reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@Motyl_ek przepraszam ale zwinełam wierszyk i zrobiłam sobie taki obrazek do wywołania, pierwsze zdjęcie do albumu :) Namęczylam się z tym okropnie bo to na telefonie robiłam ale udało się.
IMG_20180224_141035_017.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180224_141035_017.jpg
    IMG_20180224_141035_017.jpg
    260,2 KB · Wyświetleń: 514
reklama
Odcięła kikuta? Co to za położna?
On powinien sam odpaść!! [emoji15]

U nas położna jak przychodzi na patronaż to pyta jak sobie radzimy, czy mamy jakieś pytania, na 1szej wizycie oglądała moje krocze, ogląda dziecko, waży, ogląda jak sobie z karmieniem radzimy itp..
U mnie była 2 czy 3x zamiast tej ilości zalecanej, bo stwierdziła że wszystko ok, radzimy sobie, do tego pielęgniarka..
Ale zaznaczyła że w razie jakichkolwiek pytań czy problemie mam dzwonić, no i ona czasem jak jest potrzeba to chodzi do mam więcej razy niż jest zalecane..
U mnie podobnie. Też oglądała dzieciątko, mnie, zdejmowala szwy zewnętrzne bo coś tam zostało. Ogólnie pokazywała jak dokładnie czyścić faldki dziecku, kikut bo długo nie odpadal,jak pielęgnować i ogólnie taka pogadanka Była u mnie tylko raz, zaraz po powrocie do domu, bo później już nie miałam potrzeby jej wołać. A tak to jeszcze lekarz pediatra był w domu jakoś chyba do 5 dni po powrocie ze szpitala.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Po cięciu też teraz coraz częściej zakłada się szwy śródskórne (rozpuszczalne), więc i tego nie trzeba usuwać - ale to już na obchodzie lekarz powinien powiedzieć :)
Ja nie zapisuję się nigdzie, bo nie chcę żeby do mnie położna przychodziła. Nie że mam coś do położnych, ale po prostu nie widzę potrzeby :) Po porodzie Stasia szwy usuwał mi małżonek ;) Ale w sumie nierozpuszczalne miałam tylko na skórze, cała reszta (szyjka, śluzówka pochwy) była rozpuszczalna.
 
Dziewczyny czy któraś z was ma ubranka z Next albo ma możliwość wybrać się do sklepu?

Potrzebuje dł i szer w cm body w rozmiarówce 56 lub 50. Wiem, że oni maja zawyżoną rozmiarówkę. A nie chce się walnąć przy zakupie, bo u nich zwrot jest z PL do GB [emoji17]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja aż sobie sprawdziłam w książeczce zdrowia Małej i u mnie polozna byla 9 razy po porodzie. Z tym, ze Mała miała dlugo utrzymująca się żóltaczkę.
Przy tej ciazy bede chciala znalezc inna polozna, bo tej nie mam nic do zarzucenia i generalnie w porzadku poza jakimis doradczymi kwiatkami :)
Radząc np. żeby dawać Małej wodę do picia w butelce w duzych ilosciach ("zeby wypijala butelke wody 240 ml" (a ja kp) czy tez przemywac pępek spirytusem. Też prawie siedzielismy w domu ponad 1,5 miesiaca, bo powiedziala, ze na pole (maj!) wychodzi sie z dzieckiem, ktore wagowo przekroczy 4 kg.

Ona przychodzila prywatnie, ale miala podpisaną umowe z NFZetem na prywatną działalnosc.



Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja aż sobie sprawdziłam w książeczce zdrowia Małej i u mnie polozna byla 9 razy po porodzie. Z tym, ze Mała miała dlugo utrzymująca się żóltaczkę.
Przy tej ciazy bede chciala znalezc inna polozna, bo tej nie mam nic do zarzucenia i generalnie w porzadku poza jakimis doradczymi kwiatkami :)
Radząc np. żeby dawać Małej wodę do picia w butelce w duzych ilosciach ("zeby wypijala butelke wody 240 ml" (a ja kp) czy tez przemywac pępek spirytusem. Też prawie siedzielismy w domu ponad 1,5 miesiaca, bo powiedziala, ze na pole (maj!) wychodzi sie z dzieckiem, ktore wagowo przekroczy 4 kg.

Ona przychodzila prywatnie, ale miala podpisaną umowe z NFZetem na prywatną działalnosc.



Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
No to ciekawie z tymi spacerami ;) Tego właśnie nie lubię - gdy ktoś z perspektywy autorytetu (no bo taka położna przychodzi jako nadzór, więc z założenia podchodzi się jak do autorytetu) powiela bzdurne przesądy - uwielbiam za to osoby, które są w stanie poprzeć swoje zalecenia aktualnymi badaniami :D Inna sprawa, że można trafić na świetną położną, która dużo pomoże - w kwestii laktacji, kąpieli, pielęgnacji pępka itp. Ja też nie czułam się wtedy alfą i omegą (teraz zdecydowanie też nie), ale do pomocy miałam tatę pediatrę, więc byłam spokojniejsza.
Oglądałam ostatnio zdjęcia ze spaceru ze Stasiem, gdzie ubrany był w body, skarpetki i półśpioszki plus sweterek z kapturem - szliśmy właśnie na pierwszy spacer: Staszko, małżonek, moi rodzice i ja. Stasiu miał wtedy 4-5 dni, był wrzesień, godzina tak +/- 18, a Staszko ważył ok 2950-3000g. I tak patrząc na zdjęcie, pierwszy w oczy rzucił mi się mój tata, ubrany w t-shirt, bermudy i sandały - i sobie pomyślałam "jeju, a czemu my tak Tasia grubo ubraliśmy?". Ale patrząc dalej to zobaczyłam, że np. moja mama i ja miałyśmy też bluzy, mama nawet długie spodnie - więc to raczej tata był nieadekwatnie ubrany ;)
 
Tak sobie pomyślałam że już pewnie wszystkie jesteśmy po polowkowych...Ale jednak chyba kilka mamusiek zachaczy z wizyta o przełom luty/marzec

 
A ja już myślę o 3 prenatalnych [emoji39] i przy tym że coraz bliżej do pojawienia się dzidziusia na świecie [emoji169]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No fakt my już przed ostatnią turą...na liczniku pokazuje mniej niż 90dni do porodu...A moja mama powiedziała mi że wszystkie 3 rodziła przed terminem(tak 2tygodnie)zobaczymy jak będzie...A to już mniej niż 3miesiące a wyprawka daleko w polu...ciuszkow tylko sporo...

 
reklama
No fakt my już przed ostatnią turą...na liczniku pokazuje mniej niż 90dni do porodu...A moja mama powiedziała mi że wszystkie 3 rodziła przed terminem(tak 2tygodnie)zobaczymy jak będzie...A to już mniej niż 3miesiące a wyprawka daleko w polu...ciuszkow tylko sporo...

Ja mam chyba dziś z 98 dni do porodu i tak samo z wyprawka [emoji6] ubrać w co będzie, ale nic poza tym[emoji16] ale mam nadzieję że marcu kwietniu sporo załatwić

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry