reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Dla mnie dzisiaj jakiś koszmarny dzień. Na ostatniej wizycie usg okazało się że maluszek ma małe torbiele więc oczywiście zmartwilo mnie to strasznie ale wiadomo starałam się być pozytywnej myśli. Lekarz kazał zrobić badanie afp czy coś takiego i wysłać mu wynik. D. Rano odczytuje wiadomość od niego a tam ze wynik graniczny. Prawie się poryczalam w pracy ;( strasznie się boję że maluch będzie chory :((
Tu przede wszystim jest pytanie czy wynik jest graniczny, ale w normie, czy poza normą (w ciąży norma zmieni się z każdym tygodniem). Po drugie czy za wysoki czy za niski (to już ukierunkowuje w jaką stronę coś może być nie tak) - jeśli w ogóle poza normą. A torbiele są nerek dzidziusia, czy jakie torbiele? Kolejne pytanie czy Ty problemów z wątrobą nie masz - ogólnie pytań tysiąc, więc spokojnie czekaj na konsultację z lekarzem prowadzącym - wiem że łatwo się mówi, a spokój zachować trudno w takiej sytuacji. W każdym razie trzymam kciuki!
Normy też są normami, czyli czysta statystyka - sama jestem przykładem, dwuletniej diagnostyki tarczycy, gdzie nic się z niczym nie zgadzało, wyniki były z kosmosu - tylko byłam odsyłana do ludzi z wyższymi stopniami naukowymi - no i konsensus był taki, że trzeba uznać, że moje prywatne "normy" nie zgadzają się z tymi populacyjnymi, taki psikus ;) I od tego czasu leczą mnie (z dobrym skutkiem) na niedoczynność tarczycy mimo podwyższonych hormonów tarczycy ;)
 
Jaki jest morał?? Nie mówić tego głośno...
Ale skoro u Ciebie jest zwrot o 180stopni to może i u mnie będzie na odwrot[emoji23][emoji23][emoji23]

Więc jestem w 17 tc i nadal mnie mdli. Albo jak kaszel, otwieram lodówkę a zasami jak myje zęby.[emoji6][emoji6]

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom

No u mnie też lekki nawrot, nie tak gwałtowny jak ostatnio ( lodówkę otworzyłam jeszcze), ale już coś czuje mi nie pasuje...
Wczoraj miałam tyle energii, tyle zrobiłam, a dzisiaj śpię ile się da. Dziecko się bawi, karze mi spać i zasnęłam...Dobrze, ze budzi mnie swoim gadaniem ciągle.
 
Ja dzisiaj narzekam. Byłam u gin. No i zaczęła pytać o tą przezierność (nie jestem w najniższej gr ryzyka, tylko tej następnej ) i pytała o PAPPA, którego nie zrobiliśmy. Pyta czy coś jeszcze było nie tak. My że tylko to. No to ona, że w takim razie jest jeszcze ok.

No i mi o to jej "jeszcze" chodzi. Zasiała ziarno niepewności i teraz się boję. Mam mdłości, ale to chyba ze strachu [emoji22]

Mam pytanie. Co mi da jeśli się dowiem że PAPPA będzie nieprawidłowy? Czy będzie można pomóc jakoś dziecku czy chodzi tylko o naszą świadomość że coś może być nie tak?

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Poczytałabym w Internecie, ale boję się dowiedzieć za dużo albo przeczytać o czymś co mnie jeszcze bardziej dobije. [emoji24]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Poczytałabym w Internecie, ale boję się dowiedzieć za dużo albo przeczytać o czymś co mnie jeszcze bardziej dobije. [emoji24]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Nie, lepiej nie czytaj. Internet niepotrzebnie nakręca niektóre tematy. Może lekarka przypadkowo dodała to "jeszcze" a Ty niepotrzebnie się zadreczasz.. A w którym jesteś tygodniu? Jeśli test Pappa wyszedłby nieprawidłowy skierowaliby Cię na dalsze bardziej szczegółowe badania. Z tego, co wiem niektóre schorzenia można leczyć jeszcze, kiedy dziecko jest w naszym brzuchu..

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dzisiaj narzekam. Byłam u gin. No i zaczęła pytać o tą przezierność (nie jestem w najniższej gr ryzyka, tylko tej następnej ) i pytała o PAPPA, którego nie zrobiliśmy. Pyta czy coś jeszcze było nie tak. My że tylko to. No to ona, że w takim razie jest jeszcze ok.

