reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2018

A i jeszcze co do spania zapomniałam napisać. Mój synek odkąd skończył miesiąc spał tylko ma brzuchu. To był zloty środek do w miarę przespanych nocy. Na plecach jego sen trwał najdłużej 15min.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ej a gdzie kultura wypowiedzi???? Jeśli pali to pali a jak nie masz nic do powiedzenia to olej pytanie.
Są matki palące w ciąży bo mają problem z rzuceniem. W takim wypadku moja siostra miała zalecenie zdrowego odżywiania plus ograniczanie do minimum. I nie hejtujmy jedna drugiej bo to nie smaczne a to forum dla dojrzałych Pań!

A mojao córkę kladlam sobie na klatce piersiowej bardzo często. W ciągu dnia mała spała jedną drzemkę na brzuszku ale.... Spała na kanapie bez poduszek itp a ja miałam ja ciągle przy sobie. W wieku 2m podnosiła ślicznie główkę bez problemu;)
A ja tam trochę rozumiem @Jasmina88 ;) I z całym szacunkiem, ale uważam, że nie ma usprawiedliwienia dla palenia w ciąży.
 
A i jeszcze co do spania zapomniałam napisać. Mój synek odkąd skończył miesiąc spał tylko ma brzuchu. To był zloty środek do w miarę przespanych nocy. Na plecach jego sen trwał najdłużej 15min.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
to tak jak mój młodszy synek - jedynie pozycja żabki gwarantowała dłuższy sen czy to w dzień czy w nocy. do tej pory tak śpi :)
 
A ja tam trochę rozumiem @Jasmina88 ;) I z całym szacunkiem, ale uważam, że nie ma usprawiedliwienia dla palenia w ciąży.
tu nie chodzi o usprawiedliwianie. Tylko o to że nie nam o tym decydować i karcić innych. Jej decyzja jej wybory i to ona poniesie odpowiedzialność za błędy. Jak zaczniemy tak reagować to faktycznie żadna grupa tajna czy na fb nie przetrwa. Mamy się wspierać a nie osądzać i oskarżać. matki popełniają wiele błędów w ciąży. Mnie na przykład wkurza jak jest zimy dzień jesienny a ciężarna z dużym brzuskiem idzie owinięta szalem na szyj oj zimno a kuwa kurtka rozpięta brzuch zasłonięty może spodniami albo tylko bluzką. to tez jest mega nie odpowiedzialne!
 
@Jasmina88 forum jest po to żeby zadawać pytania. A ja tu nic poje*****o w tym pytaniu nie widzę. Kobiety palą w ciąży, niestety, sama kopciłam jak lokomotywa przed ciążą, na szczęście udało mi się rzucić od razu. Kurcze... po co wprowadzać taką atmosferę tutaj? [emoji45]


Dziewczyny, po co się kanguruje? Tzn wiem, ale w jakich wypadkach zaleca to lekarz?

Jakie są objawy małowodzia? Jak lekarz to wykrywa? I kiedy?

A czy u Was ruchy...widać? U mnie często brzusio podskakuje i bardzo to widać.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój synek nie chciał wogole leżeć na brzuchu, jęczal, stękal albo się porostu wydzierał :-( rady nie było. Spał tylko na boku albo na plecach. Zobaczymy jak to będzie z drugim.

