reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czarna lista- czyli październikowe mamy 2010 ostrzegają

u nas zdecydowanie na nie:

- herbatka koperkowa (próbowaliśmy różnych: z hippa, bobovity a nawet plantex) - tylko wzmagała bóle brzuszka
- pieluszki bella happy i huggiesy - TRAGEDIA
- pajace rozpinane tylko w kroku - dostałam takie piekne, różowe, welurkowe cudo. Wciągnięcie tego na małą zakończyło się jej płaczem i moją nienawiścią do tego typu "wynalazków"
 
reklama
Wszystkie produkty do pielęgnacji HIPP-supr!!!!
U nas sudocrem tez się świetnie sprawdza.
A co do pieluszek to zgadzam się z moimi przedmówczyniami, huggiesy- porażka. Za to pozytywnie zaskoczyły mnie pieluszki pampers sleep&play(w pomarańczowym opakowaniu).
 
Pampersy:
- huggies 1 - katastrofa - kupa na plecach i wszędzie wkoło (huggies 3 - kupione jako ostatnia deska ratunku bo innych nie było o dziwo sa ok, może dlatego, że kupy franka już nie są z tych pływających)
- bella happy, rossman i dada - przesikane i zmiana tak często, że na pewno nie było to ekonomiczne, poza tym raczej sztywne

Ubranka:
- pajac zapinany na plecach - co za debilizm

Franek by dodał skarpetki :) Nienawidzi...

Jedzenie:
- Bebilon AR i Nutriton - walka o kupe po tych cudach była straszna (aczkowliek wiem, że to kwestia organizmu)
- wszystkie owoce w słoikach z dodatkiem kwasku cytrynowego - po jaka cholere do banana kwasku dodawać???
- sztywne łyżeczki do karmienia tzn takie bez miękkiej końcówki (urażają dziąsła co utrudnia sprawe zwłaszcza jak zaczyna sie ząbkowanie)
- jedna wada kaszki Sinlac - jest tak słodka że jak sie wyleje czy kapnie gdzieś to wszystko sie tak klei jakby był rozlany miód

Inne:
- laktator Avent - albo ja debil albo on taki beznadziejny, mleko sie jakoś dziwnie cofało, kapało, cała podłoga ufajdana i pies biegający za mną czekający az mu moje mleko kapnie...
- leżaczek chicco - krótki pasek do zapinania malucha, Franek nie jest jakiś gigant a teraz juz ledwo go obejmuje, jak nie zapne to wychodzi i taka zabawa...
 
własnie sie dzis zastanawiałam dlaczego baban hippa takie nienaturalny czytam a tam sok z cytryny porazka.

Huggies 1 musiałam obcinac zakładki poniewaz cieły mi nozki małej.
 
- wszystkie owoce w słoikach z dodatkiem kwasku cytrynowego - po jaka cholere do banana kwasku dodawać???

Wiem ze miało być bez komentarzy - ale skoro jest pytanie to odpowiem: zeby bananek nie ciemniał i wyglądał apetycznie dla mamusi. Tak samo do słodkich jabłek się dodaje kwasu. Spróbuj rozciapciać banana widelcem i zapasteryzować bez dodatków - zobaczysz jaki będzie śliczny ;-) są i inne metody lecz to ta najbardziej naturalna...
 
hej dziewczynki, jesteście tam jeszcze? Proszę, dopisujcie swoje spostrzeżenia, bo mi dużo dają, na pewno innym dziewczynom także. Ja dzięki wam baaardzo mocno się zastanowię nad huggisami, a miałam je jako 1wsze kupić..

Z moich obserwacji/doświadczenia z nie swoimi jeszcze dziećmi oraz z prezentów dla mojego nienarodzonego jeszcze Filipka też odradzam pajace zapinane od tyłu. Masakra z samego wyobrażenia jak te guziczki i zapinki muszą wkurzać ;-/ a mam kilka naprawdę ślicznych sztuk, ale co z tego ;-/
 
ja używałam pajacy zapinanych z tyłu, najbardziej wkurzały mnie jak Piotruś był malutki wszystkie rzeczy, które się tylko przez głowę przeciągało, bez żadnych guzików itp. masakra.
a dzisiaj chciałam napisać, że mając już porównanie między wózkiem ze skrętną osią i z kołami takimi obracającymi się o 360 stopni zdecydowane NIE mówię tym pierwszym!!!
 
reklama
No,to dawaj:).Jeszcze sporo zakupów nowości przed nami,warto sie dzielic :).Tylko może niech nie bedzie "bez komentarzy",bo nieraz warto podyskutowć,popytac n.t. danej rzeczy....
 
Do góry