reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

A to przynajmniej ja mam dobrze z ta położna bo też 1 ciąża to mi zawsze coś powie więc nie będę narzekać że przychodzi przed porodem [emoji4]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hehe [emoji23] to super że wszystko w normie.
Ja stwierdziłam,że mój gin zlewa ostatnio te wizyty. Im dziecko większe tym mniej się przykłada do usg i wszystko trwa chwilkę. Wkurza mnie to, bo nie po to prywatnie chodzę, żeby tam być 5 min [emoji19] cud że wogole mi pokazał jak mały jest ułożony. Ale i tak to halo ba zasadzie- tu głowa, tu nóżki i tak sobie siedzi- koniec oglądania. Chyba się chłopina starzeje... Także @KikaRika nie jesteś sama [emoji6] hehe. Mam tylko nadzieję, że nie urodzisz tak jak Ci ginka przepowiada normę hehe. Bo my razem mamy rodzic i innej opcji niż 8.06 nie biorę pod uwagę [emoji4]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
No to rzeczywiscie olewka! Mi na każdej wizycie lekarka sprawdza dlugosć szyjki i sprawdza malego. Wage i dlugość zawsze podaje, pokazuje jak jest ułożony, gdzie rączki, nóżki itp. A dziś na badaniu nawet dodała i pokazała na wykresie, że wagowo mały jest w górnej granicy i zapowiada sie duży. Co mnie trochę wystraszylo, bo chcialabym rodzić naturalnie, a jak się okaże że dziecko przed porodem bedzie ważyło 4,5 kg albo więcej to pewnie na cc skierują :/ Na razie w 24 tygodniu (23 +4 dni) mały waży 700gram...
 
A planujesz szkołę rodzenia? Tam często można zapisać się do położnych prowadzących, może wizyty będą lepiej zorganizowane niż u Ciebie w przychodni :)

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie w mieście nie ma szkoły rodzenia. Dostałam namiar na prywatną polozona podobno fajna babka i przychodzi przed porodem tylko kilka razy ale w sumie za jakieś 4-5spotkania płaci się 300zł więc trochę jest.
No to rzeczywiscie olewka! Mi na każdej wizycie lekarka sprawdza dlugosć szyjki i sprawdza malego. Wage i dlugość zawsze podaje, pokazuje jak jest ułożony, gdzie rączki, nóżki itp. A dziś na badaniu nawet dodała i pokazała na wykresie, że wagowo mały jest w górnej granicy i zapowiada sie duży. Co mnie trochę wystraszylo, bo chcialabym rodzić naturalnie, a jak się okaże że dziecko przed porodem bedzie ważyło 4,5 kg albo więcej to pewnie na cc skierują :/ Na razie w 24 tygodniu (23 +4 dni) mały waży 700gram...
Mój lekarz nie poddaje wymiarów dziecka i wagi. Zresztą obliczenia to że bardzo często mylne i nie ma się czym sugerować. Dziwi mnie tylko ze mój mi jeszcze ani raz nie zrobił badania szyjki ale może dlatego że nie widzi ku temu potrzeby a ja nie mam żadnych boli czy dyskomfortu
 
U mnie w mieście nie ma szkoły rodzenia. Dostałam namiar na prywatną polozona podobno fajna babka i przychodzi przed porodem tylko kilka razy ale w sumie za jakieś 4-5spotkania płaci się 300zł więc trochę jest.

Mój lekarz nie poddaje wymiarów dziecka i wagi. Zresztą obliczenia to że bardzo często mylne i nie ma się czym sugerować. Dziwi mnie tylko ze mój mi jeszcze ani raz nie zrobił badania szyjki ale może dlatego że nie widzi ku temu potrzeby a ja nie mam żadnych boli czy dyskomfortu
dziewczyny, które mają problemy z szyjką wielokrotnie pisały, że skracająca się szyjka nie boli, a stanowi duże ryzyko. może zapytaj na kolejnej wizycie co z tym badaniem u Ciebie? lepiej sprawdzić
mój poprzedni lekarz też mi nie badał szyjki i to był jeden z powodów dlaczego go zmieniałam. moja obecna gina bada szyjkę na każdej wizycie i mierzy ją za pomocą USG.
 
No to rzeczywiscie olewka! Mi na każdej wizycie lekarka sprawdza dlugosć szyjki i sprawdza malego. Wage i dlugość zawsze podaje, pokazuje jak jest ułożony, gdzie rączki, nóżki itp. A dziś na badaniu nawet dodała i pokazała na wykresie, że wagowo mały jest w górnej granicy i zapowiada sie duży. Co mnie trochę wystraszylo, bo chcialabym rodzić naturalnie, a jak się okaże że dziecko przed porodem bedzie ważyło 4,5 kg albo więcej to pewnie na cc skierują :/ Na razie w 24 tygodniu (23 +4 dni) mały waży 700gram...
Mi też mówiła, że tu główka a tu nóżki..
Tylko wymiarów nie podała, ale grunt że są w normie ;)
 
Aha a moja dziś mierzyła mnie centymetrem..
A dokładnie jak leżałam na "koziołku" to zmierzyła odległość gdzieś od pępka do kroku.
 
Zapytam na najbliższej wizycie o ta szyjke :-) A to już w sobotę nie mogę się doczekać aż zobaczę mojego maluszka :-)
Miałam dzisiaj wyniki odebrać i zapomniałam, mam nadzieję że wyniki będą dobre
 
Mój prywatny też ma takie podejście w późniejszej ciąży na początku wszystko dokładnie pokazywał A teraz to nawet jej nie mierzył tylko serducho sprawdzal bo mu powiedziałam że mam wrażenie że się mniej rusza ...zobaczymy teraz w poniedziałek jak ja obejrzy...

 
Deklaracje zawsze można było zmieniać kilka razy w roku, no na pewno 2, nam tak parę lat temu mówiły położne na szkole rodzenia.
Więc możesz teraz mieć deklarację tam gdzie szkoła rodzenia a później zmienić na tamta położną..
Tylko się zorientuj czy się przepisy nie zmieniły..
Tak, można zmienić. Chyba 3 razy i kolejne jest płatne jakoś tak. Więc najpewniej tak uczynię, że zmienię na tą którą mam teraz bo się znamy.

Mnie mój lekarz prowadzący robił usg chyba 3 razy do tej pory, dodatkowo miałam 2 prenatalne i jedno usg przy przyjęciu do szpitala. Teraz pod koniec marca idę na prywatne usg jako 3 prenatalne, albo normalnie na 3 prenatalne jeszcze zobaczymy. I szczerze nie wiem ile teraz mam moja dzidzia cm, ile waży jak jesrt ułozona. Na każdej wizycie za to mam sprawdzaną szyjkę. Nie wiem czy tych usg mi nie robi bo ciąża przebiega prawidłowo, nie mam jakichś większych problemów ciążowych, wyniki mam dobre, tętno położna mierzy przy każdej wizycie chyba od 16 tv. Czasem chciałabym żeby częściej tam zaglądał, zawsze liczę że na kolejnej wizycie, a chodzę co dwa tygodnie ;) Więc może w przyszłym tygodniu ;)
 
reklama
Cieszcie się że w ogóle ktoś Wam coś bada [emoji1] U mnie badanie raz w miesiacu (bylo co 5-6 tygodni wczesniej...)to tylko mierzenie wysokości dna macicy centymetrem krawieckim żeby sprawdzić czy dzidzia rośnie, ciśnienie, cukier i tyle [emoji2] O ułożeniu mi powiedziała tylko tyle że w 34 tyg dobrze jakby dziecko było ułożone główką w dół, ale jak to sprawdzi to nie wiem skoro usg mieć nie będę [emoji5] Taki rozwiniety kraj hej ho do przodu a techniki jak za komuny. Także tego... bez paniki [emoji85]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry