reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

dziewczyny, co Wy z tą kawą? wiadomo, że w nadmiarze zawsze szkodzi, ale jedna lub dwie dziennie, to przecież można. ja sobie nie wyobrażam poranka bez dobrej kawy z mlekiem :)
 
reklama
co do terminu porodu, to podobno najbardziej wiarygodne jest określanie wg usg, ale tylko do 13 tc, bo w tym okresie maluszki rosną prawie identycznie. później to już różnie
ja mam termin na 9 czerwca wg OM, wg prenatalnych na 4 -5 czerwca,a znając życie to urodzę w maju, bo żaden z moich chłopaków nie chciał siedzieć dłużej niż to konieczne i wyskakiwali jak tylko skończył się 37tc :)
 
Dziekuje

Szybkiego powrotu do zdrówka dla dzieciaczka, biedactwo. I dla Ciebie zdrówka byś się nie zarazila

Dziewczyny podajcie sprawdzony dobry przepis na pierniki żeby nie były na drugi dzień jak kamień :-)

Na biegunie zimna też w końcu zrobiło się pięknie biało, pada cały dzień ale jest chlapa bo tylko 0 stopni. Szkoda tylko że ma być tak biało do Mikołajek
1512058478-3fa8eae7a2b75133-aaaaaa.jpeg
U nas też dzisiaj zasypało [emoji7]
Jechałam przyjaciółkę odwiedzić i cała drogę robiłam zdjęcia [emoji23]
1512077372-29494351dd144188-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny co do pierniczków to mam sprawdzony patent żeby szybko zmiękły..
Do puszki/pojemnika z piernikami wkładamy kawałki przekrojonego jabłka.

Ja mam przepis na pyszne ciastka z masłem orzechowym, jakbyście chciały;)

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

.
Albo skórki od chleba! Też sprawdzony patent :)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jezu doborze że moja teściowa nie jest super kucharka bo bym nie zniosła takiego gadania...ja też nie jestem Gesslerowa ale grzebie w necie i próbuje fakt nie zawsze jest super ale mój to wszystkozerny jest[emoji12] Fakt czasami jak mu nie pasuje to powie że coś mu nie pasi ale to rzadko i zawsze zjada...

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
Moja teściowa ma 51 lat i jest ewenementem na skalę światową - w życiu nie ugotowała nawet jednego obiadu czy choćby ziemniaków[emoji23] więc mnie z nikim na szczęście mąż nie porównuje;p

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Mecenasowa27 calr Podlaskie jak tak białe ;))u mnie dzis pieknie pruszy caly dzien.

Ciasto na pierogi moge podac jutro mamy zapytam;) aluray jutro robi z kapusta i grzybkami. Bo adwent jest na szczescie my poscic nie musimy ;)

Kawa 2 razy dziennie moim zdaniem za duzo. Max 1 i to slabsza z mlekiem. To jednak kofeina.

Ja osobiście sporo gotuje tesciowa jest wsciekla ze taka siksa jal ja zrobie drozdzowe kruche strucle z serem itp i wychodzi mi ;)

A my nadal na wiosce. Mała zabkuje wyje jak glupia az nerw bierze. Brzuch dzis mnie rozbolal od noszenia tej froski. Ale byle do soboty wtedy wkracza tata a ja uciekam jak najdalej;) a ogolnie mam lenia i zmęczona ciągle jestem nic nie pomagam itp az mi glupio. Ale mama nie komentuje wie jaka jest sytuacja i ze duzo ryzykuje nosząc ciągle franie.
 
też jem wszystko i zapachy nie przeszkadzają, tylko jeszcze
I ja poproszę :-)

Super ze wszystko w pożądku, który tydzień u Ciebie? Ja jak byłam na peenatalnych w tamtym tygodniu to mały miał 7,5 cm i 13+5


Dziewczyny jeszcze tak z innej beczki trochę. Nie wiem czy wiecie więc podzielę się z wami informacja bo może ktoś nie wie, ale kobietom pracującym które zawiadomiły pracodawcę o ciąży przysługuje wolne na badania. Ja osobiście z tego skorzystałam właśnie jak byłam na prenatalnych, wystarczy wziąść zaświadczenie od ginekologa o odbytej wizycie i pracodawca musi za ten dzień normalnie zapłacić. Mamy do tego prawo. Teraz 15grudnia też mam wizytę o 16 a do pracy na 14 wiec biorę sobie wolne na wizytę. Tak a propo bo może ktoś nie wie a nie było tutaj o tym mowy :-)

tak, ale na badania to całego dnia chyba nie przeznaczasz? u mnie w pracy po prostu zgłaszam i wychodzę na tyle ile potrzebuję, ale na pewno nie na cały dzień
 
reklama
Ciasto na pierogi :)
1kg mąki
1łyżka soli
2szkl wrzątku
1szkl zimnej wody
Do miski dajecie mąkę i sól, a w osobnym naczyniu mieszacie wrzątek i zimną wodę. Wlewacie do mąki okolo 3/4 wody i mieszacie z mąką, potem zagniatamy. Ciasto musi byc miękkie, delikatne. :)
Z tej porcji wychodzi mi około 90 pierogów. :)

Ciocia, ktora pracuje jako kucharka podała mi ten przepis i korzystam z niego juz bardzo długo:) wczesniej robilam z jajkiem ale ciasto po rozwalkowaniu strasznie "ściągało się" do środka :)


Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry