reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
hej dziewczyny ;) mam pytane bo sama juz nie wiem co mam myśleć jestesm w 23 tyg ;) i ak raz czuje ruchy a raz nie i nie wiem czy to tak ma byc i czy jestes wszytsko ok to moja 1 ciaz i nie wiem jak ma byc ;)
 
Przypadkiem trafilam na taki artykul na temat śmierci łozeczkowej powiązanej ze szczepieniami w 1. roku życia.
Link do: Nagła śmierć łóżeczkowa (SIDS), czy naprawdę nic nie wiemy?

Nie mam niestety zadnego doswiadczenia wiec nie wiem zbytnio jak do tego podejść. Moze są jakieś bardziej doświadczone mamy, ktore mogłyby coś więcej na ten temat powiedziec.
Nie neguje pewnego powiązania, bo nie przeprowadziłam szczegółowych badań w tym kierunku, ale używanie w artykule zwrotów typu 'Najwyższy wskaźnik śmiertelności niemowląt występuje oczywiście w kraju, gdzie lekarze są najlepiej opłacani na świecie, czyli w USA.' utwierdza mnie w przekonaniu, że artykuł był pisany do tezy założonej z góry.

Osobiście uważam, że wciąż szczepienie ma więcej plusów niż minusów i szczepić będę, oczywiście będę drżeć za każdym razem i np. dopłacę do szczepionki 6w1, ponieważ jest uznana za bardziej nowoczesna i efektywną ale liczę, że to uchroni moje dziecko przed strasznym konsekwencjami polio, odry, krztusca, blonicy I innych...

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przypadkiem trafilam na taki artykul na temat śmierci łozeczkowej powiązanej ze szczepieniami w 1. roku życia.
Link do: Nagła śmierć łóżeczkowa (SIDS), czy naprawdę nic nie wiemy?

Nie mam niestety zadnego doswiadczenia wiec nie wiem zbytnio jak do tego podejść. Moze są jakieś bardziej doświadczone mamy, ktore mogłyby coś więcej na ten temat powiedziec.
pierwsze słyszę o takim powiązaniu, aczkolwiek nie neguję, bo tematu SIDS nigdy nie zgłębiałam tzn. wiem jakie czynniki zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia (kompletnie opisane w linku do Mayo Clinic z artykułu, który zalinkowałaś) i tyle.
jedyne, co budzi moje wątpliwości to to, że autorka badań nie jest lekarzem, a mikropaleontologiem i zagorzałym przeciwnikiem szczepień. nie wydaje mi się z tych powodów ani kompetentna ani bezstronna. ale może się mylę

sama swoje dzieci szczepię, również dodatkowymi i płatnymi szczepionkami
 
Ostatnia edycja:
Przypadkiem trafilam na taki artykul na temat śmierci łozeczkowej powiązanej ze szczepieniami w 1. roku życia.
Link do: Nagła śmierć łóżeczkowa (SIDS), czy naprawdę nic nie wiemy?

Nie mam niestety zadnego doswiadczenia wiec nie wiem zbytnio jak do tego podejść. Moze są jakieś bardziej doświadczone mamy, ktore mogłyby coś więcej na ten temat powiedziec.
Ja zamierzam normalnie szczepić swoje dziecko, zgodnie z kalendarzem szczepień, jedyna szczepionka nad którą się zastanawiam to DPT, bo istnieje jej nowsza, podobno bezpieczniejsza wersja, która jest używana w innych krajach i pewnie za jakiś czas i u nas będzie refundowana. Swoją wiedzę na temat szczepionek opieram np. na stronie Link do: Mama Lekarz | Pogromca mitów macierzyństwa, nie tylko medycznych. A co do tych badań, to nie dziwi mnie to, że dziecko może mieć przyspieszony oddech po szczepionce, bo to zapewne jest część odpowiedzi immunologicznej dziecka, tak jak np. podwyższona temperatura, która jest częścią mechanizmu działania szczepionki. A to że w USA jest najwięcej śmierci łóżeczkowych to może być równie dobrze spowodowane np. tym, że tam po 3 miesiącach matka wraca do pracy i dzieckiem zajmują się obce osoby, bo skąd wiemy, że akurat szczepionki to spowodowały a nie co innego.
 
Przypadkiem trafilam na taki artykul na temat śmierci łozeczkowej powiązanej ze szczepieniami w 1. roku życia.
Link do: Nagła śmierć łóżeczkowa (SIDS), czy naprawdę nic nie wiemy?

Nie mam niestety zadnego doswiadczenia wiec nie wiem zbytnio jak do tego podejść. Moze są jakieś bardziej doświadczone mamy, ktore mogłyby coś więcej na ten temat powiedziec.

A czytałaś może co do powiedzenia ma mamaginekolog? Ja jestem za szczepieniami pierwsza córkę szczepilam i drugą też zamierzam
 
hej dziewczyny ;) mam pytane bo sama juz nie wiem co mam myśleć jestesm w 23 tyg ;) i ak raz czuje ruchy a raz nie i nie wiem czy to tak ma byc i czy jestes wszytsko ok to moja 1 ciaz i nie wiem jak ma byc ;)
Też tak mam, a to moja druga Ciąża. Doszukuje się tych ruchów, jem słodkie i leniwa ta moja mała..pamiętam, że mój synek też nie był zbyt ruchliwy. Późno czulam rychu, a przy końcu już wariowałam.

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
hej dziewczyny ;) mam pytane bo sama juz nie wiem co mam myśleć jestesm w 23 tyg ;) i ak raz czuje ruchy a raz nie i nie wiem czy to tak ma byc i czy jestes wszytsko ok to moja 1 ciaz i nie wiem jak ma byc ;)
Tak ma byc. Ja czuje malego roznie czasami caly dzien nic tylko na wieczor a wczoraj caly dzien. Duzo zalezy od ulozenia dziecka. Ale tez dziecko ma swoje pory ze spi wiec wtedy aktywne nie jest.


Biust nie maly E ??hmm a ja myslam ze jak pRzeszłam w PC(pierwszej ciąży) z 80b do 80c to sukces a widac sie myliłam;) teraz puki co biust 95c czekamy na koniec. Mąż oczywiście zadowolony. A co do śmierci lozeczkowej nie mialam tego w rodzinie i nie czytałam. Bałam się jej jak ognia do teraz w nocy nie raz nasluchuje czy mala dobrze oddycha ale to nawet Moj Ł nasluchuje. Niestety mamusie od chwili porodu nie zaznacie dnia bez stachu o maleństwo. Z czasem idzie przywyknąć;)
 
Do góry