reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowe mamy :)

moja normalnie pije z kubka treningowego i normalnego, kubek ze słomką mam ale na razie to ona tą słomkę używa do gryzienia:-)
 
reklama
Witam wszystkie kobietki - mam nadzieje, ze mnie jeszcze troche pamietacie...;)
Mam mały problem. Chce nauczyc moje malenstwo pic z kubeczka (albo z czegokolwiek...). Na razie pije tylko pierś, ale od lutego ide do pracy i cos obawiam się, ze sie odwodni jeśli nie nauczy się pić jak doroślejszy człowiek). Daje mu do zabawy kubeczek, odciągałam mleko i dawalam w tym kubeczku, próbowałam nawet z butelki, wszystko na nic, wszelkie sposoby na nic. Z taką rozkoszą lubi sie do mnie przyssać, że gotowa jestem siedzieć z nim do 7 lat... hehe. Może macie jakieś inne sposoby?
Tymczasem karmię ok. 5 - 6 razy na dobę, raz w nocy ok. 3.00, potem o 6.00, po obiedzie o 12.00, o 18-przed snem i na kolację ok. 10.00. W końcu musi się nauczyć pić soczki, wodę i herbatkę...
 
Moja jak a razie ssie pierś ile razy chce nie ograniczam jej.Próbuje dawać picie ze zwykłego kubka .Czasami trochę wypije .Jak jej smakuje.ńalewam jej też do niekapka i też trochę popija.Ale jak wypije w dzień z 20-50 ml to max.
 
misio a mojej ile byś nie wlała wody do kubka to wypije i pierś oczywiście też:szok:....soków nie chce pić i dobrze....póki co woda wystarczy

shulien jak Twoje zmagania?:))
 
Zastanawiam się czy już brac zaświadczenie od lekarza ,że karmię.Od stycznia niesety musze wrócić do pracy i chciałabym godzine wczesniej wychodzić.Nie wiem czy nasze rozdzielenie nie dbije się źle na karmieniu.Chciałbym ją karmić do dwóch może trzech lat.
 
misio a poprzednie dziecko też tak długo karmiłaś? moja jutro kończy rok i niebawem chcę ją odstawić ale to będzie trudne....co prawda siedzę z nią do września na wychowawczym ale myślę że juz czas ją odpępowić:-)
 
misio a mojej ile byś nie wlała wody do kubka to wypije i pierś oczywiście też:szok:....soków nie chce pić i dobrze....póki co woda wystarczy

shulien jak Twoje zmagania?:))
W sumie bez rewelacji ;) trochę więcej zaczęła jeść "normalnego" jedzenia:-) Jeśli chodzi o picie to ze zwykłej szklanki próbuje, trochę soczku się napije więc już coś ;-) Kubeczek z dziubkiem jest śliniony i gryziony nadal :p
 
misio a poprzednie dziecko też tak długo karmiłaś? moja jutro kończy rok i niebawem chcę ją odstawić ale to będzie trudne....co prawda siedzę z nią do września na wychowawczym ale myślę że juz czas ją odpępowić:-)

Weronikę karmiłam 9 miesięcy ale od początku to była walka żeby zechciała ssać.Musiałam wrócić na tudia jak miała 2 tygodnie i dostawał moje odciągane ale z butelki.Szybko się zorientowała ,że z butelki nie trzeba się męczyć.
 
czesc

moze mnie pamietacie a moze nie ;-)
moj pije piers i z butli.....:-D:-D:-D
o 10-00, 14-00, 19-00, 22-00 najpierw 120ml butla a potem cyc.
nareszcie pije soczki- i z butli. ale czesto tez z lyzeczki- pewnie podpatruje starszego....:-D:-D:-D
 
reklama
U nas cycuś już okazjonalnie, Franek się nie upomina, jak ja zapomnę to czasami nie pije cały dzień, jak pamiętam do dostaje max 3 razy. W nocy już dawno nie korzysta, piersi nie mam nabrzmiałych więc chyba karmienie piersią wkrótce definitywnie się u nas skończy. Ja przyznam szczerze, że sztucznie właściwie je podtrzymuję bo liczę, że pomoże mi schudnąć:zawstydzona/y:
 
Do góry