reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Dzień dobry w sobotę! :)

Ja miałam tragiczną noc :( Śniło mi się, że por...am. Nawet mi to słowo przez gardło ani przez klawiaturę nie chce przejść. To był tak straszny, realistyczny, przerażający sen, że się obudziłam zapłakana i spocona jak mysz :( W efekcie wstałam przed 10.00
Zaraz się biorę za jakieś porządki, obiad, może nawet prasowanie nadrobię, byle się czymś zająć. Pogoda i tak do niczego nie zachęca.

Wiem, że jeszcze sporo czasu na takie rozmyślanie i planowanie, ale mam pytanie: Zamierzacie urządzać osobny pokoik do spania dla maluszka czy wstawiacie łóżeczko do sypialni? Oczywiście wiadomo, że jak nie ma dodatkowego pokoju to sprawa jest prosta :D ja póki co sobie nie wyobrażam, żeby dziecko spało samo w innym pokoju.

Sen faktycznie straszny.
Ja mam dla maluszka osobny pokój (teraz jest tam bawialnia córek), ale przez pierwszy rok lub dwa łóżeczko będzie w naszej sypialni. Więc bawialni nie demontujemy. Jedynie nasze minibiuro będzie tam przeniesione.
 
Jak będzie dziewczynka to też może dać Ci ciuchy, pewnie ma uniwersalne.
A zresztą niemowlaków jest obojętne czy ma niebieskie czy różowe body...
Moja latała po domu nawet w takich z traktorami i autkami;)

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Dokładnie. Na dziewczynkę też będę miała ubranka od kogo wziąść więc raczej tutaj dużo kupować też nie będę musiała :-)
 
Ja po córkach powydawałam prawie wszystko i muszę niemal całą wyprawkę kupić od zera. Powoli kompletuję pieluszki. Prawdopodobnie na początku stycznia kupię chustę, bo znajoma będzie sprzedawać. Ubranka będę kupować na wiosnę. Największym wydatkiem u mnie będą pieluszki i chusty, dlatego wolę co miesiąc kupić po troszku. Jeden zestaw pieluszek już do mnie jedzie :)
 
Po baardzo dogłębnym przeanalizowaniu większości witamin wybiorę pomiędzy Femibion Natal 2 Plus a Vita-miner Prenatal DHA. Nie wiem czemu ale zależy mi na tym kwasie DHA.
Co do wyprawki to ja poczekam też gdzies do ok 24 tc, z resztą łóżeczko mam od siostry, a małych rzeczy do ok 2 lat mam pół pokoju, bo siostry mają w sumie czwórkę chłopaków już odchowanych i to nic że wszystkie rzeczy praktycznie błękitne ;)
Wózki też przeglądam w internecie, jeden na allegro mi się spodobał 3w1 ale na to przyjdzie czas, słyszałam że można dostac nowy wózek w komisie za połowę ceny, też to będę sprawdzać.
Ja ostatnio budzę się ok 4 idę na siku i dalej nie chce mi się spać. Dzisiaj z nudów obudziłam męża, przeszkadzało mi że...za głośno oddycha :tak:
Chustę też dostanę od siostry, ale co sądzicie o nosidełku TULA? strasznie podoba mi się, są drogie ale poważnie myślę o zakupie ;) wydaje mi się że to może być dobra inwestycja.
 
Nosidełko tula i inne są dla dzieci, które same siedzą. Nad chustą bym się zastanowiła.

Ja wyprawki jeszcze nie robię. Jeszcze czas. Zawsze można odłożyć teraz kasę żeby potem nie było na raz. Mam wszystko po synku, a jak będzie córka to trochę uniwersalnych mam na początek ale pewnie coś dokupie bo to inna pora roku będzie.

A co do pokoju dziecięcego to mój synek ma 2 lata i 2 mce i śpi z nami w łóżku a nowy dzidziuś też zapewne będzie z nami. Za rok planujemy się przeprowadzić do nowego domu to wtedy synek będzie miał swój pokój a drugi nadal będzie z nami.
 
Pati nosidła Tula tak jak Olasec napisała, to dla dzieci samodzielnie siedzacych. Ale bardzo fajne są.. Trzeba uważać na nosidła tzw wisiadła, bo można więcej szkody dziecku narobić niż to jest warte...

Co do chust to mam po córce, nie muszę kupować, jedna elastyczna, druga porządna tkana a jeszcze jedna pseudo kółkowa, ale tak na szybkie akcje się nadaje.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czy Wasi rodzice też są trochę "zacofani" jeśli chodzi o aktualna opiekę medyczną nad kobietami w ciąży? Wczoraj rozmawiałam z mama przez tel, jak tam było na wizycie itp i mówię że wszystko dobrze było na pierwszym usg i dostałam skierowanie na kolejne na połowę stycznia (to już będzie usg polowkowe). Przypomnę, że chodzę na NFZ i jak wszystko będzie ok to tych usg będę miała 3 max 4. A ona mówi, żebym nie zapisywala się w połowie stycznia tylko później bo po co tak często robić usg, przecież to jest SZKODLIWE. Nie ważne że te badania robi się w konkretnych tyg ciąży. Naczytali się z ojcem jakiś pseudonaukowych artykułów i teraz plotą takie glupoty, aż mi się coś robi. Odeslalam ich do ostatniego postu mamaginekolog która się odnosi wlasnie do tego i poczytac rzetelne informacje. Ja wiem że jak mama była w ciąży to jedyne usg miała raz i to z 4 dzieckiem wiec wydaje jej się to jakimś wymysłem, ale jakoś nie mogę tego słuchać, szczegolnie że chodzę tylko na te obowiązkowe usg, które sa bardzo istotne i potrzebne. Taka refleksja
Był jeden artykul w internecie ostatnio popularny szerzacy te głupoty... Na szczęście mama ginekolog szybko się odniosła Link do: Mamaginekolog
Pokaż to rodzicom, niech czytają i zaczną oddzielac ziarno od plew :)

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
hm, no noworodka bym raczej w tym nie nosiła, ale widziałam że są takie wkładki do tego nosidła, napisali że dla dzieci od 3,5 kg...
z resztą jeszcze dużo czasu do namysłu :)
 
reklama
hm, no noworodka bym raczej w tym nie nosiła, ale widziałam że są takie wkładki do tego nosidła, napisali że dla dzieci od 3,5 kg...
z resztą jeszcze dużo czasu do namysłu :)

Są wkładki, ale noszenie dziecka niesiedzącego nawet z wkładką nie jest zdrowe. Dla niesiedzących maluchów najlepsza chusta. Na dłużej starczy tkana długa.
Ja mam tulę i faktycznie polecam, ale dla siedzącego szkraba.
 
Do góry