reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

W Szwecji. Ja tego po prostu nie rozumiem... Co ja mam powiedzieć szefowi? Poza tym, on może mnie każdej chwili zwolnić, póki co nie miał powodu ale teraz? Eh. Mam się 'ścisnąć pasem i jeść Paracetamol, to powinno pomoc'

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Współczuję..
 
reklama
Jakaś masakra! nie rozumiem takiego podejścia, przecież to w niczym nie pomoże, praca przy ściśniętym brzuchu na lekach! Byłaś u internisty czy ginekologa? Spróbuj może do innego lekarza
Za 2 tyg mam wizytę u fizjoterapeuty i lekarza ginekologa, razem mają zdecydować czy jestem na tyle 'chora' żeby dostać 50%zasiłku (bo na 100% nie ma szans). Jeśli nawet ich wybłagam (co i tak już jest żałosne, bo mi się to NALEŻY) odpowiednik polskiego ZUSu może odrzucić wniosek i tak czy inaczej zasiłku nie przyznać. Położna mnie ostrzegła że zdarza się to bardzo często. Jakiś dramat.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
W Szwecji. Ja tego po prostu nie rozumiem... Co ja mam powiedzieć szefowi? Poza tym, on może mnie każdej chwili zwolnić, póki co nie miał powodu ale teraz? Eh. Mam się 'ścisnąć pasem i jeść Paracetamol, to powinno pomoc'

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
A nie ma u Was takiej "ochrony" jak w PL, że kobiety w ciąży nie wolno zwolnić? Kurcze, nie chce mi się wierzyć, że gdzieś mogą być aż TAK chore przepisy, że kobieta w ciąży musi pracować pomimo złego samopoczucia i różnego rodzaju boleści :/ A Paracetamolu przecież nie będziesz "jadła" codziennie!
Może faktycznie idź do innego lekarza, może lekarz-kobieta bardziej zrozumie sytuację?
 
Link do: Kosmetyki na rozstępy | Sroka o.... :)
Jest tam ten Twoj z b dobra opinia:)
Przerazila mnie ta mustela! Taka kasa a takie g... tragedia.

9ewnqqmznpxcwjj5.png
A potem chyba zainwestuje w to
Wybaczcie za spam ale była o tym mowa i moze któraś tez skorzysta:)
Link do: Analiza: Nacomi Pregnant Care | Sroka o....

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
To samo w Holandii, ciąża to nie choroba i najlepiej pracować do ostatniego dnia przed porodem :/ paracetamol na wszystko. Jak człowiek jest umierający to wtedy może się zgłosić do lekarza...

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
w UK też kobieta w ciąży nie jest chroniona, można ją zwolnić i raczej nie ma zwolnień w ciąży, można wybłagać u rodzinnego max 2 tygodnie, ale to rzadkość. Babki pracują najczęściej do końca 8-go miesiąca, a potem rozpoczynają urlop macierzyński (który też niej jest 100% płatny jak u nas)
także dziewczyny nie narzekać, u nas ciężarne mają dużo lepiej!
 
Link do: Kosmetyki na rozstępy | Sroka o.... :)
Jest tam ten Twoj z b dobra opinia:)
Przerazila mnie ta mustela! Taka kasa a takie g... tragedia.

9ewnqqmznpxcwjj5.png

Dzięki, zasięgałam opinii koleżanek, które były w ciąży i chwaliły sobie :) Chociaż ja szczerze mówiąc smaruję się na zasadzie „zrobiłam co mogłam”, bo wydaje mi się, że tu uwarunkowania genetyczne decydują o tym, czy rozstępy się pojawią- w moim przypadku NIESTETY :(
 
Link do: Kosmetyki na rozstępy | Sroka o.... :)
Jest tam ten Twoj z b dobra opinia:)
Przerazila mnie ta mustela! Taka kasa a takie g... tragedia.

9ewnqqmznpxcwjj5.png

Hm, wynika z tego, że w sumie najlepszy jest krem Rossmanowski... Ja mam ziaję, która została niestety kiepsko oceniona, tyle że mam w innym opakowaniu.. Sprawdzę w domu, czy za zmianą opakowania nie poszła może zmiana składu ;) Jeśli nie to chyba kupię ten z Rossmana, a Ziajka pójdzie w odstawkę..
 
A nie ma u Was takiej "ochrony" jak w PL, że kobiety w ciąży nie wolno zwolnić? Kurcze, nie chce mi się wierzyć, że gdzieś mogą być aż TAK chore przepisy, że kobieta w ciąży musi pracować pomimo złego samopoczucia i różnego rodzaju boleści :/ A Paracetamolu przecież nie będziesz "jadła" codziennie!
Może faktycznie idź do innego lekarza, może lekarz-kobieta bardziej zrozumie sytuację?
Nie ma. Pracodawca nie może zwolnić z POWODU ciąży, ale redukcja etatu, jak najbardziej.

Poczekam do tego 14. Tu już na prawdę nie chodzi o pieniądze, bo nie umrzemy z głodu, tylko o sam fakt w jaki sposób mnie potraktowano. I tutaj zasiłek rodzicielski rozliczają na podstawie rocznego dochodu, więc jeżeli teraz przez kilka miesięcy nie będę miała dochodu to mój zasiłek będzie śmieszny. A jak dzidzia przyjdzie na świat to lepiej jakby nam kasy nie brakowało... eh. Za dużo stresu, stanowczo.

@AgaRS90 Przerażające są te składy kosmeyków [emoji44][emoji19]Trza się doedukować.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hm, wynika z tego, że w sumie najlepszy jest krem Rossmanowski... Ja mam ziaję, która została niestety kiepsko oceniona, tyle że mam w innym opakowaniu.. Sprawdzę w domu, czy za zmianą opakowania nie poszła może zmiana składu ;) Jeśli nie to chyba kupię ten z Rossmana, a Ziajka pójdzie w odstawkę..
Rossmann wogole w większości kosmetyków ma fajny skład, szczególne tych dla dzieci, a Ziaja to przeważnie średnie..
Śledzę blok sroki odkąd byłam w ciąży z córką, czyli już jakoś 4kata, uwielbiam ją :)
 
Do góry