reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja miałam na NFZ genetyczne z pappa to zrobiłam. Generalnie w ciąży robię wszystkie badania jakie się powinno bo za dużo przeszłam i nie chcemy z lekarzem nic przeoczyć.

Ah te imiona. Jakoś jeszcze nie myślimy o tym. Ale wiem jedno nie będzie to stare i nie nowoczesne. Zwykłe musi być.

Gratuluję wizyt:)
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Ja też dzisiaj miałam USG genetyczne. Wszystko rozwija się prawidłowo. I raczej będę miała drugiego synka :-) Mąż zachwycony. Termin też pozostał bez zmian. Testu Pappa nie robiłam. Teraz w środę wizyta u lekarza.
Trzymam kciuki za Wasze wizyty.
 

Załączniki

  • received_1822291001132675.jpeg
    received_1822291001132675.jpeg
    161 KB · Wyświetleń: 110
Cześć Dziewczyny. Ja też dzisiaj miałam USG genetyczne. Wszystko rozwija się prawidłowo. I raczej będę miała drugiego synka :-) Mąż zachwycony. Termin też pozostał bez zmian. Testu Pappa nie robiłam. Teraz w środę wizyta u lekarza.
Trzymam kciuki za Wasze wizyty.
Chłopak jak nic! [emoji7]
Gratuluję [emoji173]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi lekarka powiedziała, że prawidłowo zrobione USG daje 92% pewności, z testem PAPPA wzrasta do 95%, więc niewiele w sumie zmienia. Ja w pierwszej ciąży robiłam, w pozostałych, po zgłębieniu tematu, już nie :)
ja z kolei wyczytałam, że samo USG wykrywa tylko 60-70% wad chromosomalnych, a już USG + test Pappa wykrywa do 95%. robię komplet
 
ja z kolei wyczytałam, że samo USG wykrywa tylko 60-70% wad chromosomalnych, a już USG + test Pappa wykrywa do 95%. robię komplet
Każda robi jak uważa i to jest indywidualna decyzja ....niektórych przeraża koszt inni nie patrzą na kasę jeszcze inni mają to zapewnione przez NFZ z różnych powodów i robią to automatycznie...Ja osobiście długo myślałam i stwierdziłam że będę robiła tylko usg bo mi te ułamki nic nie dadzą i To prawdopodobieństwo będzie mnie stresowało bo zawsze jest jakiś procent A nic nie daje 100%pewności ...zamiast tego testu wolę usg polowkowe

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
ja z kolei wyczytałam, że samo USG wykrywa tylko 60-70% wad chromosomalnych, a już USG + test Pappa wykrywa do 95%. robię komplet
Podasz jakieś źródło? Ja dzisiaj pytałam babeczki po badaniu, a jest to jeden z certyfikowanych lekarzy FMF, więc nie mam powodów jej nie wierzyć ;)
 
Cześć Dziewczyny. Ja też dzisiaj miałam USG genetyczne. Wszystko rozwija się prawidłowo. I raczej będę miała drugiego synka :-) Mąż zachwycony. Termin też pozostał bez zmian. Testu Pappa nie robiłam. Teraz w środę wizyta u lekarza.
Trzymam kciuki za Wasze wizyty.
Cudo[emoji7]

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny :D
Nadrobiłam chyba wszystko, łatwo nie było ;)
Ja osobiście jestem przeciwnikiem przekłuwania uszu małym dziewczynkom, a już niemowlakom to dla mnie abstrakcja. Ani to nie dodaje uroku tej łysej główce ;) a przede wszystkim jest mega niebezpieczne, bo kolczyk może się w każdym momencie odpiac, a dziecko wiadomo, od razu do buzi i nieszczęście gotowe. Kwestia bólu to druga sprawa, moje dzieciaki są klute przy okazji szczepień i zupełnie im to wystarczy.

Co do becikowego to faktycznie ograniczeniem jest maksymalny dochód 1922zl na członka rodziny. Nie należało mi się przy żadnym z dzieci. Teraz pewnie też nie dostanę, chociaż kto wie, to jeszcze pół roku :)

Ja też nie wierzę w zabobony, strasznie średniowieczne podejście. Kwestia wieszania firanek ma uzasadnienie medyczne, wiec to zupełnie coś innego.

Dzisiaj mam usg genetyczne także poproszę o kciuki. Niby 3 ciąża a stres ten sam ;)
Trzymam kciuki ja jutro mam badanie prenatalne. Jak długo czeka się na wyniki? Będę robić usg i pappa więc usg to chyba od razu dowiem się co i jak ale na wynik krwi chyba będę musiała czekać trochę co nie?
 
Również stwierdzila, że jeśli lekarz powie ,że coś jest nie tak to zrobię pappa. Za prenatalne płaciłam 230 a za pappa miałoby być dopłacone jakoś około 200 zł. Ale na szczęście z maluszkiem wszystko ok :)

Widzę, że dużo wśród imion dla chłopców pojawia się Janków - u mnie odpasa mój mąż ma tak na imię ;) Jasie są całkiem fajne ;)
Dla chłopca jesteśmy zdecydowanie na Leona , nie wiedzieliśmy nawet, że byłoby to po dziadku lub pradziadku mojego męża. W każdym razie tego jesteśmy pewnie. Dziewczynka będzie wyzwaniem mamy kilka opcji ale żadna jeszcze nas nie przekonała :)

@waniliowe.love masz piękne imię :) Ale wierzę, że może dla niektórych być zaskoczeniem, bo jest rzadko spotykane ale mnie się podoba :)
 
reklama
Ja bym bardzo chciała mieć córeczkę :) Mam synka, brakuje córeczki, ale czuje przez skórę i brzuch, że będzie syn :D
Imiona mam: Oliwia albo Tymon :)
 
Do góry