No i mi o to jej "jeszcze" chodzi. Zasiała ziarno niepewności i teraz się boję. Mam mdłości, ale to chyba ze strachu [emoji22]

Mam pytanie. Co mi da jeśli się dowiem że PAPPA będzie nieprawidłowy? Czy będzie można pomóc jakoś dziecku czy chodzi tylko o naszą świadomość że coś może być nie tak?

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
nieprawidłowy wynik Pappa to przede wszystkim podstawa do dalszej diagnostyki, w tym amniopunkcji, która jako jedyne badanie daje 100% pewności.
z tego co napisałaś, to wydaje mi się, że to "jeszcze" Twojej lekarki to jej się po prostu wymsknęło, bo w tym kontekście nie ma za bardzo sensu

nie grzeb w necie!
 
Kupilam poduszkę dla maleństwa [emoji5] pisałam wam o nich. Jest cudna [emoji5]
IMG_20171220_113013_776.jpg


Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • IMG_20171220_113013_776.jpg
    IMG_20171220_113013_776.jpg
    45,5 KB · Wyświetleń: 423
Poczytałabym w Internecie, ale boję się dowiedzieć za dużo albo przeczytać o czymś co mnie jeszcze bardziej dobije. [emoji24]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Spokojnie. Test Pappa jest przydatny ale on jedynie pokazuje Prawdopodobieństwo. Nie da jednoznacznej odpowiedzi. A do tego jeżeli chodzi o przeziernosc - czasem przejście z jednej grupy ryzyka Do drugiej to kwestia odchylenia główki przez maleństwo. Więc bądź spokojna. A z tym "jeszcze" to obstawiam że chodziło jej o to że skoro ten jeden parametr nie jest "najlepszy z możliwych" to co z np. Obecnością kości nosowej. Nie martw się. Głowa do góry.
 
reklama
Tu przede wszystim jest pytanie czy wynik jest graniczny, ale w normie, czy poza normą (w ciąży norma zmieni się z każdym tygodniem). Po drugie czy za wysoki czy za niski (to już ukierunkowuje w jaką stronę coś może być nie tak) - jeśli w ogóle poza normą. A torbiele są nerek dzidziusia, czy jakie torbiele? Kolejne pytanie czy Ty problemów z wątrobą nie masz - ogólnie pytań tysiąc, więc spokojnie czekaj na konsultację z lekarzem prowadzącym - wiem że łatwo się mówi, a spokój zachować trudno w takiej sytuacji. W każdym razie trzymam kciuki!
Normy też są normami, czyli czysta statystyka - sama jestem przykładem, dwuletniej diagnostyki tarczycy, gdzie nic się z niczym nie zgadzało, wyniki były z kosmosu - tylko byłam odsyłana do ludzi z wyższymi stopniami naukowymi - no i konsensus był taki, że trzeba uznać, że moje prywatne "normy" nie zgadzają się z tymi populacyjnymi, taki psikus ;) I od tego czasu leczą mnie (z dobrym skutkiem) na niedoczynność tarczycy mimo podwyższonych hormonów tarczycy ;)
Torbiele w główce znalazł. Na prenatalnym mózg był czysty zdrowy a na ostatnim usg były już torbiele o której mówił że na 80% się wchlona i nie ma się co tym przejmować. Ja z wątroba nie mam żadnych problemów przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo a lekarz tak jak mówię, wysłałam mu wynik i zapytałam czy jest w porządku to odpisał krótko "wynik graniczny".
Spokojenie. Nie martw się na zapas. Jak by było coś nie tak to by zadzwonili do Ciebie z informacją albo żebyś przyszła.
Przecież nie mogą z czymś takim czekać do kolejnej wizyty.

Szczerze??? Ja też się boję ze z malenstwem będzie coś nie tak. Co z tego ze też wyniki miałam dobre.
Zawsze znajdzie się powód do zmartwień.
Ja się uspokoilam jak już się Pawełek urodził i zaczął płakać na cały oddział( a glosik to on mial- resztę dzieci ledwo było slychac). Dopiero jak lekarz i położna powiedzieli ze zdrowy na 10 to byłam spokojna.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry