reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa

reklama
Ja w szpitalu. Przyjechałam bo od wczoraj mam osłabnięcia i martwię się czy takie coś nie szkodzi małej. Zatrzymali mnie bo było trochę niższe tętno na ktg, zrobili mi jeszcze ekg i zobaczymy co dalej. Badanie cukrów o 6 czyli jak będę miała przekroczone to nie wiem czy szybko stąd wyjdę
 
Ja w szpitalu. Przyjechałam bo od wczoraj mam osłabnięcia i martwię się czy takie coś nie szkodzi małej. Zatrzymali mnie bo było trochę niższe tętno na ktg, zrobili mi jeszcze ekg i zobaczymy co dalej. Badanie cukrów o 6 czyli jak będę miała przekroczone to nie wiem czy szybko stąd wyjdę

Lepiej jechac o jeden raz zaduzo niz o jeden za malo. Dobra decyzja. Moze o 6 w szpitalu Twoj cukier sie wystraszy :-) wypij wczesniej szklanke wody bo tez czesto pomaga na lepszy wynik.
 
Tylko jak wiem ze 'zgrzesze'. Dostalam insuline przed swietami bozonarodzeniowymi doposilkowa. Bo barszczyku nie moglam sobie odmowic 🤷‍♀️a mialam wtedy takie parcie na buraki ze glowa mala 🙈 wiec lekarka znalazla alternatywe dla tych grzeszkow 🤭 i teraz musze ja brac przy lactulosum. A ze biore raz w tygodniu to tak. Doposilkowa mam tez w razie W.
Czyli nie jest źle, jak w razie W 🙂 myślałam, że tak z konieczności przed każdym posiłkiem 🙄
 
Ja w szpitalu. Przyjechałam bo od wczoraj mam osłabnięcia i martwię się czy takie coś nie szkodzi małej. Zatrzymali mnie bo było trochę niższe tętno na ktg, zrobili mi jeszcze ekg i zobaczymy co dalej. Badanie cukrów o 6 czyli jak będę miała przekroczone to nie wiem czy szybko stąd wyjdę
Pewnie, że lepiej kontrolować to, co nas niepokoi. Więc trzymaj się,zdrówka i dobrych cukrów 🙂
 
Ja w szpitalu. Przyjechałam bo od wczoraj mam osłabnięcia i martwię się czy takie coś nie szkodzi małej. Zatrzymali mnie bo było trochę niższe tętno na ktg, zrobili mi jeszcze ekg i zobaczymy co dalej. Badanie cukrów o 6 czyli jak będę miała przekroczone to nie wiem czy szybko stąd wyjdę

Zdrówka!! i kciuki za cukry ! 😊
 
@a.szczypiorek trzymam za was kciuki 🥰


Ja po wizycie. Szyjka długa ,4cm. Łożysko się podnosi,zagrożenie przodującym zaczyna mijać. Prawdopodobnie będzie dziewczynka 🩷
Dodałam pimafucin jak chciałam.
Pytałam o ten pobyt w szpitalu czy c cukrzyca muszę iść wcześniej. Powiedziała,że nie . Że napewno nie będzie to przenoszona ciąża,rozwiązana będzie przed albo w terminie . Jeżeli nie będę sobie radzić z cukrami będą skoki to wtedy mnie położy do szpitala,żeby wszystko kontrolować.

I trochę zgłupiałam. Bo wydaje mi się,że kiedyś usłyszałam od diabetologil,że się niskich cukrów w ciąży nie boimy,gorsze są wysokie.
A ona mi mówi,że wysoki cukier mocno nie szkodzi,bo najwyżej dziecko poje i będzie duże ,a duże spadki cukru i dopuszczanie do takich wahań może dziecko zabić 😳
I już nie wiem ,wiadomo,że żadna skrajność nie jest dobra.
Trochę jestem spokojniejsza ,za tydzień połówkowe.
 
Kurde a myślicie że jak będę miała za wysoki ten cukier to mnie zostawią dłużej? Bo narazie ktg i USG i przepływy ok, lekarz wmawia mi ataki paniki co mi się trochę nie podoba ale dobra.
 
@a.szczypiorek trzymam za was kciuki 🥰


Ja po wizycie. Szyjka długa ,4cm. Łożysko się podnosi,zagrożenie przodującym zaczyna mijać. Prawdopodobnie będzie dziewczynka 🩷
Dodałam pimafucin jak chciałam.
Pytałam o ten pobyt w szpitalu czy c cukrzyca muszę iść wcześniej. Powiedziała,że nie . Że napewno nie będzie to przenoszona ciąża,rozwiązana będzie przed albo w terminie . Jeżeli nie będę sobie radzić z cukrami będą skoki to wtedy mnie położy do szpitala,żeby wszystko kontrolować.

I trochę zgłupiałam. Bo wydaje mi się,że kiedyś usłyszałam od diabetologil,że się niskich cukrów w ciąży nie boimy,gorsze są wysokie.
A ona mi mówi,że wysoki cukier mocno nie szkodzi,bo najwyżej dziecko poje i będzie duże ,a duże spadki cukru i dopuszczanie do takich wahań może dziecko zabić 😳
I już nie wiem ,wiadomo,że żadna skrajność nie jest dobra.
Trochę jestem spokojniejsza ,za tydzień połówkowe.
Masakra, kogo to słuchać. Ogólnie co napisałaś jest pocieszające, że duze cukry są związane tylko (albo aż) z wagą 😱. A jakie wachania masz na myśli?
 
reklama
Masakra, kogo to słuchać. Ogólnie co napisałaś jest pocieszające, że duze cukry są związane tylko (albo aż) z wagą 😱. A jakie wachania masz na myśli?
No ja tak bardzo w to nie wierzę chyba ,bo np czytałam,że im więcej cukru dziecko dostanie tym bardziej od początku jego trzustka musi pracować, żeby zbić . Dodatkowo może być ,że trzustka przerośnięta,a nie do końca rozwinięta jak powinna i na mój chłopski rozum coś w tym jest.
Nie mówiła dokładnie,ale pewnie jej chodziło,że wiesz spada cukier nie wiem do 60 ,potem się najadasz i masz nagle bum 160 czy 170 . Ja to tak rozumiem.
 
Do góry