reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2018

Tak z przyjemniejszych rzeczy - teść zrobił mi ciasto marchewkowe... Pół blaszki już nie ma :tak:. Nie sądziłam, że to może być takie dobre.
Jak lubisz ciasto marchewkowr to wypfobuj smoothie o smaku ciasta marchewkoeego :)
Na 1 porcje: pol szklanki mleka (moze być roslinne), pół szklanki soku marchewkowego, zielony banan, kilka rozdrobnionych orzechow włoskich, pół łyzeczki cynamonu i kardamonu (mozna więcej, według gustu, ja akurat lubię, więc daję dużo) i pół łyżeczki startego imbiru.
Mąż jak mu powiedziałam co zrobiłam, to stwierdził "bleee", ale jak spróbował to zrobił oczy jak 5 zł i domagał się dolewki ;)

A ja dziś cały dom wysprzątałam, nadrobilam zaległości w prasowaniu, zrobilam obiad, ciasto, obslużyłam gości i teraz padam na pysk! Od jutra ferie :) Mam nadzieje, że będzie dobre wifi i będe mogła byc na bieżaco, bo jak tyle piszecie to potem w życiu tego nie nadrobię :)
 
reklama
Tak z przyjemniejszych rzeczy - teść zrobił mi ciasto marchewkowe... Pół blaszki już nie ma :tak:. Nie sądziłam, że to może być takie dobre.
Ja uwielbiam[emoji7]

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Ciasto szpinakowe?! [emoji7] Brzmi bardzo po mojemu, a nigdy nie robiłam! Przepis?

Ja dziś na śniadanie dostałam placki owsiane z bananem, jogurtem i borówkami. O matko jakie to było dobre! A jakie zdrowe, i szybkie! [emoji173] no i ta duma kiedy największy fan bekonu, z własnej nieprzymuszonej woli robi Ci śniadanie z przepisu Lewandowskiej, i jeszcze paluchy oblizuje! Jest nadzieja że po tylu latach związku zmienię mu nawyki żywieniowe [emoji2]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja kiedys robilam takie[emoji7]
1518299423-39eb09dffb3a8b1b-aaaaaa.jpeg

1518299446-1f33f620494f4621-aaaaaa.jpeg

1518299457-25e319673b22e408-aaaaaa.jpeg


Proste, pyszne i efektowne:)

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
A tym ciastem szpinakowym zajadają się nawet dzieci nie jedzące szpinaku, tylko trzeba im powiedzieć że to z zielonych owoców, albo z barwnikiem jakby pytali.. [emoji6] Młodszym można wmówić że to szrekowe ciasto[emoji23].
Babeczki też wychodzą super, a raz zrobiłam babeczki z tego ciasta ale z mąką kukurydzianą i ziemniaczaną (wersja bez glutenu) i wyszły jeszcze bardziej zielone niż zwykle. Dzieciaki się zajadały, dorośli też...
 
Ej wybaczcie za spam ale dzisiaj caly dzień w stresie bo od rana ostatnie chwile nad notatkami i egzamin..
Nareszcie KONIEC [emoji123]
1518300432-5a18afdfed1bfa93-aaaaaa.jpeg

chwalę sie chwale, bo z pomniejszonym mózgiem zdanie egzaminu ustnego (przynajmniej w moim wykonaniu) to był istny cud [emoji23] na szczęście wylosowałam fajne pytania [emoji173]


9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
A tym ciastem szpinakowym zajadają się nawet dzieci nie jedzące szpinaku, tylko trzeba im powiedzieć że to z zielonych owoców, albo z barwnikiem jakby pytali.. [emoji6] Młodszym można wmówić że to szrekowe ciasto[emoji23].
Babeczki też wychodzą super, a raz zrobiłam babeczki z tego ciasta ale z mąką kukurydzianą i ziemniaczaną (wersja bez glutenu) i wyszły jeszcze bardziej zielone niż zwykle. Dzieciaki się zajadały, dorośli też...
Lepszy kolor też wychodzi ze świeżego niż z mrożonego szpinaku:)

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Ej wybaczcie za spam ale dzisiaj caly dzień w stresie bo od rana ostatnie chwile nad notatkami i egzamin..
Nareszcie KONIEC [emoji123]
1518300432-5a18afdfed1bfa93-aaaaaa.jpeg

chwalę sie chwale, bo z pomniejszonym mózgiem zdanie egzaminu ustnego (przynajmniej w moim wykonaniu) to był istny cud [emoji23] na szczęście wylosowałam fajne pytania [emoji173]


9ewnqqmznpxcwjj5.png
Gratulacje kochana[emoji4]
 
Ej wybaczcie za spam ale dzisiaj caly dzień w stresie bo od rana ostatnie chwile nad notatkami i egzamin..
Nareszcie KONIEC [emoji123]
1518300432-5a18afdfed1bfa93-aaaaaa.jpeg

chwalę sie chwale, bo z pomniejszonym mózgiem zdanie egzaminu ustnego (przynajmniej w moim wykonaniu) to był istny cud [emoji23] na szczęście wylosowałam fajne pytania [emoji173]


9ewnqqmznpxcwjj5.png
Gratulacje!!:)
 
Ej wybaczcie za spam ale dzisiaj caly dzień w stresie bo od rana ostatnie chwile nad notatkami i egzamin..
Nareszcie KONIEC
emoji123.png

1518300432-5a18afdfed1bfa93-aaaaaa.jpeg

chwalę sie chwale, bo z pomniejszonym mózgiem zdanie egzaminu ustnego (przynajmniej w moim wykonaniu) to był istny cud
emoji23.png
na szczęście wylosowałam fajne pytania
emoji173.png



9ewnqqmznpxcwjj5.png
Gratulacje! :)

A dla palenia w ciąży (tak samo jak dla picia ;)) stanowcze NIE. I nie ma usprawiedliwienia, że ktoś nie umie rzucić - jak się chce to się da, wszystko siedzi w głowie. Na szczęście rzadko zdarzają się ciężarne palące, ale za to jak są to z przytupem: zima, minus 20 stopni, a tu przed szpitalem dziewczyna w ciąży, klapki, koszula nocna na to szlafroczek i pali przed wejściem do szpitala ;)

Uwielbiam takie ciasta - jak tak teraz przemyślałam to bardziej to marchewkowe, na górze z taką polewą z serka (zjadłabym już, w tej chwili! :D), ale ten leśny mech też jest pyszny! I jak się osobie nie powie z czego to jest to praktycznie nie ma szans żeby zgadła - ja, osoba NIENAWIDZĄCA szpinaku (trauma z przedszkola, gdzie był ohydny, więc mając może 5lat cały wrzuciłam do kompotu i przedszkolanka mi ten kompot kazała wypić ;)) jak pierwszy raz jadłam to nawet będąc nastawioną negatywnie i szukacjąc dziury w całym ze smakiem zjadłam cały kawałek :D
 
reklama
To jaka jest najbezpieczniejsza pozycja do spania dla maluszka?Bo przedtem radzilyscie że na bokach ?

Też będę się rozgladala za monitorem oddechu...musi być nowy czy może być używany?


Wg mnie może być używany. Jeśli tylko jest sprawny.
Ja synka zawsze kladlam na bokach bo bardzo ulewal i się krztusił. Oczywiście z czasem sam się przekręcał ale był monitor oddechu i jakoś byłam spokojniejsza.
 
Do góry