reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

reklama
Justyna właśnie też myśle,że wtedy już będzie mi za ciężko jeździć(nie mamy samochodu) na zajęcia,dlatego chciałam skończyć w kwietniu,więc nie będę jej słuchać tylko się zapiszę na marzec :D
 
Ale smarujecie! Kilka dni nieobecności i tona nadrabiania [emoji4] dałam radę!

Pisałyście o pasach bezpieczeństwa - ja pożyczyłam od koleżanki adapter, zapinam go na dłuższe trasy. Moja kuzynka straciła dziecko w wypadku i wolę nie ryzykować. Ale ciężko się ten sprzęt zapina i w sukience jest niewygodnie, wiec po mieście jeżdżę w zwykłych pasach. A jak brzuch urośnie to zobaczymy.

Mieszkanie z teściami - nigdy w życiu! Moja teściowa jest naprawdę kochaną wdową, mieszka sama i całą górę domu ma pustą. Ale przed ślubem ustaliliśmy że mieszkamy sami i teraz wynajmujemy. Nie wyobrażam sobie mieć w domu drugiej gospodyni i to jeszcze obcej kobiety! Z własnymi rodzicami też bym nie mogła.

Poszliśmy w zeszłym tyg do kina - tak a propo łez [emoji39] Film "ukryte piękno" jest mega dobry, ale bez chusteczek nie przejdzie.

Moja położna poleca do kąpieli noworodka łyżeczkę oleju kokosowego dodaną do wody i żadnych kremów potem. Super nawilża i jest naturalny! Na pewno spróbuję.

Idę zaraz odebrać wyniki, jutro wieczorem wizyta [emoji16] chcę już poznać płeć!!! Nie czuję jeszcze ruchów, a to już 18 tydz. Za nami spokojny sylwester, teraz w sobotę wesele i mega się już stresuję czy wszystko jest na pewno dobrze... niby nic mnie nie boli, ale martwię się czy trochę tańcząc na pewno nie zaszkodziłam. No schiza [emoji38]

0d1yhqvkorvfo1vd.png

Ja przy pierwszym dziecku do roku używałam Emolium, pózniej przeczytałam (u Sroki) że to praktycznie sama parafina (a od dłuższego czasu unikam olejów mineralnych) wiec lepiej kupić butelkę parafiny w aptece za kilka złotych. Drugi syn miał problemy (skaza białkowa i bardzo wrażliwa skóra) i emolienty tylko pogarszały sprawę. Zbawienny okazał sie olej kokosowy (który stosowałam tez do masażu) i krochmal owsiany. Skóra po takiej kapieli była cudna :)


Ja tez zaraz zbieram sie do lekarza, choć dzis nie wizyta ale idę tylko po L4 wiec nawet badania nie bedzie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Już pisaliśmy o tym spaniu mameginekolog mówi ze to zabobon ja śpię na plecach bardzo często, ostatnio mam w ogóle problem z zasypianiem normalnie mnie nosi tak jak by jakaś siła mnie rozrywala od środka nie wiem jak to opisać mój mąż mówi ze tak ma jak chce mu się palić ja nie wiem jak to jest bo nigdy nie paliłam , ale to okropne uczucie nie pozwala mi spać .
Obejrzałam perfekcyjna panią domu i zabieram się za sprzątanie


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio czytalam ze spanie cala ciaze na jednym boku nie jest zdrowe ;) ja spie jak ki wygodnie... A ta zasada lewego boku to tylko w ostatnich tygodniach :)
U nas niby dziewczynka ale czekam do polowkowego zeby potwierdzic ;) jakos wkrecilam sobie ze 2 chlopak i ciezko mi sie teraz przestawić [emoji14] chociaz marzylam o dziewczynce :)

oar8s65gmlqg37sx.png
U mnie podobne odczucia. Niby na prenatalnych 90% dziewczynka a ja cały czas myślę ze to będzie chłopak mimo że wolę dziewczynkę. Też czekam na połówkowe bo wtedy na 100% już będzie wszystko wiadomo. Jakoś nie liczę na mojego gina z określaniem płci bo od samego początku on nic nie widział..może w czwartek coś zobaczy w końcu:)
 
Ale smarujecie! Kilka dni nieobecności i tona nadrabiania [emoji4] dałam radę!

Pisałyście o pasach bezpieczeństwa - ja pożyczyłam od koleżanki adapter, zapinam go na dłuższe trasy. Moja kuzynka straciła dziecko w wypadku i wolę nie ryzykować. Ale ciężko się ten sprzęt zapina i w sukience jest niewygodnie, wiec po mieście jeżdżę w zwykłych pasach. A jak brzuch urośnie to zobaczymy.

