reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2018

Jenny, ja codziennie się zastanawiam czy to normalne, że taki mam brzuch. Dzidzie czuje bardzo i często ale jednak troszkę się martwię czy wszystko dobrze.

Nie wiem czy to kwestia mięśni, bo ja miałam marne, zwłaszcza, że nigdy nie ćwiczyłam. Uchodowalam sobie przez ostatnie 2 lata 'piekny' tłuszczyk na brzuchu i ten ciążowy brzuszek coś się nie może przebić przez tluszczyk.
Ale powoli rosnie, bo tu gdzie jest linia majtek zaczyna się uwypuklac :D
 
reklama
Hm, to chyba zaznaczylam .. Poczekamy, zobaczymy. Dzięki za info! :)

Dziewczyny, mam do Was pytanie jakie ryby jecie? Bo różne źródla różnie podają- jedni piszą, że makrela jest ok, inni żeby w ciąży nie jeść. Podobnie z łososiem..

I jeszcze pytanie odnośnie tarczycy. Przed ciążą bylam na biopsji tarczycy, bo mi guzki zaczęły rosnąć. Wynik byl taki, ze lekarz kazal mi powtorzyć badanie za 3 miesiace, czyli to mi wypadlo akurat w styczniu. Jesli wynik bylby taki sam, to guzki są do usunięcia. Ale moja ginka powiedziala mi, że w ciązy nie robi sie biopsji, ale żebym poszla pokazac sie do endokrynologa. Bylam wiec wczoraj na konsultacji i endokrynolog mi powiedziała, że robi sie biopsje w ciąźy i zebym zrobila. Jak wyjdzie faktycznie taki sam wynik to za pare, parenaście miesiecy mogę iść je usunąć. Wrocilam do domu i tak sobie myślę, że to chyba bez sensu robic teraz biopsje (koszt ok. 250zl). Jak okaże się, że jest ok to dobrze. Ale jak okaże się, że guzki do usunięcia to sie będę stresować do końca ciąży. No i nie wiem, czy za te pare miesiecy nie każą mi powtarzać biopsji, żeby miec aktualny obraz sytuacji? A dodam, że badanie jest troche nieprzyjemne, bo sie lezy na plecach z wygiętą do góry klatką piersiową i szyją i nie wolno się ruszać :/
No i nie wiem co robić...
Ja jem łososia i dorsza, pstrągi i mintaje. Nie jem tylko tuńczyka no i wędzonych rybek :)

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Ale znowu tworzycie dzisiaj :)

Miałam się do czegoś odnieść, ale już zapomniałam o czym była mowa więc może odniosę się do jedzenia ( :D ) Owoce miałam na podwieczorek już standardowo, a na kolację zjadłam pospolite kanapki z żółtym serem, szynką, pomidorem i ogórkiem :)

Też się na początku przejmowałam małym brzuchem, ale tak samo odkąd czuję ruchy to nie stresuje się. Taka moja uroda widocznie. Grunt, żeby maluchy prawidłowo się rozwijały :)
 
Hm, to chyba zaznaczylam .. Poczekamy, zobaczymy. Dzięki za info! :)

Dziewczyny, mam do Was pytanie jakie ryby jecie? Bo różne źródla różnie podają- jedni piszą, że makrela jest ok, inni żeby w ciąży nie jeść. Podobnie z łososiem..

I jeszcze pytanie odnośnie tarczycy. Przed ciążą bylam na biopsji tarczycy, bo mi guzki zaczęły rosnąć. Wynik byl taki, ze lekarz kazal mi powtorzyć badanie za 3 miesiace, czyli to mi wypadlo akurat w styczniu. Jesli wynik bylby taki sam, to guzki są do usunięcia. Ale moja ginka powiedziala mi, że w ciązy nie robi sie biopsji, ale żebym poszla pokazac sie do endokrynologa. Bylam wiec wczoraj na konsultacji i endokrynolog mi powiedziała, że robi sie biopsje w ciąźy i zebym zrobila. Jak wyjdzie faktycznie taki sam wynik to za pare, parenaście miesiecy mogę iść je usunąć. Wrocilam do domu i tak sobie myślę, że to chyba bez sensu robic teraz biopsje (koszt ok. 250zl). Jak okaże się, że jest ok to dobrze. Ale jak okaże się, że guzki do usunięcia to sie będę stresować do końca ciąży. No i nie wiem, czy za te pare miesiecy nie każą mi powtarzać biopsji, żeby miec aktualny obraz sytuacji? A dodam, że badanie jest troche nieprzyjemne, bo sie lezy na plecach z wygiętą do góry klatką piersiową i szyją i nie wolno się ruszać :/
No i nie wiem co robić...
Ja się mogę wypowiedzieć co do markeli. Dziś jadlam na kolacje z bułeczka... Pytałam już jakiś czas temu mojego gina, powiedział że jeśli nie jest jedzona często to jest ok. Także ja teraz będąc w ciąży drugi raz sobie pozwoliłam. Miałam mega chęć[emoji6]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Mecenasowa27 bedzie ci sie opłacało jechać do Białegostoku na same badania?? Dużo km masz od siebie

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Tzn w Białymstoku medicover ma siedzibę bodajże. U mnie w mieście jest jedną placówką która ma z nimi kontakt, w Suwałkach tez wiem że są. Już robiłam podstawowe badanie moczu np ma medicover i morfologie ale zastanawiam się jakie jeszcze badania mogę robić by nie płacić bez sensu
 
Arica, a jakiej wielkości masz te guzki ?

Ja też mam 2 guzki i mi endokrynolog powiedziała, że w ciąży mogą się zmniejszyc albo powiększyć. W piątek za tydzień mam mieć wizyte, zrobi mi usg i w razie czego będę brała jod. Nie mówiła nic o biopsji, ani o wycinaniu.
 
ja jem te ryby, co zawsze :) - łosoś, pstrąg, dorsz, miruna. z wędzonych dorsz, makrela i łosoś, tylko patrzę, żeby były wędzone na ciepło. tuńczyk z puszki raz na jakiś czas też się zdarzy, bo lubię z sałatą :)
 
Jenny, ja codziennie się zastanawiam czy to normalne, że taki mam brzuch. Dzidzie czuje bardzo i często ale jednak troszkę się martwię czy wszystko dobrze.

Nie wiem czy to kwestia mięśni, bo ja miałam marne, zwłaszcza, że nigdy nie ćwiczyłam. Uchodowalam sobie przez ostatnie 2 lata 'piekny' tłuszczyk na brzuchu i ten ciążowy brzuszek coś się nie może przebić przez tluszczyk.
Ale powoli rosnie, bo tu gdzie jest linia majtek zaczyna się uwypuklac :D
Tak jak dziewczyny już kiedyś pisały....W ciąży się ciągle martwimy o nasze maleństwa, a po porodzie bedziemy się już martwić do końca życie o nie [emoji4]
 
reklama
Dziewczyny ja osobiscie polece Wam pytanie na sniadanie na TVP2 ostatnio bylo o odżywianiu i baba mowila ze pomimo ze ryby maja zle skladniki to trezba je jesc bo pozytywne czynniki ryb neutralizuja inne chemie. Tak wiec trzeva jeść wszytko byle z głową;) ja mam ochote na łososia i jutro zrealizuje moje marzenie ogolnie zachcianki mam i to mnie dobija bo nie jestem mobilna a najblizszy sklep 0.5km ode mnie. Co ci szkoły rodzenia ćwiczenia w domu plus dobra położna lub rady mamy np. I nie trzeba szkoly. A tam powiedzą Wam jedno a w praktyce drugie bedzie;)

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry