reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

A powiedzcie dziewczyny planujecie robić ćwiczenia na rozciąganiekrocza? Podobno po trzydziestym którymś tygodniu można robić
emoji4.png

:szok:Nie słyszałam o takich. Ciekawe. Ja robię dużo przysiadów i babskie pompki na kolanach, jakieś skłony, wymachy nóg. Ale muszę coś na kręgosłup poszukać bo przed ciążą pozbyłam się bólu na kilka miesięcy, dzięki macie z kolcami do akupresury ale podobno tego niemożna w ciąży i przestałam. Teraz dopiero wróciło.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja dzisiaj rano wstałam z zamiarem pójścia na glukozę, cała szczęśliwa i zadowolona z dobrym humorem podreptałam do mojej przychodni, a tam niespodzianka! 20 osób przede mną w kolejce i zapomnij że ktoś przepuści... Po 10 minutach było mi już tak słabo, że musiałam natychmiast wyjść. A na jutro do lekarza potrzebuję wyniki. No i wkurzona już porządnie wróciłam do domu i musiałam jechać do miasteczka oddalonego o 15 km, już wypiłam to dziadostwo i czeka mnie dwugodzinna mordęga, bo nie dość że znowu mi słabo to jestem głodna jak hipopotam... No nic to, pocieszam się, że dzisiaj idę na paznokcie, tak na poprawę humoru.
Ale ;) happy valentines day! :-) :)
w mojej przychodni jest kartka, że na krzywą cukrową wchodzi się w pierwszej kolejności. i chyba na badania też Ci przysługuje wejście w pierwszej kolejności jako ciężarnej
 
Na czczo robicie morfologie? Ja Idę normalnie po śniadaniu. Jedynie przy glukozie idę głodna.
@Ania72821 szybkiego powrotu do zdrowia. Dobrze że bylas u lekarza
 
Ja robię morfologie tylko na czczo....jedynie przed hormonami tarczycy czasami coś przekasze...

A ja odwrotnie :) przed tsh zawsze na czczo, tak też kazała endokrynolog, a na morfologię niekoniecznie, bo to nie ma wpływu, w informacjach do badań tak mam napisane. Ale zazwyczaj robię wszystko na raz, więc na czczo.
@Ania72821 trzymaj się, jak już bierzesz antybiotyk, to na pewno niedługo zacznie się polepszać a i siły z czasem wrócą :) a zawsze to lepiej w domu niż w szpitalu
 
Ja dzisiaj rano wstałam z zamiarem pójścia na glukozę, cała szczęśliwa i zadowolona z dobrym humorem podreptałam do mojej przychodni, a tam niespodzianka! 20 osób przede mną w kolejce i zapomnij że ktoś przepuści... Po 10 minutach było mi już tak słabo, że musiałam natychmiast wyjść. A na jutro do lekarza potrzebuję wyniki. No i wkurzona już porządnie wróciłam do domu i musiałam jechać do miasteczka oddalonego o 15 km, już wypiłam to dziadostwo i czeka mnie dwugodzinna mordęga, bo nie dość że znowu mi słabo to jestem głodna jak hipopotam... No nic to, pocieszam się, że dzisiaj idę na paznokcie, tak na poprawę humoru.
Ale ;) happy valentines day! :-) :)
Kurcze a na glukozę nie idzie się u Ciebie bez kolejki?
U nas wisi kartka jak byk, że na krzywą wchodzi się bez kolejki, więc w razie w można pokazać jakby się ktoś czepiał..
Ja ostatnio byłam z przyjaciółką, bo też musiała zrobić i przepuszczała nad ciężarna z mega brzuchem, no jak nic 8 miesiąc albo i dalej...
Aż mi głupio było, ale ona mówi że jak na krzywą to mamy iść przed nią...
 
Dziewczyny s badacie sobie szyjkę macicy ??
Bo dziś sama sobie badałam i wydaje ni się ze jest miękka i nawet tak jak by opuszek wszedł... dziś w nocy tzn z pon na wt od 3 do 4 miałam ból brzucha taki dziwny myślałam ze pojadę na sor lekarz jutro wiec czekam do jutra ale wiem ze szyjka musi być twarda a nie miękka i boje się ze będzie nie wydolna :-( :(
Ja nie:)
Nie grzebie tam:p
Nigdy tego nie robiłam, nie znam się na tym.. wiec po co :)
Jeszcze zrobie to zle, zbędnie zinterpretuje i bede sie niepotrzebne stresować:) albo jakieś paskudztwo mi się przypałęta.. Lekarz mnie bada regularnie więc nie widzę potrzeby sprawdzania czegokolwiek :)

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Hej ja właśnie zaczęłam 24tc i na poprzedniej wizycie nie dostałam skierowania na glukozę,gin stwierdziła że za szybko (to był 20tc) i że dostanę na następnej wizycie, a tak już w sobotę. Nie mogę się doczekać, bo już prawie 4tygodnie nie widziałam mojego małego Dzidka. Właśnie byłam rano na morfologii i jak tylko wróciłam to normalnje rzucilam się na śniadanie hehe
Szyjki też sama nie badam, nie znam się na tym i wolę to zostawić lekarzowi, ostatnio było okey, zobaczymy jak teraz [emoji3]

A powiedzcie dziewczyny planujecie robić ćwiczenia na rozciąganie krocza? Podobno po trzydziestym którymś tygodniu można robić [emoji4]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
Warto robić masaż krocza przed porodem.. Na necie znajdziesz instrukcje, te od 30 któregoś tam tygodnia się to robi...
Olejkiem no migdalowym..
Ja w 1szwj ciąży robiłam (a potem mąż, bo tak było łatwiej), no i uniknęłam nacięcia krocza.. Pękłam tylko na 2 szewki, a wiadomo że skóra pęka w najcieńszym miejscu, a nacinają w standardowym, gdzie ona jest dość gruba.. A pęknięcie łatwiej się goi niż nacięcie..
 
reklama
Hej dziewczyny.
Ja wczoraj wybrałam się do lekarza, bo już nie dawałam rady zbijać gorączki apapem, a do tego wszystkiego przyplątała się rwa kulszowa... Kichanie i kaszel to tragedia...
Rodzinna chciała mnie do szpitala położyć ale pojechałam do mojego gina i przepisał antybiotyk, syrop, aspirynę, pyralginę i wyleżec rwę. Narazie jest masakra, bo po antybiotyku zaczęło mi się odrywać i kaszle mnie non stop. Jeśli akurat stoję to muszę się czegoś trzymać, bo aż się nogi pode mna uginają... mam nadzieję, że szybko mi przejdzie, bo to okropne męczarnie...
Szybkiego powrotu do zdrowia!
 
Do góry