reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

1519501879-d6d7509a2c2cf310-aaaaaa.jpeg
25 tydzień [emoji16][emoji4]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z was ma ubranka z Next albo ma możliwość wybrać się do sklepu?

Potrzebuje dł i szer w cm body w rozmiarówce 56 lub 50. Wiem, że oni maja zawyżoną rozmiarówkę. A nie chce się walnąć przy zakupie, bo u nich zwrot jest z PL do GB [emoji17]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Sprawdź sobie na allegro- na pewno na niektórych aukcjach podają wymiary mierzone na płasko w opisie [emoji4]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Właśnie grunt to trafić na położna, kt ma aktualną wiedzę, a nie taka, kt powiela stereotypy i np zrywa dziecku kikut pępowinowy, albo zaleca dietę "matki karmiącej"..
Tym bardziej że po porodzie wszystkie ciotki dobra rada w postaci mam, teściowych, babć etc ze "złotymi radami" przychodzi z pomocą, co nie ułatwia sprawy..[emoji12]

Ale na lekarza pediatrę też trzeba trafić dobrego a nie 1szego lepszego, bo zdarzają się (i to częściej niż rzadziej), tacy co zalecają rozszerzanie diety po 4 miesiącu, a jak już rozszerzanie to zupki/papki bo jak dziecku w kawałkach jedzenie dawać?, albo tacy ,(o zgrozo) dziecko ma alergię na mleko krowie? No to odstawić od piersi i przejść na specjalne mleko (krowie jak większość mm) dla alergików, bo jak to Pani nie będzie jadła nabiału?itp.

Moja na szczęście jest spoko, do tego pracujemy razem, więc nic mi nie narzuca, raczej pyta co robię, jak robię, czy chce to czy tamto..
Antybiotyków też nie wciska, fakt córka nie choruje za bardzo, ale to z ogólnej opinii ludzi wiem..

Ma jeden minus, Wit D, jak przepisuje to zaleca trzymać w lodówce, czego się nie robi, w przeciwieństwie do cebionu multi.[emoji6]
 
Sprawdź sobie na allegro- na pewno na niektórych aukcjach podają wymiary mierzone na płasko w opisie [emoji4]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom

Ooo tnx. Na to nie wpadłam. Dobrze mieć kogoś, kto użyje mózgu za Ciebie. Mój się dzisiaj jakoś nie pokwapił na wysilanie [emoji28]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja aż sobie sprawdziłam w książeczce zdrowia Małej i u mnie polozna byla 9 razy po porodzie. Z tym, ze Mała miała dlugo utrzymująca się żóltaczkę.
Przy tej ciazy bede chciala znalezc inna polozna, bo tej nie mam nic do zarzucenia i generalnie w porzadku poza jakimis doradczymi kwiatkami :)
Radząc np. żeby dawać Małej wodę do picia w butelce w duzych ilosciach ("zeby wypijala butelke wody 240 ml" (a ja kp) czy tez przemywac pępek spirytusem. Też prawie siedzielismy w domu ponad 1,5 miesiaca, bo powiedziala, ze na pole (maj!) wychodzi sie z dzieckiem, ktore wagowo przekroczy 4 kg.

Ona przychodzila prywatnie, ale miala podpisaną umowe z NFZetem na prywatną działalnosc.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
A powiedzcie, bo już nie pamietam jak to u nas było- dajecie coś "ekstra" położnej za to, że przychodzi do Was?
I drugie moje pytanie- dziewczyny, pomóżcie, bo już nie mam pomysłu.. :/ Wróciłam z corką (prawie 8 lat) tydzień temu z Bukowiny. Po powrocie zaczęła w dzien troche kaszleć, takim suchym kaszlem. Dawalam jej syrop Ceruvit junior, bo on jej zawsze pomaga. Córka generalnie nie choruje, antybiotyk brala raz w źyciu w związku z problemami jelitowymi. W nocy ze środy na czwartek zaczęła nam tak kaszleć, że myślałam że płuca wypluje. Dalej kaszel suchy. Poszłyśmy w czwartek do lekarza, lekarka ją zbadała i mówi, że nawwr nie wie co jej przepisać, bo osłuchowo okej, gardło leciutko zaczerwienione, nos suchy i generalnie ona tu żadnej choroby nie widzi.. No bo ani temperatury, ani bólu gardła, ani kiepskiego samopoczucia córka nie ma.. Przepisała nam do psikania Argentin i syrop Actifed. Podaje to małej, dostaje herbate z sokiem malinowym, mleko z miodem i kurcze nic nie pomaga :/ O ile w dzień kaszle od czasu do czasu, to w nocy jak sie położy -dramat, jeden wielki kaszel. Ani ona sie nie wysypia, ani my. Kończą nam się ferie i w poniedziałek chciałabym ją puścic do szkoły, ale z kaszlem? .. Nie wiem już, czy to jakis wirus, czy od smogu, czy pieron wie co to za dziadostwo? Może któraś z Was miała cos podobnego i może doradzić, czym walczyć z takim kaszlem?
 
A powiedzcie, bo już nie pamietam jak to u nas było- dajecie coś "ekstra" położnej za to, że przychodzi do Was?
I drugie moje pytanie- dziewczyny, pomóżcie, bo już nie mam pomysłu.. :/ Wróciłam z corką (prawie 8 lat) tydzień temu z Bukowiny. Po powrocie zaczęła w dzien troche kaszleć, takim suchym kaszlem. Dawalam jej syrop Ceruvit junior, bo on jej zawsze pomaga. Córka generalnie nie choruje, antybiotyk brala raz w źyciu w związku z problemami jelitowymi. W nocy ze środy na czwartek zaczęła nam tak kaszleć, że myślałam że płuca wypluje. Dalej kaszel suchy. Poszłyśmy w czwartek do lekarza, lekarka ją zbadała i mówi, że nawwr nie wie co jej przepisać, bo osłuchowo okej, gardło leciutko zaczerwienione, nos suchy i generalnie ona tu żadnej choroby nie widzi.. No bo ani temperatury, ani bólu gardła, ani kiepskiego samopoczucia córka nie ma.. Przepisała nam do psikania Argentin i syrop Actifed. Podaje to małej, dostaje herbate z sokiem malinowym, mleko z miodem i kurcze nic nie pomaga :/ O ile w dzień kaszle od czasu do czasu, to w nocy jak sie położy -dramat, jeden wielki kaszel. Ani ona sie nie wysypia, ani my. Kończą nam się ferie i w poniedziałek chciałabym ją puścic do szkoły, ale z kaszlem? .. Nie wiem już, czy to jakis wirus, czy od smogu, czy pieron wie co to za dziadostwo? Może któraś z Was miała cos podobnego i może doradzić, czym walczyć z takim kaszlem?
Może spróbuj inhalacji? Nawilżysz jej gardło i powinno być jej lżej. Tak ze 3 x dziennie może. Ja tak robię jak malucha meczy kaszel i zwykle pomaga, jeśli nie jest to nic poważniejszego.

Juz kiedyś pisałam. W W-wie już na porządku dziennym jest że za opiekę położnej płaci się 2000 zł. Oczywiście nie musisz, ale jak chcesz mieć wygodniej, to płacisz. Dla mnie to jest paranoja. W ogóle nie biorę tego pod uwagę. Nie po to zarabiam, żeby ot tak sobie komuś oddać pieniądze. Tym bardziej że położna gwarancji Ci nie da, że będzie na dyżurze ani że w ogóle Cię przyjmą. Bo jak będzie przepelnienie, to Cię odesla do innego szpitala, a kasa będzie wyrzucona w błoto.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@arica pytasz o te wizyty po wyjściu ze szpitala? Absolutnie nie dałam ani grosza bo ma za to płacone. Płacę tyle pieniędzy na składki z których utrzymywana jest służba zdrowia że nie daję nic.

Jak mija Wam weekend?
 
Do góry