Mieszkanie z teściami - nigdy w życiu! Moja teściowa jest naprawdę kochaną wdową, mieszka sama i całą górę domu ma pustą. Ale przed ślubem ustaliliśmy że mieszkamy sami i teraz wynajmujemy. Nie wyobrażam sobie mieć w domu drugiej gospodyni i to jeszcze obcej kobiety! Z własnymi rodzicami też bym nie mogła.

Poszliśmy w zeszłym tyg do kina - tak a propo łez [emoji39] Film "ukryte piękno" jest mega dobry, ale bez chusteczek nie przejdzie.

Moja położna poleca do kąpieli noworodka łyżeczkę oleju kokosowego dodaną do wody i żadnych kremów potem. Super nawilża i jest naturalny! Na pewno spróbuję.

Idę zaraz odebrać wyniki, jutro wieczorem wizyta [emoji16] chcę już poznać płeć!!! Nie czuję jeszcze ruchów, a to już 18 tydz. Za nami spokojny sylwester, teraz w sobotę wesele i mega się już stresuję czy wszystko jest na pewno dobrze... niby nic mnie nie boli, ale martwię się czy trochę tańcząc na pewno nie zaszkodziłam. No schiza [emoji38]

0d1yhqvkorvfo1vd.png
Film mega super. Byłam z siostra. Ja to normalka ze się rozpłakałam ale po mojej siostrze się nie spodziewałam

 
Justyna właśnie też myśle,że wtedy już będzie mi za ciężko jeździć(nie mamy samochodu) na zajęcia,dlatego chciałam skończyć w kwietniu,więc nie będę jej słuchać tylko się zapiszę na marzec :D
Mi polozna sama ten termin zaproponowała i myślę że dla nas czerwcowek jest w sam raz. Boje się tylko ze będzie mi ciężko jeździć z brzuchem ale cóż. Damy rade.

 
reklama
Dzień dobry dziewczyny, z samego rana ;) Mnie ciekawi jeden temat, a mianowicie termin waszego porodu ;) Mam mały mętlik w głowie, ponieważ przy pierwszym usg w 7tyg termin porodu wyszedł na 28 czerwca, z miesiączki wychodzi ok 23 czerwca ale co jest najlepsze juz przy kolejnym usg w ok 12-13 tyg termin został zmieniony na 13 czerwca, to prawie dwa tyg różnicy. I juz sama zgłupiałam nie wiem w co wierzyć ;( Ma może któraś podobnie?
ja mam podobnie z miesiączki 25 czerwca a z usg 16 :) bo miałam krótkie cykle no i chyba wolę ten drugi mimo, że 25 to moje urodziny, ale z niunia bylabym może już w domu
Cześć dziewczyny :) jak Wasze brzuszki? Zna juz ktoras z Was plec? :)
u mnie w 15 tyg na 3d powiedział, że na 150 proc dziewczyna, ale mam mały lęk że to się może nie sprawdzić, bo tak bardzo pragnę córeczkę (mam dwóch chłopaków)
Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom

Serio? A ja jeszcze nie znam! Chodze na nfz i maja taki slaby sprzet ze lekarz nie potrafil okreslic. O nie! wracam do swojego lekarza.
Ps. Widze ze wysyp chlopcow w czerwcu :) mi sie marzy córa :)
a nie bo są i dziewczynki :D wcześniej się bałam, bo miałam wrażenie, że każda mówi, zę córeczka i ja tak sobie po cichu ojejej :( to już pewnie ja nie będę miała, a to się wyrównało

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja ma w czwartek wizyte I nie mogę się doczekać. Miesiąc malucha nie widziałam. I mam nadzieje poznać płeć. Bede plakac jak nie poznam[emoji26]

Ide do weterynarza bo moja sunia załatwiła przez weekend wszystkie swoje zabawki i teraz meczy mnie[emoji12]

ja też w czwartek ale chyba sama ginekolog bez usg :( jaka szkoda

Już pisaliśmy o tym spaniu mameginekolog mówi ze to zabobon ja śpię na plecach bardzo często, ostatnio mam w ogóle problem z zasypianiem normalnie mnie nosi tak jak by jakaś siła mnie rozrywala od środka nie wiem jak to opisać mój mąż mówi ze tak ma jak chce mu się palić ja nie wiem jak to jest bo nigdy nie paliłam , ale to okropne uczucie nie pozwala mi spać .
Obejrzałam perfekcyjna panią domu i zabieram się za sprzątanie


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
ja też kurna nie mogę spać :/ budzę się w nocy i koniec....
U mnie podobne odczucia. Niby na prenatalnych 90% dziewczynka a ja cały czas myślę ze to będzie chłopak mimo że wolę dziewczynkę. Też czekam na połówkowe bo wtedy na 100% już będzie wszystko wiadomo. Jakoś nie liczę na mojego gina z określaniem płci bo od samego początku on nic nie widział..może w czwartek coś zobaczy w końcu:)
Powodzenia :)
 
Do góry