reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Właśnie miałam trochę czasu i znalazłam wszystkie malutkie ubranka po mojej Julce. Az mi sie przypomnialo jakbyla takim okruszkiem [emoji7]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hejo. Wiecie powiadomienia mi sie nie wyświetlają. U mnie dzis placki po węgiersku;) bo zachcianke miałam. Co do usg w pierwszej ciąży byłam ok 13 tygosnia na prenatalnych polowkowe zrobiła mi moja ginekolog zaznaczając ze jezeli mam ochote i kase moge isc tez gdzie indziej;) co do iloaci usg ja w pierwsEj ciazy miedzy hm... 11 a 13tc mialam je wykonywane z 5 razy ( 3 razy w szpitalu raz polowkowe ktore wykazalo ze krwiak byl mega wielki a w sZpitalu malusi no i 5 raz u lekarza bo sam musiał to obejrzeć) więc lekarze widzą co robią i ja tego sie trzymam bo niestety jak sie idzie np. Do ginekologa to trEba mniec do niego mega zaufanie

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hejo. Wiecie powiadomienia mi sie nie wyświetlają. U mnie dzis placki po węgiersku;) bo zachcianke miałam. Co do usg w pierwszej ciąży byłam ok 13 tygosnia na prenatalnych polowkowe zrobiła mi moja ginekolog zaznaczając ze jezeli mam ochote i kase moge isc tez gdzie indziej;) co do iloaci usg ja w pierwsEj ciazy miedzy hm... 11 a 13tc mialam je wykonywane z 5 razy ( 3 razy w szpitalu raz polowkowe ktore wykazalo ze krwiak byl mega wielki a w sZpitalu malusi no i 5 raz u lekarza bo sam musiał to obejrzeć) więc lekarze widzą co robią i ja tego sie trzymam bo niestety jak sie idzie np. Do ginekologa to trEba mniec do niego mega zaufanie

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Dokładnie . Moja gin mi osobiście zrobiła usg raz. Do tego mialam prenatalne i polowkowe u innego i 2 razy w szpitalu. Ale to dlatego ze nic sie nie dzialo. A kolezanka ktora do niej tez chodzila miala malo wód i cos tam.jeszcze to na kazdej wizycie sprawdzala.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
USG prenatalne wykonują w 2D, a także w 3 i 4D jeśli ktoś chce.. Przeważnie wykonuje się USG a potem jak coś jest nie tak to robią test Pappa

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
nie do końca jest tak jak piszesz, badanie prenatalne te gwarantowane w Polsce, to usg i test pappa, a jak coś jest nie tak to badanie inwazyjne typu amnio ...
 
nie do końca jest tak jak piszesz, badanie prenatalne te gwarantowane w Polsce, to usg i test pappa, a jak coś jest nie tak to badanie inwazyjne typu amnio ...
Test pappa dla wszystkich gwarantoany? Od kiedy? Z tego co pamietam tylko dla grup ryzyka - kobiety po 35rz, jakies wady/poronienia w wywiadzie , nieprawidlowosci wlasnie w usg 11-13.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
dziewczyny, czuję się masakrycznie, dzis rano wstała, a tu nos zawalony, oczy bolą i głowa pęka, potem okazało się, że mam 38,6 gorączki, czuję się strasznie. próbuję się kurować czosnkiem, sokiem z cebuli i herbatą z malin jeszcze jakieś propozycje?
aha, próbowałam zrobić inhalację z solą - nic nie dało, jakby nos zaczął ważyć z 5 kilo :(
 
Test pappa dla wszystkich gwarantoany? Od kiedy? Z tego co pamietam tylko dla grup ryzyka - kobiety po 35rz, jakies wady/poronienia w wywiadzie , nieprawidlowosci wlasnie w usg 11-13.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
nie napisałam, ze dla wszystkich, npisałam, ze prenatalne te gwarantowane od 35 roku życia lub ze wskazań to bardzo dokładne usg + test pappa.
w podlaskiem jeśli dobrze sie orientuję to lekarze wysyłają do dwóch jednostek w białym - ja miałam robione dwa lata temu w Mastermedzie.
 
reklama
nie do końca jest tak jak piszesz, badanie prenatalne te gwarantowane w Polsce, to usg i test pappa, a jak coś jest nie tak to badanie inwazyjne typu amnio ...
A no może i tak:) Ja w 1s,ej ciąży nie miałam wskazań więc robiliśmy sobie we własnym zakresie to ok 11 o potem te tzw połówkowe ok 20 tc... Wszystko było ok więc żadnych innych testów nie robiliśmy...
Teraz na prenatalne będę miała skierowanie o gin no już mi zapowiedziała z uwagi na poronienie, więc zobaczę dopiero czy samo USG zrobią czy Papa też.. Choć wydawało mi się że testy robią jak coś jest nie tak.

Znajomi niedawno byli na USG w tym 11 tc, bez skierowania, płacili a że coś tam wyszło nieznacznie podwyższone i dr powiedziała że raczej mają się nie obawiać bo powinno być ok, ale dla pewności od razu zrobili im ten test Pappa. I w tej klinice kazali iść do gina poprosić o skierowanie, bo skoro wyszło coś nie tak to się ono należy. Wrócili tam za jakość,as że skierowaniem i zwrócili im pieniądze za cenę badanie i test Pappa i to USG.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry