reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Hej Wam ;)

U mnie w kwestii wyprawki też blado póki co. Nic jeszcze nie kupiłam dla Małego,nawet jednej skarpetki nie mam [emoji14] A w moim przypadku nie ma co liczyć na rzeczy od siostry/brata/sąsiadki/kuzynki itp. :D więc wszystko kupuję sama co mnie akurat cieszy :)
Pewnie zacznę zakupy niedługo, bo też potem nie wyobrażam sobie gonić z wielkim brzuchem w poszukiwaniu kolejnej niezbędnej rzeczy.
Za to na pranie i prasowanie cieszę się bardzo :D

No i co do pokoiku to na początku i tak wstawimy łóżeczko do naszej sypialni więc tu mnie czeka trochę kombinacji z przenoszeniem komody do innego pokoju, żeby zrobić więcej miejsca.

A mam pytanie do doświadczonych dziewczyn odnośnie przewijaka. Czy ten nakładany na łóżeczko jest wystarczająco wygodny czy warto sprawić sobie osobny, wolnostojący :) ? I jak długo z niego korzystałyście?
Ja miałam na komodzie. Było o tyle wygodnie, że wszystkie kosmetyki i potrzebne rzeczy miałam pod ręką. Nie wiem jak to wygląda z przewijakiem na łóżeczku. Na łóżeczku musi być usztywniany. Na komodę wystarczy miękki.

Pomyśl może jak dużo miejsca masz w pokoju. Oddzielny przewijak zawsze trochę miejsca zabierze.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Ale szczegolnie noworodkowi powinno się prasować bo pranie nie zabija wszystkiego.
Dlatego powinno się prasować na najwyższej temperaturze bo ona i para działa jak sterylizator, usuwa drobnoustroje.
Do tego prasowanie zmiękcza tkaniny..
No chyba że ktoś ma suszarkę do ubrań to nie trzeba, u mnie nie ma na nią miejsca :-(


Najgorzej jak jakiś film wciągnie i nie chce się wstać. Ja z reguły mam tak że jak muszę szybko wstać no do pracy to zawsze coś ciekawego leci, a tak to nic...[emoji19]
Ja przy synku musze zmieniać body dwa razy na dobę. Pozostale ubrania co najmniej raz na dwa dni. Po każdym użyciu uprać w 60'C i uprasować. Happy me ehh[emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@nastepnawkolejce - ja miałam przewijak nakładany na łóżeczko i była to mega wygodna opcja :) Plus taki worek na pieluchy i chusteczki podwieszany do szczebelków łóżeczka i miałam "centrum operacyjne" na miejscu :D

@KikaRika - mnie nie przekonuje takie wyjaławianie (z resztą i tak nie do osiągnięcia ;)) całego otoczenia dziecka :) Nigdy nie sterylizowałam butelek, nie prałam w wysokich temperaturach (standardowo 60 stopni W zupełności wystarcza), nie prasowałam - więcej paskudnych bakterii i innych świństw jest w otoczeniu (na skórze matki/ojca/rodzeństwa są miliardy bakterii, a przecież regularnie dotykają malucha) i tego i tak nie da się uniknąć :) Jedno co to skupiam się na tym, żeby suszyć rzeczy - ale to i malucha i dorosłych - w dobrze wentylowanych miejscach, wtedy i grzyby nam nie straszne :) Także i tym razem nie mam zamiaru prasować :) No a jak pisałam już kiedyś, proszku używam mega mało (jestem ogromnym alergikiem kontaktiwym na środki chemiczne), żadnych płynów do płukania i zawsze podwójne płukanie.
 
Kurczę w lidlu od dziś rajstopki i skarpetki 3pack a ja raczej nie pojadę w tym tygodniu [emoji20]

 
Kurczę w lidlu od dziś rajstopki i skarpetki 3pack a ja raczej nie pojadę w tym tygodniu [emoji20]

Byłam i nabyłam [emoji6] w ogóle u mnie było dużo rzeczy dla dzieci ale nie kupowalam bo chce najpierw przejrzeć co dostanę i dopiero dokupić co by ewentualnie brakowało [emoji39] chociaż ciężko było
1517833685-739afb2e40807c16-aaaaaa.jpeg


Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak zobaczyłam cenę tego pierwszego łóżeczka to aż mi się gorąco zrobiło :D

Ja pralam ciuszki tylko w 40 stopniach nigdy ciuchów na 60 nie piore bo raz mi się zdarzyło się coś skurczylo :D
Ja miałam przewijak na komodzie dla synka.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej Wam ;)

U mnie w kwestii wyprawki też blado póki co. Nic jeszcze nie kupiłam dla Małego,nawet jednej skarpetki nie mam [emoji14] A w moim przypadku nie ma co liczyć na rzeczy od siostry/brata/sąsiadki/kuzynki itp. :D więc wszystko kupuję sama co mnie akurat cieszy :)
Pewnie zacznę zakupy niedługo, bo też potem nie wyobrażam sobie gonić z wielkim brzuchem w poszukiwaniu kolejnej niezbędnej rzeczy.
Za to na pranie i prasowanie cieszę się bardzo :D

No i co do pokoiku to na początku i tak wstawimy łóżeczko do naszej sypialni więc tu mnie czeka trochę kombinacji z przenoszeniem komody do innego pokoju, żeby zrobić więcej miejsca.

A mam pytanie do doświadczonych dziewczyn odnośnie przewijaka. Czy ten nakładany na łóżeczko jest wystarczająco wygodny czy warto sprawić sobie osobny, wolnostojący :) ? I jak długo z niego korzystałyście?
Bramki na schody a maly z nami. Mam mętlik w glowie bo z 2 w jednym pokoju ciezko musiala bym dostawke kupić. No w salonie nie poloze bo to przyzyczajenie takie glupie bedzie Zreszta mam kuchnie łączona z salonem więc lipa;/
ja bym wolała mieć pokój małego dziecka gdzieś bliżej sypialni, bo takie maluchy to jeszcze się w nocy budzą. pytanie jeszcze co ze schodami?
u nas jak trzeci się przeniesie do własnego pokoju, to najstarszy dostanie właśnie pokój na poddaszu (będzie miał gdzieś 11 lat), a maluchy zostaną na tym samym piętrze, co nasza sypialnia
Przewijak mam taki nakładany na lozeczko. Jest super nie potrzebny odstawiam na bok. A teraz jak mała duża kładę go na podłogę i przebieram ja na nim. Zreszta to u nas cudowna zabawka. Mala siedzi na nim godzinę i sie bawi;)
Co do łóżeczek turystycznych ja mam gdyż dużo jezdzimi do moich rodziców i to jest wygoda. Mam dwu poziomowe z baldachimem moskitiera przewijakiem i organizerem koszt ok 350zl. Mega trafny zakup;)

Ps. Moja cora sip aktualnie w pokoju z nami;)
 
Do góry