reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

kruszka Z chlebem to jest roznie musisz sama na sobie wyprobowac ja jadlam zwykly i mi nie podnosil cukru a niejedna dziewczyna nie mogla zalezy w jakim stopniu twoja Trzustka ma sile na produkcje insuliny .. i zalezy tez jakie masz wymienniki weglowodanowe zalecone przez diabetologa ja moglam o 22 zjesc dwie kromki zalezy od twojej wagi bo na podstawie tego obliczja ilosc WW ale trzymam kciuki i mam nadzieje ze ci sie unormuje ..a moze do kanapki zjedz warzywa pomidor cos sysacego ..a i jeszcze przypomin am bo tu juz czesto bylo o tym ale kiedys bigos jest dobrym patentem na glod i nie podnosi cukru ..a tym samym kapusta w roznej postaci oczywiscie rozsadnie z dodatkami
 
reklama
alecram ja miałam podobnie z tym Optium Xido - strasznie zawyżał, zawału bym prawie dostała jak widziałam wyniki na nim. na czczo zawsze miałam koło 70 na badaniach laboratoryjnych a na tym 93, 95 co rano szybko mnie rozbudziło jak to widziałam.
Ja już tym glukometrem nie mierzę, zresztą dużo wyczytałam opinii, ze zawyża, pojeździłam po aptekach i u mnie w mieście dają w aptece glukometr za darmo i wzięłam sobie Contour TS, mierzyłam też na One Touch Select (ale tu musi być większa kropla krwi) dlatego wybrałam Contour TS. I sprawdzałam te pomiary i na czczo w laboratorium wyszło mi 75 na Contour TS i One Touch Select podobnie, natomiast na Optium Xido ponad 90.
Jedyny minus, że musiałabyś iść do diabetologa aby przepisał Ci paski na ten nowy glukometr. W niektórych aptekach mówili, że dają darmowy glukometr jak się kupi paski ale ogólnie nie kupowałam pasków i mi Pani dała za darmo. A później dopiero poszłam do diabetologa po receptę. Jedynie w każdej aptece mieli różne a ja konkretnie szukałam już z danej firmy ale w 3 aptece już go mieli.
 
Let a dlaczego na One Touch Select musi byc większa kropla? Nie pokazywał ci wyniku, zaniżał, zawyżał? Ja mam One Touch Select Mini.
 
No i fajnie, wczoraj zamiast chleba razowego na ostatni posiłek zjadlam chrupkie i dzis na czczo 84, super. Ale na sniedanie zjadłam to samo co wczoraj i wczoraj po sniadaniu 117, a dzis 134! Mnie za chwile cos trafi.... Dola złapałam, a taka juz byłam szczęsliwa po tym wyniku na czczo....
Dzis na obiad robie własnie kapuste z filetem z kurczaka.
 
Dzień dobry ;-)
Właśnie odebrałam wyniki, na szczęście hemoglobina glikowana wyszła mi nieźle: 5,3%, za to mam ketony w moczu +++, czyli b.dużo :( Od razu chwyciłam za chlebek orkiszowy, a na obiad zjadłam owsiankę na wodzie z dodatkiem mleka (fuj!:nerd:), no i woda... Tak coś czułam, że mimo kontrolowanych wyników poziomu cukru po posiłkach coś jest nie tak, za słabo się czułam. Jeśli to przez Xido, to producentów normalnie uduszę:cool: A na noc wypiłam, idąc za waszymi radami szklaneczkę mleka...
 
ja dziś rano nerwa złapałam. Na czczo ok, po śniadaniu i to mniejszym o kromeczkę niż wczoraj, zestaw ten sam, a cukier 119 i to po ruchu. Paranoja. Ta dieta mnie wykończy.