U mnie też brzuch podskakuje jak dzidzi kopie w danym miejscu [emoji4]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
tu nie chodzi o usprawiedliwianie. Tylko o to że nie nam o tym decydować i karcić innych. Jej decyzja jej wybory i to ona poniesie odpowiedzialność za błędy. Jak zaczniemy tak reagować to faktycznie żadna grupa tajna czy na fb nie przetrwa. Mamy się wspierać a nie osądzać i oskarżać. matki popełniają wiele błędów w ciąży. Mnie na przykład wkurza jak jest zimy dzień jesienny a ciężarna z dużym brzuskiem idzie owinięta szalem na szyj oj zimno a kuwa kurtka rozpięta brzuch zasłonięty może spodniami albo tylko bluzką. to tez jest mega nie odpowiedzialne!
Decyzja nie nasza, ale karcić owszem możemy. Bo i dlaczego nie? Jak zobaczysz, że ktoś bije swoje dziecko to też nic nie powiesz bo nie nasza sprawa, nie nam oceniać? Syn z pierwszej ciąży urodził się z niską wagą urodzeniową. Przez długi czas borykaliśmy się z problemami, które z tego faktu wynikają. Nie miałam na to wpływu, dbałam o siebie w ciąży. Dlatego zawsze zwrócę uwagę, gdy ktoś świadomie krzywdzi swoje dziecko narodzone czy też nie. Nie mogę i nie chcę osądzać sposobu porodu, karmienia, rozszerzania diety czy ubierania, ale fakt palenia w ciąży owszem mogę i piętnuję.
 
jako była i wieloletnia palaczka to Wam powiem, że nic nie usprawiedliwia palenia w ciąży i nie powinno być żadnego społecznego przyzwolenia na to! może Jasmina zareaagowała przesadnie, ale mnie też wkurza widok babeczki w ciąży z fajką lub idącej z wózkiem, a w drugiej ręce fajka. dla mnie dramat :(
sama rzucałam przed zajściem w każdą ciążę, bo tak się po prostu robi jak się odpowiedzialnie podchodzi do tematu i tyle.
 
tu nie chodzi o usprawiedliwianie. Tylko o to że nie nam o tym decydować i karcić innych. Jej decyzja jej wybory i to ona poniesie odpowiedzialność za błędy. Jak zaczniemy tak reagować to faktycznie żadna grupa tajna czy na fb nie przetrwa. Mamy się wspierać a nie osądzać i oskarżać. matki popełniają wiele błędów w ciąży. Mnie na przykład wkurza jak jest zimy dzień jesienny a ciężarna z dużym brzuskiem idzie owinięta szalem na szyj oj zimno a kuwa kurtka rozpięta brzuch zasłonięty może spodniami albo tylko bluzką. to tez jest mega nie odpowiedzialne!
Zgadzam się. Nie jesteśmy tu po to żeby kogoś osądzać. Tym bardziej że dziewczyna nawet nie powiedziała że pali... a zaraz dostała w pysk na starcie.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A ja tam trochę rozumiem @Jasmina88 ;) I z całym szacunkiem, ale uważam, że nie ma usprawiedliwienia dla palenia w ciąży.
paliłam przed ciąża na mój gust dużo i od nastu lat... I naprawdę nie zapaliłan papierosa od momentu zrobienia testu. Wydaje mi się to najlepsza ciążowa decyzja. I o ile kiedyś myślałam że w ciąży może zdarzyc się papieros tak teraz jestem ostrym przeciwnkien nawet podpalania w ciąży. Jeśli ja rzuciłam z dnia na dzień to uważam że jest to możliwe. Wszyscy znajomi pytali jak sobie z tym radzę, a ja o dziwo myśląc o dzidzi w brzuchu odechcialo mi się palić. Owszem na początku ciągle myślałam o papierosach ale poradzilam sobie z tym. Jestem z siebie bardzo dumna! Czy wroce do palenia nie wiem, być może, to ciągle siedzi w głowie to nałóg. Ale dla dobra dziecka przestałam, da się. Choć ja nie wyobrażalam sobie nigdy dnia bez papierosa tak byłam zaprogramowana. I teraz też dlatego nie mam usprawiedliwienja.

U mnie też widać jak dzidzia hasa, mąż też już widział [emoji2]

Dziś przejrzelismy tyle toreb z ciuszkami.. Kolejne czekają... [emoji39] wielkość typowo chłopieca więc została jedna torba [emoji39]
1518295534-398f772b7fc4f5f6-aaaaaa.jpeg


Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry