reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja tak samo :-) wg om termin na 30 maj ale według usg 24 maja :-)
To Twój bejbik będzie miał już miesiąc, a ja dopiero będę sie zbierać na porodówkę ;)

A co do położnej to jak zadzwonilam do naszej z przychodni (polecanej zreszta w necie) to mi powiedziala, żebym zadzwonila po 30 tygodniu :) Pewnie spotkam sie z nia raz lub dwa, dla "przypomnienia sobie informacji", a potem jak już się bąbel urodzi...
 
reklama
U nas aplikacja pokazuje 99 dni do terminu. Zleciało jak cholera. Wczoraj w końcu kupiłam trochę rzeczy, ciuszki, butelki, kosz na brudne pieluchy i cudowną lampkę nocną :tak:
 
a to jakieś dziwne jest... to nie trzeba oficjalnie zgłosić do przychodni, że się jest w ciąży/ po porodzie, żeby otrzymać opiekę położnej? wiem, że niektóre dziewczyny korzystają przed porodem, ale na własne życzenie, nie z "łapanki"
No dziwne, dziwne, ale może jej pacjentek brakowało i urządziła "łapankę"...[emoji28]
 
Z położną mam dylemat. Jako że szkołe rodzenia mam na nfz, to na czas uczęszczania do niej , to prowadząca jest moją położną i po porodzie mogę się zwrócić do nich o patronaż. Z tym że do lekarza jak chodzę to jest tam położna , która przed wizytą mierzy ciśnienie , waży itp, którą bardzo lubię i chciałabym żeby to ona do mnie przychodziła po porodzie, bo ją już znam całą ciążę ona mnie też zna , więc tak inaczej jakoś. Ale wtedy będę musiała rezygnować z tamtej na rzecz tej trochę zamieszania no ale trudno.
Deklaracje zawsze można było zmieniać kilka razy w roku, no na pewno 2, nam tak parę lat temu mówiły położne na szkole rodzenia.
Więc możesz teraz mieć deklarację tam gdzie szkoła rodzenia a później zmienić na tamta położną..
Tylko się zorientuj czy się przepisy nie zmieniły..
 
Nawet nie wiedziałam że można zrezygnować z patronażu położnej... W takim razie też powiem w szpitalu żeby nigdzie nie wysyłali tego że urodziłam.
Super że testy dobrze Wam poszly i przetrwałyście do końca bez przygód:)
@Ania72821 ja też mam dzisiaj wizytę:) moja o 18:40 a Twoja? Przypomnij który to już tydzień?
Nie można chyba zrezygnowac calkiem z patronazu poloznej - ale mozna zrezygnowac z poloznej z danej przychodni i wybrac sobie inną.
Oni przy wypisie ze szpitala maja chyba obowiazek powiadomienie poloznej, bo wtedy obowiazek opieki nad poloznicą przypada na polozną.

W pierwszej ciazy polozna byla u mnie w 36 tc i potem dopiero po porodzie. Terax przed raczej tez nie mam takiej potrzeby.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny.
Ja po wizycie z młodym wszystko ok. Ale jak zapytałam ile tam waży i mierzy to usłyszałam że wszystko w normie, tak jak powinno być. A potem wpisała w kartotekę że termin na 22.06 i też mówi w normie, a ja je na to że z miesiączki wychodzi 8.06 a ta na to no to w normie, nie ma się co przejmować, wszystko w normie...
Więc już nie dopytywałam, bo mnie zatkało, ja tu sobie myślę, że 2gi poród to może być 2 tyg wcześniej, więc może pod koniec maja a ta mówi że 22 czerwiec...
Ale wydrukowałam z tego że młody nie jest "za duży", przynajmniej to .[emoji6]
A wogóle to jak robiła USG to stwierdziła że młody się wypiął na nas, bo dupką był odwrócony.

Ostatnio mi powiedziała szacowane wymiary i wagę, a dziś chyba taki dzień w "normie" miała..[emoji23]
 
Najważniejsze, że w normie :-D a nie wpisuje Ci wagi dziecka w kartę ciąży? Mi wpisuje od dwóch wizyt i tętno też.
 
