nie zauważył.
Gdy była nastolatką to jakiś dr jej cos tam wspomniał o "czymś tam", no i że w przyszłości będzie potrzebny zabieg, ale żaden inny dr później o tym nie wspominał.
Podczas przyjęcia do szpitala dr też tego nie zauważył, dopiero dr R. podczas badania jak już była na sali porodowej ją zbadał i zaczął robić larmo i było cięcie na cito..
 
Tak myślałam jak pisałaś kiedyś że najlepszy w mieście..[emoji4] Te ez słyszałam większość pozytywnych opinii.
Ale znam 2 skrajne przypadki jedna znajoma go chwali, starali się o dziecko ponad 2 lata chodzili do ordynatora Rutkowskiego wcześniej a jak przeszła do Grudnia to ten porobił od razu dokładne badania itp i już się wyjaśniło czemu nie mogą zajść i czemu poroniła... Teraz ma zdrowe dziecko i zawdecza to Grudniowi.

A druga znajoma nie chce o G. Słyszeć i wychwala R.
Prawdopodobnie gdyby R. Nie miał dyżuru podczas jej porodu to dziecko by nie przeżyło..
Okazało się że ma tzw podwojną pochwę, chodziła całą ciążę prywatnie do G.i ten tego nie zauważył.
Gdy była nastolatką to jakiś dr jej cos tam wspomniał o "czymś tam", no i że w przyszłości będzie potrzebny zabieg, ale żaden inny dr później o tym nie wspominał.
Podczas przyjęcia do szpitala dr też tego nie zauważył, dopiero dr R. podczas badania jak już była na sali porodowej ją zbadał i zaczął robić larmo i było cięcie na cito..
No niestety tak to jest.. żaden lekarz nie będzie miał 100% pozytywnych opinii..

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Witam, dawno tu nie zaglądałam :)
Od 17 tc czuję się (odpukać) coraz lepiej, i psychicznie i fizycznie :) brzuch mi bardzo wystrzelił jakieś dwa tyg temu, zawsze byłam bardzo szczupła i miałam płaski brzuch i teraz mi z tym dziwnie ale cieszę się że idzie "do przodu" a nie na boki jak widziałam dzisiaj w galerii u jednej :p coraz wyraźniej też czuję ruchy dzidzi :) to jest przesłodkie i dzisiaj jak mówiłam do brzuszka to się oczywiście popłakałam :D
A teraz proszę o radę. Jak byście postąpiły w moim przypadku? Mianowicie.. do lekarza chodzę prywatnie co 3 tygodnie, jednak moja pierwsza wizyta ciążowa była u innego lekarza (też prywatnie) w 7tc i wtedy dostałam skierowanie na badania prenatalne, na które poszłam w 11 tc. Ten obecny lekarz też mi je robił ale tak powierzchownie i byłam zawiedziona (nie ma on certyfikatu). Kieeedyś tam zapisałam się na NFZ do tego pierwszego lekarza co mi dał skierowanie i wizytę mam u niego 15 stycznia, a gdy miałam te prenatalne to z automatu zapisali mnie na połówkowe 23.01 (koszt to 250 zł) więc w sumie idealnie żeby iść na NFZ i dostać skierowanie, no ale... przeciez chodzę do innego lekarza (który nie ma kontraktu z nfz i nie może wypisać) czy to nie trochę głupie że z niego zrezygnowałam a teraz tak bezczelnie idę po skierowanie?
 
To jest chyba wymóg dla genetycznych tylko w tym 13tyg
Czytałam na mamaginekolog że na pokowkowe nie trzeba

9ewnqqmzi7le71mi.png
a widzisz, choć czytam mamęginekolog to ten wpis o połówkowym jakoś mi umknął... może rzeczywiście do połówkowego lekarz nie musi mieć tego certyfikatu. chyba zasugerowałam się tym że w każdej ciąży miałam to badanie robione przez certyfikowanego lekarza i to standard jest (w uk gdzie miałam prowadzoną pierwszą ciążę na pewno, w Polsce dostawałam skierowanie i zawsze był lekarz certyfikowany). na pewno nie zaszkodzi jak lekarz taki certyfikat ma ;)
 
Byłam dzisiaj w Krakowie, wstąpiłam do centrum w którym jest happy mum... Nie kupiłam nic [emoji24] jakość i cena wg mnie tragedia.. A tak się nastawilam na ten sklep... hm mama też nie lepsze eh tragedia z tymi ciazowymi rzeczami:(
Mam jedną sukienkę z hm mama - tzn czekam na nia aż przyjdzie:p i nic więcej narazie ż działu ciążowego nie kupiłam:(

9ewnqqmzi7le71mi.png
znam tylko happy mum z Bonarki, więc jeśli tam byłaś to ten sklep to rzeczywiście porażka; cenowo jak dla mnie to też przesada....
ja już od jakiegoś czasu przerzuciłam się na zakupy online, co mi oszczędza czas i nerwy, no i zdecydowanie większy wybór jest, a jak coś nie pasuje to odsyłam
takie codzienne ciążowe ubrania ma też bonprix, ceny nie najgorsze (tylko rozmiarówkę mają zawyżoną). kupiłam tam ostatnio jeansy i są naprawdę w porządku
 
reklama
Do góry