reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

24 mm
Ostatnio mialam zapalenie pecherza i bakterie w kanale szyjki - posiewy sie na to robi te o ktorych Ci wspominalam.
Nie mam zadnych innych objawow typu skurcze. A infekcje nieleczone sa grozne.
O biedna 😭 A odczuwasz to jakoś ? Ja mocz dwa tyg temu miałam w porządku. No ja przed ciążą brałam pimafucin jak mnie atakował grzyb i jak ręką odjął. Myślę,że teraz to samo. A ten posiew się różni jakoś od cytologii czy to podobne ?
To pewnie musisz leżeć ? Ja mam z a tydz polowkowe ,strasznie się schizuje ta szyjka i łożyskiem
 
reklama
Jadłam obiad o 16 a zobaczcie która godzina a cukier nadal 118 🙄

A po godzinie elegancko 115 był. Coś czułam że mam wysoki teraz bo mam palpitacje serca, nie czuje głodu i ogólnie czuje się średnio
 
Ostatnia edycja:
O biedna 😭 A odczuwasz to jakoś ? Ja mocz dwa tyg temu miałam w porządku. No ja przed ciążą brałam pimafucin jak mnie atakował grzyb i jak ręką odjął. Myślę,że teraz to samo. A ten posiew się różni jakoś od cytologii czy to podobne ?
To pewnie musisz leżeć ? Ja mam z a tydz polowkowe ,strasznie się schizuje ta szyjka i łożyskiem

Badanie moczu nie zawsze pokaze to co posiew moczu. Czasami badanie wychodzi czyste a posiew nie. Mowimy tu o samym pecherzu.

Bo jeszcze moze byc wymaz z pochwy wlasnie na bakterie czy grzybki posiew z kanalu szyjki macicy i tutaj tez jest roznica bo np moze Ci wyjsc cos w pochwie a w kanale nic lub odwrotnie. I te dwa posiewy pobiera sie jak cytologie na wzierniku.

Nie odczuwam nic procz bolu pecherza kiedy stoje.
I tak musze lezec plackiem, ale od jutra bo jeszcze te badania musze zrobic.

Trzymam kciuki za dobre wyniki polowkowych🤞 btw popros o zbadanie dl szyjki bo nie robia tego standardowo chyba ze poprosisz :-)
 
Badanie moczu nie zawsze pokaze to co posiew moczu. Czasami badanie wychodzi czyste a posiew nie. Mowimy tu o samym pecherzu.

Bo jeszcze moze byc wymaz z pochwy wlasnie na bakterie czy grzybki posiew z kanalu szyjki macicy i tutaj tez jest roznica bo np moze Ci wyjsc cos w pochwie a w kanale nic lub odwrotnie. I te dwa posiewy pobiera sie jak cytologie na wzierniku.

Nie odczuwam nic procz bolu pecherza kiedy stoje.
I tak musze lezec plackiem, ale od jutra bo jeszcze te badania musze zrobic.

Trzymam kciuki za dobre wyniki polowkowych🤞 btw popros o zbadanie dl szyjki bo nie robia tego standardowo chyba ze poprosisz :-)
Właśnie się zastanawiałam jak to jest z tą szyjka na połówkowych. A to badaja dopochwowo czy na tym lepszym aparacie do połówkowych normalnie ? Przez brzuch ?
 
Właśnie się zastanawiałam jak to jest z tą szyjka na połówkowych. A to badaja dopochwowo czy na tym lepszym aparacie do połówkowych normalnie ? Przez brzuch ?

Zalezy od lekarza. Ja mam zawsze dopochwowo ale na polowkowych pamietam ze lekarz z lepszym sprzetem badal przez brzuch.
 
Zalezy od lekarza. Ja mam zawsze dopochwowo ale na polowkowych pamietam ze lekarz z lepszym sprzetem badal przez brzuch.
Ja ostatnio też jak Wam pisałam o tej szyjce to miałam dopochwowo,ale właśnie może na tym lepszym sprzęcie to przez brzuch. Trzymam za Was kciuki,żeby wszystko było dobrze ❤️
 
Właśnie się zastanawiałam jak to jest z tą szyjka na połówkowych. A to badaja dopochwowo czy na tym lepszym aparacie do połówkowych normalnie ? Przez brzuch ?
Chyba zależy od ginekologa ale większość praktykuje i tak i tak. Teraz po ściągnięciu pessara bardzo się zdziwiłam, że zrobiła mi badanie dopochwowe bo w sumie już nie powinna mi tam grzebać
 
reklama
Chyba zależy od ginekologa ale większość praktykuje i tak i tak. Teraz po ściągnięciu pessara bardzo się zdziwiłam, że zrobiła mi badanie dopochwowe bo w sumie już nie powinna mi tam grzebać
To też słyszałam,że im mniej tam grzebania tym lepiej. Szukałam gdzieś na forum i to podobno na zwykłym USG też widać ta szyjkę,ale żebh dokładnie ja zmierzyć itp to bardziej dopochwowo
 
Do góry