reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Usłyszałam ostatnio 2 rzeczy w którym uwierzyć nie mogę...
Po 1sze koleżanka znajomych powiedziała że ona synowi do mleka na noc dawała mąkę krupczatka( przegotowywała to ) i ładnie spał w nocy...
Aż w szoku zostałam, a ta jeszcze że przecież myśmy też tak byli karmieni... Mówię jej że ok wiem że za czasów PRL niektórzy tak robili (choć moja mama jak je to powiedziałam to oczy robiła i mówi że jak już to kaszę manna dawała), ale jest np kasza manna czy kleik ryżowy, czy też specjalne zagęstnik do mleka jak dziecko ulewa...A ta na to że kasza jest za gruba i przez smoczek nie leci.... Mówię jej że zostałam w szoku że w naszych czasach ktoś jeszcze mąkę dziecku jeszcze daje, że ja bym w życiu tak nie zrobiła...
Ale uciełam temat bo słabo ją znam i nie chciałam przy wszystkich o tym rozmawiać, żeby jej głupio nie było.

A 2ga rzecz to mama opowiedziała mi o koleżance z pracy kt niedawno urodziła, a jak dziecko nie chciało się obrócić to ginekolog kazał (czy też kazała) jej świecić latarką od dołu żeby dziecko w stronę światła się obróciło..
Mama mówi że wszystkie jak tam siedziały to oczy zrobiły...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
o latarce to słyszałam od lekarza, że to prawda, że to będzie coś innego co dziecko wyczuje i będzie się odwracać bo to coś innego pod tego co ma cały czas, czyli głosy i hałasy dochodzące do niego
 
Moja teściowa 2 dzieci karmiła od samego początku krowim mlekiem które brała od gospodarza jedynie na początku trochę woda rozcieczala. Moje dziecko niestety miało rygorystyczna dietę prawie cały czas. Przez ponad rok musiałam wszędzie patrzeć czy nie ma nawet minimalnej ilości jajka... ma AZS i miał takie wysypy ze wyglądał jakby go ktoś calego zelazkiem przejechal... na szczęście wszystkie alergie mu przeszły ale ma straszny uraz do lekarzy od tej masy igieł co miał wbijane. Teraz została jedynie nie tolerancja laktozy.
Dziewczyny jak wy już teraz takie zmęczone jesteście to co powiecie pod koniec ciąży? Jak ktoś pracuje fizycznie bądź ciąża go nie oszczędza wymioty i te sprawy to normalne wiadomo.
Ja właśnie stoję i gofry piekę bo mąż po prosił

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Przecież to normalne że w 1szym trymestrze większość kobiet zasypia na stojąco i jest się wiecznie zmęczonym, przez zmiany hormonalne, kt zachodzą w organizmie... A gdy do tego dochodzi opieka nad małym dzieckiem czy dziećmi to już wogole brak sił.

W 2gim trymestrze przeważnie jest się pełnym sił i energii...

Co do tego że Twoja teściowa karmiła dzieci mlekiem krowim od początku to uwierzę bo to też było pewnie mniej więcej za czasów PRL, gdy ludzie mieli mniejszą wiedzę, świadomość i możliwości bo mało co było dostępne...
Nie zapominajmy też że było mniej chemii i produkty były całkiem inne, przez co może tak nie uczulały...

Moja córka miała alergię na mleko krowie, więc też sprawdzaliśmy skład wszystkiego.. Była na tyle silna że jak jeszcze była tylko na moim mleku i wypiłam pół szklanki kefiru, czy trochę mleka w kawie to już były "efekty".;/
Na szczęście kozie produkty jej służyły więc mogłam jeść jogurty i sery a potem wraz z rozszerzeniem diety ona też, no i mleko mogła pić kozie na zmianę z moim, a nie roślinne bo te sklepowe przeważnie to nic dobrego..


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
o latarce to słyszałam od lekarza, że to prawda, że to będzie coś innego co dziecko wyczuje i będzie się odwracać bo to coś innego pod tego co ma cały czas, czyli głosy i hałasy dochodzące do niego
Oo widzisz znów coś nowego wiemy:)

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień słodkiego lenistwa dobiega końca[emoji20] nie wiem czy trochę się wykurowalam ale jutro czeka mnie 12stka w pracy. Najbardziej dokuczają mi zatoki...robiłam inhalacje ale nie widzę na razie efektów...

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak.chodz jeden zaplombowany mnie tak cmi czasem.wiem że jest spieprz.. .ny i trzeba by go rozwiercic i naprawic

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie tak ćmi korzeń ktory zostal mi z 6 i bede zakladac tam koronke. Leczyli kanalowo i zaplobowali taka tymczasową plomba. Na szczęście jutro to kończę i spokój. W pierwszej ciąży zaniedbalam i zeby mi sie tak zepsuly[emoji58]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry