reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Dziewczyny miała któraś takie "bóle" jak podczas miesiączki? W sensie jakby macica była wrażliwa i przekrwiona. Nie jest to ból ,lekki dyskomfort i nie ciągle . Myślę,może to macica się rozciąga ,dodatkowo ten duphaston jej pomaga i jest ukrwiona. Bo tam cały czas przecież wszystko rośnie
 
reklama
Dziewczyny miała któraś takie "bóle" jak podczas miesiączki? W sensie jakby macica była wrażliwa i przekrwiona. Nie jest to ból ,lekki dyskomfort i nie ciągle . Myślę,może to macica się rozciąga ,dodatkowo ten duphaston jej pomaga i jest ukrwiona. Bo tam cały czas przecież wszystko rośnie
U mnie takich boli, jak przy menstruacji nie ma, bardziej odczuwam, jak przy bólu owulacyjnym, czyli takie ciągnięcie jajników, jak dłużej posiedzę to muszę powoli wstawać , bo tak mnie ciągną. Rozpieranie macicy też odczuwam bardzo.
Pamiętaj, że jeśli bóle będą dla Ciebie niepokojące to warto udać się,jeśli nie do swojego ginekologa to na SOR ginekologiczny, zawsze warto rozwiać wątpliwości.
 
U mnie takich boli, jak przy menstruacji nie ma, bardziej odczuwam, jak przy bólu owulacyjnym, czyli takie ciągnięcie jajników, jak dłużej posiedzę to muszę powoli wstawać , bo tak mnie ciągną. Rozpieranie macicy też odczuwam bardzo.
Pamiętaj, że jeśli bóle będą dla Ciebie niepokojące to warto udać się,jeśli nie do swojego ginekologa to na SOR ginekologiczny, zawsze warto rozwiać wątpliwości.
Trochę mnie to zastanawia,tak się czuję momentami podobnie jak na początku ciąży jak mi się tam wszystko rozpulchnialo. Tak,oczywiście. Narazie brzuszek mniej doskwiera ,leki ,dużo odpoczyn ku i chyba picie wody bardzo pomaga,takie mam wrażenie ,bo staram się od kilku dni wypijać przynajmniej 2l . Ciągle toaleta wiadomo,ale czuję się lepiej po tym . Za tydzień mam kontrole
 
U mnie szybko 😀 mała spokojna ale karmienie, przewijanie, zmęczenie daje w kość 😀
Miałam konsultacje z diabetologiem, mam odstawić insuliny i krzywa zrobić w połowie maja. Dzień przed wyjściem ze szpitala zaraziłam się covidem i covid i połóg więc kazala odczekac do maja i dopiero zrobić krzywą czy cukrzyca ciążowa została czy nie.
O Matko, myślałam, że covid już dawno przeszedł do historii 🙈
Najważniejsze, że już razem cali i zdrowi 😍
 
Trochę mnie to zastanawia,tak się czuję momentami podobnie jak na początku ciąży jak mi się tam wszystko rozpulchnialo. Tak,oczywiście. Narazie brzuszek mniej doskwiera ,leki ,dużo odpoczyn ku i chyba picie wody bardzo pomaga,takie mam wrażenie ,bo staram się od kilku dni wypijać przynajmniej 2l . Ciągle toaleta wiadomo,ale czuję się lepiej po tym . Za tydzień mam kontrole
Każda z nas tak naprawdę może mieć inne odczucia, dlatego warto słuchać siebie🙂
U mnie też woda non stop z cytryną, a toaleta fakt, co chwilę. Czasem tak się opije, że ciężko mi dojechać po syna do żłobka 🤣

A tak w ogóle to dzisiaj upiekłam tez chleb IG z thermomix, tylko trochę pozamieniałam mąki, ciekawe, jak bedzie smakował i jak cukier po nim 🤔
 
Każda z nas tak naprawdę może mieć inne odczucia, dlatego warto słuchać siebie🙂
U mnie też woda non stop z cytryną, a toaleta fakt, co chwilę. Czasem tak się opije, że ciężko mi dojechać po syna do żłobka 🤣

A tak w ogóle to dzisiaj upiekłam tez chleb IG z thermomix, tylko trochę pozamieniałam mąki, ciekawe, jak bedzie smakował i jak cukier po nim 🤔
Daj znać ,bo widziałam też przepis ale len mi nie pozwolił się za niego wziąć xD Widzę,że od jutra mąka orkiszowa w biedrze to się skusze ☺️
Apropo to dobije dzisiaj 3l 😅 nie licząc 2 herbatek 🙈
 
@Nath096 każda ma różne bóle, ja o swoich zawsze informuję na wizycie ginekologa i zawsze pytam, czego mogę się spodziewać w następnych tygodniach - wtedy jestem spokojniejsza jak się pojawiają jakieś nowe objawy albo inne znikają. Polecam takà metodę 🙂
@Frogi jak po wizycie? 🙂
@Pati32 trzymam kciuki, żeby cukrzyca odpuściła! 💪🏼
 
Ale dlaczego straszą? moją wspominam całkiem nieźle, no ale teraz już się nie wybieram.

Frogi ✊za wizytę.
Dzięki za kciuki.
@Nath096 każda ma różne bóle, ja o swoich zawsze informuję na wizycie ginekologa i zawsze pytam, czego mogę się spodziewać w następnych tygodniach - wtedy jestem spokojniejsza jak się pojawiają jakieś nowe objawy albo inne znikają. Polecam takà metodę 🙂
@Frogi jak po wizycie? 🙂
@Pati32 trzymam kciuki, żeby cukrzyca odpuściła! 💪🏼
Naszczescie po wizycie ok. Mimo twardnien brzucha dalej rozwarcie na 1 cm nie zwiększyło się 😊zrobił mi GBS i już kolejnej wizyty nie ustalił tylko mam skierowanie do szpitala na 20.03 czyli tydzień przed planowanym terminem z racji cukrzycy
 
U mnie szybko 😀 mała spokojna ale karmienie, przewijanie, zmęczenie daje w kość 😀
Miałam konsultacje z diabetologiem, mam odstawić insuliny i krzywa zrobić w połowie maja. Dzień przed wyjściem ze szpitala zaraziłam się covidem i covid i połóg więc kazala odczekac do maja i dopiero zrobić krzywą czy cukrzyca ciążowa została czy nie.
Ale moja diabetolog to wogole powiedziała że da mi skierowa ie na krzywa ale mam ja zrobić dopiero za 4 miesiące albo pół roku bo teraz jakby mi coś wyszło to i tak dziecka od piersi nie odstawir
 
reklama
Ja Wam powiem że przerazilam się że tu już niedlugo....jak mi tej wizyty nie ustalił aaaaaaaa
 
Do góry