Witaj w klubie... ja tez po poranku miałam dosyć...
całkiem załamałam sie po obiedzie. Zrobiłam młoda dietetyczna kapustę i zjadłam z chlebkiem tym co zwykle. Pojechałam do lasu na spacer, brzuch się spinał, kłuł, przystawałam na chwile i w drogę, byle chodzić. Wracam do domu, nakłuwam palec, nie bardzo cos leci, więc troche ścisnęłam - wynik 135!!! Dobra, może nie powinnam ściskać i zrobiłam w innego palca - wynik 120!! Pokłułam wszystkie palce i każdy wynik byl inny....:no:
 
kruszka masakra z tymi cukrami. W pierwszej ciąży trzymałam się bardzo mocno wytycznych teraz nie aż tak, żeby nie zwariować. Poza tym wiem, że wtedy było ok i liczę na cud że i teraz będzie dobrze, ale oczywiście nie przeginam. Natomiast po kolacji : bułka dość duża ciemna z serem żółtym i polędwicą wędzoną oczywiście z masłem a cukier 98. Ja już nic nie czaję :-(
 
kruszka One Touch Select też dobrze mierzy, tzn. tak samo jak Contour TS i tak samo mi wyszło jak wynik laboratoryjny. Tylko ten Xido takie z kosmosu wyniki mi pokazywał. Z tą kroplą chodziło mi o to, że do pomiaru potrzebna jest troszkę większa kropla niż w Contour TS. Bo jak za mała to zaraz komunikat, że bład pomiaru i za mała kropla krwi. W Contour TS wystarczy naprawdę minimalna i zasysa i mierzy. A mi krew niespecjalnie leci z palca a nie można "wyciskać" i dlatego wolę Contour TS. Nie wiem jakiej wielkości kropla wystarczy do tego OTS Mini. Ale jesli chodzi o wiarygodność pomiaru to One Touch Select jest naprawdę OK.
 
reklama
Witam z rana :-)


ja dziś rano nerwa złapałam. Na czczo ok, po śniadaniu i to mniejszym o kromeczkę niż wczoraj, zestaw ten sam, a cukier 119 i to po ruchu. Paranoja. Ta dieta mnie wykończy.

To może jakiś klub założymy. Ja mam tak często. Masakra jakaś. Ja odnoszę wrażenie że na poziom cukru to jeszcze jakieś siły wyższe mają wpływ.

Witaj w klubie... ja tez po poranku miałam dosyć...
całkiem załamałam sie po obiedzie. Zrobiłam młoda dietetyczna kapustę i zjadłam z chlebkiem tym co zwykle. Pojechałam do lasu na spacer, brzuch się spinał, kłuł, przystawałam na chwile i w drogę, byle chodzić. Wracam do domu, nakłuwam palec, nie bardzo cos leci, więc troche ścisnęłam - wynik 135!!! Dobra, może nie powinnam ściskać i zrobiłam w innego palca - wynik 120!! Pokłułam wszystkie palce i każdy wynik byl inny....:no:

Ostatnio w nocy tak mierzyłam. Wynik od 135 do 115 w zależności od palca i ręki. Szok

kruszka masakra z tymi cukrami. W pierwszej ciąży trzymałam się bardzo mocno wytycznych teraz nie aż tak, żeby nie zwariować. Poza tym wiem, że wtedy było ok i liczę na cud że i teraz będzie dobrze, ale oczywiście nie przeginam. Natomiast po kolacji : bułka dość duża ciemna z serem żółtym i polędwicą wędzoną oczywiście z masłem a cukier 98. Ja już nic nie czaję :-(

Ja mam nieraz cukier większy po czymś dietetycznym niż po czymś co powinno mi podnieść znacznie poziom. Jak tu nie zwariować?


Wczoraj miałam wizytę u gin. Wszystko ładnie (w końcu). Marysia waży ok 1500 i raczej będzie małą dziewczynką przy porodzie - teoretycznie do 3200. Byłoby fantastycznie bo synek miał 4kg:sorry2:Opowiedziałam mu o swoich cukrach i ostatniej wizycie u pani diabetolog co mnie insuliną straszyła. Powiedział żeby nie przesadzać jeśli poziomy są do 140 i to kilka razy po "grzechu" to żeby nie brać insuliny, bo byłoby to znacznie na wyrost. Jakby poziom był 180 i więcej i często (takiego jeszcze nie miałam) to jak najbardziej insulina. Teraz tylko dieta.
No i bądź tu mądry i pisz wiersze. Ciekawe co powie mi teraz diabetolog. Wizytę mam za tydzień.
 
Do góry