reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Jestem już po glukozie :) faktycznie najgorsza była pierwsza godzina, bo zgaga męczyła niemiłosiernie :) ale czas w miarę szybko zleciał :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Z położną mam dylemat. Jako że szkołe rodzenia mam na nfz, to na czas uczęszczania do niej , to prowadząca jest moją położną i po porodzie mogę się zwrócić do nich o patronaż. Z tym że do lekarza jak chodzę to jest tam położna , która przed wizytą mierzy ciśnienie , waży itp, którą bardzo lubię i chciałabym żeby to ona do mnie przychodziła po porodzie, bo ją już znam całą ciążę ona mnie też zna , więc tak inaczej jakoś. Ale wtedy będę musiała rezygnować z tamtej na rzecz tej trochę zamieszania no ale trudno.
 
Z położną mam dylemat. Jako że szkołe rodzenia mam na nfz, to na czas uczęszczania do niej , to prowadząca jest moją położną i po porodzie mogę się zwrócić do nich o patronaż. Z tym że do lekarza jak chodzę to jest tam położna , która przed wizytą mierzy ciśnienie , waży itp, którą bardzo lubię i chciałabym żeby to ona do mnie przychodziła po porodzie, bo ją już znam całą ciążę ona mnie też zna , więc tak inaczej jakoś. Ale wtedy będę musiała rezygnować z tamtej na rzecz tej trochę zamieszania no ale trudno.
Moim zdaniem skorzystaj z tej z którą masz lepszy kontakt :) mi tak doradzała koleżanka, która ma "to" już za sobą.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tylko nie wiem co teraz mam zrobić czy mogę ją odmówić

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Link do: Dla kobiet ciężarnych bezpłatne wizyty położnych
z tego wynika, że aby takie wizyty przed porodem się odbyły musi być skierowanie od gina
nie wydaje mi się, żeby te wizyty były obowiązkowe.
obowiązkowa jest wizyty patronażowa po porodzie. choć i tu różnie. ja przy drugim nie zgłaszałam w przychodni (teraz też nie będę), więc dopiero przy pierwszym szczepieniu położna się zreflektowała, że przecież powinna u mnie być... i poprosiła o podpisanie papierów, że była
 
Hej ja czekam na położna do was też tak jeździ ?

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Tak, u mnie nawet już była jakieś dwa tygodnie temu, takie pierwsze organizacyjne spotkanie. Ma przyjść przed świętami znowu, a potem jeszcze z 2-3 razy przed porodem, potem już po porodzie. Sama ją wyszukałam, opieka położnej jest od 21 chyba tc na NFZ, więc jeśli się ma taką potrzebę to można się zgłosić do przychodni i umówić z położną na takie spotkania, albo - tak jak ja (nie chciałam z przychodni położnej) zapisałam się do takiej prowadzącej własną praktykę we współpracy ze szpitalami. Fajna sprawa, bo ona ma podpisany kontrakt z NFZ więc za to nie płacę, a chciałam ją poznać przed porodem, żeby złapać kontakt i żeby mi potem było jakoś łatwiej. Ja chodzę do lekarza gin w innym mieście, niż to, w którym mieszkam, więc położna, która tam mnie waży itd. przed wizytą do mnie nie przyjedzie do domu. A ta, którą w sumie 'znalazłam' w internecie po pierwszym spotkaniu wydaje się bardzo spoko, zorientowana, no i w rankingu położna na medal w moim województwie zdobyła 3 miejsce ;)

@angela21_21 @ZUZA.80 wiem, że jak się chodzi do lekarza w tej samej przychodni, w której są położne środowiskowe to lekarz prowadzący zgłasza położnym fakt, iż pacjentka jest w ciąży i pod koniec 2trym położne same się kontaktują - tak było w przypadku moich sióstr. Ale w sumie co przychodnia to inaczej.
 
Nawet nie wiedziałam że można zrezygnować z patronażu położnej... W takim razie też powiem w szpitalu żeby nigdzie nie wysyłali tego że urodziłam.
Super że testy dobrze Wam poszly i przetrwałyście do końca bez przygód:)
@Ania72821 ja też mam dzisiaj wizytę:) moja o 18:40 a Twoja? Przypomnij który to już tydzień?
 
K8y, ja na konkretną godzinę nie idę, tylko tak jak mi się umysli, bo trzeba odczekać swoje w kolejce. Ale też w okolicach 19 pójdę :)
Już 25 tydzień :D naprawdę nie wiem kiedy to zlecialo :o
A ty który już masz ?

Co do położnych to ja nawet nie wiem gdzie miałabym zgłaszać to, że jestem w ciąży ale chyba nie potrzebuje, żeby do mnie przychodziła przed porodem. Za pierwszym i drugim razem była ta sama i teraz myślę, że też ta sama przyjdzie. Pooglada pepuszek, wypełni papierki i myślę, że to wszystko ;)
 
reklama
Do góry