Hej dziewczyny.
Ja po wizycie z młodym wszystko ok. Ale jak zapytałam ile tam waży i mierzy to usłyszałam że wszystko w normie, tak jak powinno być. A potem wpisała w kartotekę że termin na 22.06 i też mówi w normie, a ja je na to że z miesiączki wychodzi 8.06 a ta na to no to w normie, nie ma się co przejmować, wszystko w normie...
Więc już nie dopytywałam, bo mnie zatkało, ja tu sobie myślę, że 2gi poród to może być 2 tyg wcześniej, więc może pod koniec maja a ta mówi że 22 czerwiec...
Ale wydrukowałam z tego że młody nie jest "za duży", przynajmniej to .[emoji6]
A wogóle to jak robiła USG to stwierdziła że młody się wypiął na nas, bo dupką był odwrócony.

Ostatnio mi powiedziała szacowane wymiary i wagę, a dziś chyba taki dzień w "normie" miała..[emoji23]
Hehe [emoji23] to super że wszystko w normie.
Ja stwierdziłam,że mój gin zlewa ostatnio te wizyty. Im dziecko większe tym mniej się przykłada do usg i wszystko trwa chwilkę. Wkurza mnie to, bo nie po to prywatnie chodzę, żeby tam być 5 min [emoji19] cud że wogole mi pokazał jak mały jest ułożony. Ale i tak to halo ba zasadzie- tu głowa, tu nóżki i tak sobie siedzi- koniec oglądania. Chyba się chłopina starzeje... Także @KikaRika nie jesteś sama [emoji6] hehe. Mam tylko nadzieję, że nie urodzisz tak jak Ci ginka przepowiada normę hehe. Bo my razem mamy rodzic i innej opcji niż 8.06 nie biorę pod uwagę [emoji4]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To Twój bejbik będzie miał już miesiąc, a ja dopiero będę sie zbierać na porodówkę ;)

A co do położnej to jak zadzwonilam do naszej z przychodni (polecanej zreszta w necie) to mi powiedziala, żebym zadzwonila po 30 tygodniu :) Pewnie spotkam sie z nia raz lub dwa, dla "przypomnienia sobie informacji", a potem jak już się bąbel urodzi...
Już się doczekać nie mogę :-) z jednej strony strach przed nieznanym bo pierwsze maleństwo w domu a z drugiej już bym chciała by był koniec maja bym mogła go przytulić i wycalowac :-)

Jeśli chodzi o położne to byłam w mojej przechodni zapytać o położną środowiskowa i powiedzieli mi że jak malenstwo się urodzi to trzeba przyjść zglosci je w przechodni i wtedy przyjdzie kilka razy położną. Także żal normalnie. Jako młodą kobieta w pierwszej ciąży nawet nie mogę liczyć na spotkania z polozona. Jeszcze może w szpitalu zapytam ale nie będę w tym.szpitalu rodzić i chodzę do lekarza.prywatnie więc ciekawe co oni na to?
 
reklama
Już się doczekać nie mogę :-) z jednej strony strach przed nieznanym bo pierwsze maleństwo w domu a z drugiej już bym chciała by był koniec maja bym mogła go przytulić i wycalowac :-)

Jeśli chodzi o położne to byłam w mojej przechodni zapytać o położną środowiskowa i powiedzieli mi że jak malenstwo się urodzi to trzeba przyjść zglosci je w przechodni i wtedy przyjdzie kilka razy położną. Także żal normalnie. Jako młodą kobieta w pierwszej ciąży nawet nie mogę liczyć na spotkania z polozona. Jeszcze może w szpitalu zapytam ale nie będę w tym.szpitalu rodzić i chodzę do lekarza.prywatnie więc ciekawe co oni na to?
A planujesz szkołę rodzenia? Tam często można zapisać się do położnych prowadzących, może wizyty będą lepiej zorganizowane niż u Ciebie w przychodni :)

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry