reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Witam nowe dziewczyny :)
Gratulacje udanej wizyty! I maluszek jaki jiz dużo [emoji7]
@Mecenasowa27 u mnie się nie sprawdziło z synkiem miałam ochotę wiecznie na słodkie i co? I pisiorek był :D

Mam ochotę na sernik tarty i czekam aż mąż wróci z rehabilitacji to weźmie synka pójdą po pampersy to mi zajdzie do Aldika po ser i jajka bo nie mam [emoji14]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
1510930027-b1d554dc020a083f-aaaaaa.jpeg

Aja. Dzis zrobilam paszteciki z kapusta i grzybkami;) pychotka wrzucam foto dla zaostrzenia apetytu

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dlaczego mnie dobijacie tym jedzeniem?[emoji28]

Wyślij. Chętnie przygarnę. Akurat mam barszcz w domu wiec pasują [emoji16]

A jak je robiłaś? Bo ja w życiu nie robiłam pasztecików, a mam ochotę spróbować.

U mnie dzisiaj śląskie ze szpinakiem i pulpety z indyka. Ale mam załamkę, bo strasznie mocno czuje cebulę w tych pulpetach. Mąż mówi że normalnie smakują wiec chyba przez ciążę. Syn tez zjada. A mnie odrzuca [emoji13] Jakbym samą cebulę jadła. Fuuuuj

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dlaczego mnie dobijacie tym jedzeniem?[emoji28]

Wyślij. Chętnie przygarnę. Akurat mam barszcz w domu wiec pasują [emoji16]

A jak je robiłaś? Bo ja w życiu nie robiłam pasztecików, a mam ochotę spróbować.

U mnie dzisiaj śląskie ze szpinakiem i pulpety z indyka. Ale mam załamkę, bo strasznie mocno czuje cebulę w tych pulpetach. Mąż mówi że normalnie smakują wiec chyba przez ciążę. Syn tez zjada. A mnie odrzuca [emoji13] Jakbym samą cebulę jadła. Fuuuuj

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
0.5kg maki
Paczke drozdzy suchych(moga byc świeże)
Sol
Łyżeczka cukru
Olej 1/4szkl
Woda lekko gorąca
1jajko
Ps. Maki wsyp 3/4 reszte zostaw w razie jak nadajesz za duzo wody.

Farsz.
Kapusta 0.5kg podsmażyłam delikatnie na niewielkiej ilosci oleju doprawilam delikatnie wegeta lisciem laurowym(soli nie duzo bo kapusta pozniej moze wzmocnic sol) grzyby suszone wedle uznania ja je najpierw dokladnie wymoczylam we wrzatku po ok 30min oddałam i umylam od bierzaca woda poktoilam i dorzucilam do kapusty. Ja czekalam az wszytko bedzie lekko pomaranczowo-brazowe. I nadziewalam ciasto . Farsz musi byc zimny. Pieklam 200stopni 20-25min

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wszystkie skladniki wsypalam wymieszlam i dolewalam powoli wode by ciato nie bylo ani mocno lepkie ani twarde. I zostawilam do wyrośnięcia. Jeśli dasz drożdże swieze to je rozrabia sie 200ml wody 2lyzki maki lyzeczka cukru. Zostawisz lz by wyrosly i wtlewasz do maki jajka soli i oleju u wode wtedy na koniec sie wlewa

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hiv wr nie miałam a czytam że też powinno być do 10tyg zrobione.. hm

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Hiv i tokso robiłam w tym tygodniu a mam 12 tc.Oddawa Czekam na wyniki , myslę że do poniedziałku będą bo w środę mam wizytę u prowadzącego.


Ale dziś tu smaki podrzucacie. Dziś na obiad spagetti jadłam i było pycha już chodziło za mną ostatnio ;)
Lekko taka przeziębiona jestem, i mimo że ogólnie czuję się lepiej to i tak leżę w łóżku , żeby się nie zaprawić bardziej.
 
reklama
Ja biorę acard. Kiedyś mama ginekolog pisała artykuł, że acard jest polecany w ciąży a nawet podczas starań.

Dziewczyny dziś miałam badania prenatalne pierwszego trymestru. Wszystko jest super wg USG. Czekam jeszcze na opis wraz z testem pappa. Mój bobas ma już 5,5 cm. Dziś zaczynam 13 tydzień. Tak się cieszę :) mdłości po mału odpuszczają. Mam tylko wieczorem ale już nie takie silne. Muszę jeść często a mało i wtedy lepiej z mdłościami. Jeszcze ten okropny posmak w ustach mam ale on raczej nie zniknie.
gratuluję dobrego wyniku usg! Ola, napisz proszę jak wyglądało samo badanie usg, bo jak byłam 2 lata temu to podczas 20 minut usłyszałam tylko że wszytko w normie, pan lekarz był bardzo gburowaty (choć za to certyfikowany) i dopiero jak zmienił się na chwilę z młodszą koleżanką, to usłyszałam coś więcej... wiadomo, że najważniejsze to żeby badanie było porządnie zrobione, ale nie wiem na co się szykować. a i czy wyniki nadal są do odbioru dopiero po 7 dniach roboczych?
 
Do góry