reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@JustYs21 bo w pamięci masz te silne ruchy kopniaki i temu ci sie wydaje ze za slabo;))

1518170548-df83230ed5a8b166-aaaaaa.jpeg


Apropo sids ro dostałam na wypisie. I wzmianka sen na plecach ciekawe. Mi Kazdy mówiła raz jedne bok raz drugi by głowa rowna była.
Szczepienia szczepie tymi na nfz my byliśmy tym szcZepieni to i nasze dzieci tym zaszczepie.
No i pneumokoki bo mam za free od kardio.
Ps. Cos słyszałam że znowu jest obowiązek szcZepień dzieci ze wzgledu na powrot starych chorób które do niedawna były na wyginieciu.
 
reklama
Tak ma byc. Ja czuje malego roznie czasami caly dzien nic tylko na wieczor a wczoraj caly dzien. Duzo zalezy od ulozenia dziecka. Ale tez dziecko ma swoje pory ze spi wiec wtedy aktywne nie jest.


Biust nie maly E ??hmm a ja myslam ze jak pRzeszłam w PC(pierwszej ciąży) z 80b do 80c to sukces a widac sie myliłam;) teraz puki co biust 95c czekamy na koniec. Mąż oczywiście zadowolony. A co do śmierci lozeczkowej nie mialam tego w rodzinie i nie czytałam. Bałam się jej jak ognia do teraz w nocy nie raz nasluchuje czy mala dobrze oddycha ale to nawet Moj Ł nasluchuje. Niestety mamusie od chwili porodu nie zaznacie dnia bez stachu o maleństwo. Z czasem idzie przywyknąć;)
@didi133 nie sugeruj się tylko rozmiarem miseczki, ważny jest też obwód pod biustem i dopiero z nim mówi Ci coś o rozmiarze. uwierz mi, że 65E to naprawdę nie jest duży biust:)

swoją drogą nie wierzę, że masz 95 pod biustem, bo to w połączeniu z miską C to jest jakieś 112 cm w obwodzie ;) możliwe, że masz źle dobrany stanik
 
a to dobrze przynajmniej sie nie musze denerwować bo wizytę mam dopiero na 19 lutego ;)
a ja słodkiego nie jem jak i przed ciąża tak i w ciąży w ogóle nie mam na ochoty na słodkie a nie wiem czemu tak ;)
 
Olasec-- my też mamy zakaz.. więc od pozytywnego testu nic a nic..
Już chyba wolałabym mieć zakaz...bo tak czuję się mało atrakcyjna....fakt jak miałam infekcje to i tak nawet nie byłoby mowy...ale czulabym się bardziej atrakcyjna...fakt w końcu mam ladne piersi i mu też się podobają...Ale.....
Dziś byłam na glukozie...zamiast książki polecam słuchawki i muzyczke...da się wysiedziec tylko pierwsza godzina u mnie strasznie senna

 
co do szczepień to my na pewno będziemy szczepić na wszystkie obowiązkowe i z zalecanych rotawirusy i meingokoki a , na pneumokoki wykupimy tą droższą szczepionkę na 13 serotypów . Powiem wam szczerze że się nie dziwie iż choroby których już nie było w Europie wracają uważam że wraz z uchodźcami którzy nie są szczepieni w swoich krajach przychodzą do nas stare choroby.. ale pewnie o tym się nie mówi oni przynoszą na pewno coś nowego..
Link do: Eksperci rekomendują 13-walentną szczepionkę przeciwko pneumokokom
 
Ostatnia edycja:
My maleńką na pewno będziemy szczepić, jak któraś napisała to więcej dobrego z tego wynika moim zdaniem.

U mnie na szczęście przeciwwskazań łóżkowych brak, choć i tak często nie zdarza się to bo mąż przyjeżdża zza granicy raz na 3 tygodnie ;) Ale właśnie jutro będzie.
A no przynajmniej do tej pory było wszystko ok, 14 mam wizytę sprawdzenie szyjki więc zobaczymy jak to teraz będzie wyglądało.
 
Pneumokoki i tak są już w kalendarzu szczepień, na nfz dla wszystkich dzieci urodzonych po 1 stycznia 2017 r.
no w końcu to włączyli do kalendarza szczepień NFZ! ciekawe, czy meningokoki też będą kiedyś za darmo. jakby nie patrzeć - 8 stówek w kieszeni :)

te stare choroby powracają głównie dlatego, że ludzie przestali na nie dzieci szczepić...
 
Przypadkiem trafilam na taki artykul na temat śmierci łozeczkowej powiązanej ze szczepieniami w 1. roku życia.
Link do: Nagła śmierć łóżeczkowa (SIDS), czy naprawdę nic nie wiemy?

Nie mam niestety zadnego doswiadczenia wiec nie wiem zbytnio jak do tego podejść. Moze są jakieś bardziej doświadczone mamy, ktore mogłyby coś więcej na ten temat powiedziec.
Nie ma żadnych badań naukowych, które by tą tezę potwierdzały.
Ja osobiście SIDS-u się bardzo boję, dlatego każde z dzieci śpi z monitorem oddechu. Opinie są w tej kwestii podzielone jak zawsze, ale dzięki temu ja śpię spokojniej.
A co do szczepień to nasze dzieciaki szczepione i najmłodszego też będziemy o ile nie pojawią się faktyczne przeciwwskazania.
 
reklama
Zuza włączyli Ale 10... nie 13 gdzie szczepów jest więcej na ktore najczęściej polskie dzieci chorują.... bo 10 jest tańsza w zakupie dla Państwa niestety....

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry