reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Tez moja pierwsza ciaza na tym etapie ale ja sb sprawdzam.. tym bardziej ze ten ból brzucha miałam
Tez o tym nie słyszałam, tym bardziej o wpychaniu tam palców na próbę... Wiesz chociaż jak to sprawdzać czy po prostu kierujesz palec w stronę, gdzie myślisz, że masz szyjkę I pchasz?
Swoją drogą, myślę, że to lekarz wie jak twarda jest rzeczywiście twarda szyjka, bo może jej miękkość to pojęcie względne...

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja mialam badana przez lekarza i to on tak o jej stanie powiedzial :) miekka i rozpulchniona. Z tym, ze u mnie trzyma sie zamknieta i poki co sie nie skraca. Teraz tylko sprawdzimy ponownie :) wiec spokojnie ja sobie tam paluchow na sile nie wpycham :o a juz tym bardziej "do szyjki"

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja miałam kiedyś ochotę zbadać sobie szyjkę (bo miałam przeokropny ból za spojeniem łonowym i tak sobie wymyśliłam, że powinnam szyjkę zbadać ;) i ... nie byłam w stanie, tak przeokropnie wysoko jest ;)
 
Co do szyjki, to mnie przy okazji aplikacji luteiny (nienawidzę tych patyczków) czasem korciło, żeby ją dotknąć, ale wiem, że sama nie jestem w stanie absolutnie nic wywnioskować, bo rzeczywiście dzień przed badaniem wydawała się subiektywnie lekko rozchylona, a na usg było widać, że jest pięknie zamknięta, więc zostawiam badanie lekarzowi ;)
U mnie na usg w opisie ułożenie główkowe. No i "twarzyczka przesłonięta", bo całe badanie był wtulony w łożysko. Za to nogi rozkraczone, nawet czułam jak kopał w głowicę usg, więc najbardziej sensowne zdjęcie to to na narządy płciowe :D ale czuje kopnięcia w różnych miejscach, więc na pewno jeszcze się rusza.
Po włączeniu no-spy u mnie skurcze ustały, a wczoraj byłam na basenie i w sklepie od razu, więc aktywność trochę zwiększona.
 
@olala25 przy wyborze basenu patrzyłaś w jaki sposób dezynfekują wodę w sensie chlor czy ozonowana itd? Nie masz żadnych infekcji po wizycie?

W kwestii szyjki ja sobie nie badam robi to tylko mój lekarz i póki co ma ponad 4cm.

Po aktywności fizycznej mam twardnienie brzucha ale się tym nie przejmuje. Trwają ok 15-20sekund i tyle.
 
Hej. Dwa razy udało mi się wymigać od glukozy ale teraz już myślę że się uda. Ale mam mały problem, tak sobie czytałam zalecenia przed badaniem moczu :
"Przed oddaniem moczu do analizy unikajmy intensywnego wysiłku fizycznego, w tym także współżycia seksualnego (co najmniej jeden dzień przed)"
Ups:p
Lecę budzić dzieci.
Miłego poranku życzę :)
 
@olala25 przy wyborze basenu patrzyłaś w jaki sposób dezynfekują wodę w sensie chlor czy ozonowana itd? Nie masz żadnych infekcji po wizycie?

W kwestii szyjki ja sobie nie badam robi to tylko mój lekarz i póki co ma ponad 4cm.

Po aktywności fizycznej mam twardnienie brzucha ale się tym nie przejmuje. Trwają ok 15-20sekund i tyle.
U nas w mieście tylko jeden basen, przyszpitalny jest ozonowany, więc ja korzystam ze standardowych, chlorowanych. Lekarz tylko mi powiedział, żeby nie korzystać z jaccuzzi, bo to mały zbiornik wody, rzadko wymienianej, do tego ciepłej, więc może być więcej bakterii. Ale ogólnie był bardzo na tak, żeby na basen chodzić. Infekcji nie mam, ale też nigdy nie miałam skłonności, a na basenach trochę w życiu czasu spędziłam, bo kiedyś trenowałam pływanie. Ale teraz spędzam czas dużo bardziej rekreacyjnie, bo mimo, że pływanie wydolnościowo mnie nie męczy, to macica po kilku basenach się spina i nie chce odpuścić ;)
 
oj dziewczyny ja bym sama szyjki nie badała w ciąży. Mi gin ostatnio zerkała na szyjkę podczas usg i powiedziała że na usg widać że jest długa i nie będzie do niej na razie zaglądać.
 
Ja mam szyjke badania palpitacyjnie przez oby dwóch lekarzy więc srednio co dwa tygodnie...jak dotąd ok
Co do basenów to nie chodzę bo jestem podatna na infekcje ...
Tak patrzyłam wczoraj na swoje uda....sam cellulit masakra....muszę coś z tym zrobić.....To dopiero + 4/5 kg


 
reklama
Hej. Dwa razy udało mi się wymigać od glukozy ale teraz już myślę że się uda. Ale mam mały problem, tak sobie czytałam zalecenia przed badaniem moczu :
"Przed oddaniem moczu do analizy unikajmy intensywnego wysiłku fizycznego, w tym także współżycia seksualnego (co najmniej jeden dzień przed)"
Ups:p
Lecę budzić dzieci.
Miłego poranku życzę :)
Co jest takiego strasznego w glukozie żeby się od niej migac? Szczególnie znając konsekwencje nieleczonej cukrzycy ciążowej?

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry