reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja jeszcze polecam:
A tak z innej beczki... Trochę mi się zrobiło ostatnio w pracy przykro. No cóż, młoda nie jestem, w tym roku przyznaję się - kończę 40 lat :) Moja starsza córka ma prawie 8. Życie różnie się toczyło i aktualnie jestem w 3 ciąży. Usłyszałam wczoraj w pracy od mojej podwładnej, że "Magda Mołek też jest w ciąży i też ją czeka dojrzałe macierzyństwo jak mnie". Potem jeszcze ze 2 razy przypomniała mi o "dojrzałym macierzyństwie", żebym aby nie zapomniała i pamiętała ile mam lat. A dodam, że wcale nie czuję się na te swoje 40 lat i z tego co mówią ludzie, też nie wyglądam na tyle.
Potem jedna z dziewczyn w pracy zapytała mnie jak się w ogólę czuję w ciąży. A jak powiedziałam, że w tej ciąży czuję się gorzej niż w 2 poprzednich, bo mam często zawroty głowy, szybko się męczę i ogólnie jakbym straciła energię, to usłyszałam, że "No bo prawda jest taka, że dzieci powinno się rodzić miedzy 20, a 25 rokiem życia jak się ma jeszcze siły, cierpliwość i energię".
No i kurcze, wiecie, przykro mi się zrobiło, bo być może i tak jest, być może jestem "stara", choć to okropne słowo i jakoś nie mogę go ze swoją osobą połączyć w parę. Ale nie przesadzajmy! Wiele kobiet w wieku 25-26 lat kończy dopiero studnia, nie ma faceta, nie ma mieszkania, nie ma pracy, więc perspektywa zostania mamą jest dla niej raczej odległa! Ja akurat miałam pracę po studiach, miałam faceta, ale ślub wzięliśmy dopiero po kilku latach znajomości. A dziecko pojawiło się dopiero po ślubie, gdy oboje tego chcieliśmy, byliśmy na to gotowi i nasza sytuacja finansowa na to pozwalała!
Od wczoraj jakoś mi tak smutno i ciężko na sercu, bo tak dobitnie mojego wieku mi chyba nikt wcześniej nie podkreślał :/ Wiem, że jest nas tu dużo i mam nadzieje, że jest tu też kilka "starych" dziewczyn, które potwierdzą, że nie tylko dziewczyny w wieku "20-25 lat" rodzą dzieci, ale te w wieku 35+ też zostają mamami :)
Chyba musisz przetrawić te "dojrzałe macierzyństwo" :)
Bardziej się przejmujesz, że będzie zaraz 4 z przodu, czy że "młode siksy" pokazują jak się "martwią" o Ciebie? Ustaw je do pionu i się nie przejmuj i wejdź na forum Link do: Ciąża po 40. Podtrzymamy Cię na duchu :)
 
reklama
Hej,gratuluje wizyty !!! Wow nie sądziłam że szyjka może się wydłużyć ,ja teraz w poniedziałek idę i już że boje,staram się leżeć ale troszkę muszę pochodzić bo jednak w domu 3 latek a to dać mu jeść a to kibelek
A czy teraz też musisz non stop leżeć czy możesz pozwolić sobie na ugotowanie obiadu ?

Ja też nie sądzę, żeby szyjka mogła się wydłużyć... może występuje jakiś błąd w tych pomiarach. Wiem jedno w ten dzień kiedy szyjka wydawała się krótka, bardzo źle się czułam, miałam uczucie bardzo ciężkiego brzucha. Nie mogłam w ogóle stać, wszystko robiłam w domu na siedząco... może to miało wpływ na to, że ta szyjka nie najlepiej wyglądała.
Nie powiedział mi czy mam non stop leżeć... ale dał do zrozumienia, że oszczędny tryb życia ma dobry wpływ. To leżenie sama sobie narzuciłam, po prostu nie chce stracić tego dziecka. Tak mniej więcej tego leżenia jest 12-14 godzin na dobę. Szykuję dziecko do szkoły, odprowadzam go na przystanek, robię małe zakupy... tak całkiem to nie leżę :) A obiady kupuję u cioci, ona nam gotuje, ja jej za to płacę. Z obiadami mam wygodę :)
 
Współczuję problemów ze złymi lekarzami i pracodawcami :(, ludzie bez serca.
@arica ,nie przejmuj się . Ja też nie czuje się na swój wiek, ani nie wyglądam na tyle. Pewnie Ci zazdroszczą. Mam 35 lat i nie chcieli mi zrobić prenatalnych za darmo bo nie wierzyli ze tyle mam . Lekarze się dziwią ,pielęgniarki. A męża mam młodszego o 4. Kiedyś mnie wzięli za siostrę własnego syna jak sobie warkocze zrobiłam. Ale chyba tylko te długie włosy mnie odmładzają. Farbowalam włosy w każdej ciąży ze dwa razy ale starałam się nie wdychać tego amoniaku.
 
Zapomniałam dodać, że moja koleżanka wygrała z pracodawcą właśnie dzięki nagraniu rozmowy. Nie miała żadnych kłopotów. Widocznie jeśli to jest wykorzystane jako dowód to tak można.
Uciekam spać. Spokojnej nocy :)
 
A ja własnie zamówiłam bluzeczke, otulacz, bloomersy, pościel i inne cuda z muślinu i lnu dla dzidzi :D
Czekam z niecierpliwością !!!! :)
Gdzie zamawialas?

Któraś z dziewczyn prosiła mnie, chyba Agatka, żebym dała znać co i jak po wizycie w sprawie skracającej się szyjki i zakładania pessara... A wiec jestem po wizycie i dzisiaj moja szyjka zupełnie inaczej wyglądała, tzn. lepiej :) Ostatnio miła 2,9 a dziś 3,5 i nie powodów do zakładania krążka. Również ta wewnętrzna cześć szyjki jest w porządku, nie rozwiera się od środka. Powiedziałam, lekarzowi że dużo leżałam przez te ostatnie dwa tygodnie i stwierdził, że to zrobiło robotę. A myślałam, że będzie źle bo od 10 dni twardnieje mi brzuch po kilka razy dziennie. Jednak okazało się, że nie miało to wpływu na szyjkę.
A więc leżcie dziewczynki ile się da :)) Ja jestem z tych "staruszek" 40-letnich, wiec mi nawet wypada :)

Ja z szyjkami w obu ciazach swoje przechosze i Szyjka sie wydluzyc nie moze... pytanie, ktore badanie zrobili Ci poprawnie i co to dla Ciebie moze oznaczac. Spoczynkowy tryb zycia zdecydowanie sprzyja zapobieganiu skracania! :) Ja tez juz leze.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry w sobotę, pogoda u mnie dziwna, mgła straszna.... i pewnie bardzo zimno...

@Wiera pierwszy raz słyszę o bloomersach, ale sprawdziłam cóż to jest i są piękne :D Chyba też tego będę potrzebować dla małej :D
 
Dziewczyny polecicie cos na
pogarszaja sie cere? Codziennie mam kilka nowych wypryskow na twarzy.. do tego plecy, dekolt.. juz nie wiem jak sobie z tym radzic.. [emoji58]

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też nie sądzę, żeby szyjka mogła się wydłużyć... może występuje jakiś błąd w tych pomiarach. Wiem jedno w ten dzień kiedy szyjka wydawała się krótka, bardzo źle się czułam, miałam uczucie bardzo ciężkiego brzucha. Nie mogłam w ogóle stać, wszystko robiłam w domu na siedząco... może to miało wpływ na to, że ta szyjka nie najlepiej wyglądała.
Nie powiedział mi czy mam non stop leżeć... ale dał do zrozumienia, że oszczędny tryb życia ma dobry wpływ. To leżenie sama sobie narzuciłam, po prostu nie chce stracić tego dziecka. Tak mniej więcej tego leżenia jest 12-14 godzin na dobę. Szykuję dziecko do szkoły, odprowadzam go na przystanek, robię małe zakupy... tak całkiem to nie leżę :) A obiady kupuję u cioci, ona nam gotuje, ja jej za to płacę. Z obiadami mam wygodę :)
No teraz po wizycie jesteś pewnie spokojniejsza ,12,14 godzin rozumiem że spaniem wliczone :)ja narazie też nie gotuje siostra co dwa dni podjeżdża i cos mi tam zawsze przyrządzi. Tylko nie wiem ile to potrwa a ja dopiero 18+3
 
Do góry