reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Cześc wam dziewuszki :):)

karolek ja będę o 10.15, mam nadzieję że dojadę po pierwszy raz poza centrum wjade do szczecina:-D Bo ja zawsze do Galaxy tylko hehe mam nadzieję że będzie ok ciśnienie pewnie będe miała ze 200 u diabetologa:-D i tak myślę że podwyższy mi insulinę te cukry naparwdę mi szaleją raz zjem i mam za niskie potem zjem to samo i mam za wysokie jak nie miałam insuliny jeden dzień cukry miałam w normie...

iryskA rok temu kupiliśmy dom mieszkamy już w nim ale remont trwa i nie wiem kiedy nie będzie w nim remontu:wściekła/y:Czasem żałuję tej decyzji. Pocieszam się tym że mam dopiero 28 lat do emerytury chyba wyremontujemy;-) dół mamy już praktycznie skończony w przyszłym roku elewacja i ogrodzenie i ogarnięcie podwórka, no a potem wejście na górę jak sobie o tym pomyślę to nie wiem czy dam radę psychicznie i finansowo.
phelania serniczek cudny na wekend zrobię przyjeżdza mój mężunio i zawsze mu cos piekę bo bardzo lubię teraz wypróbuję twojego przepisu dam znac jak wyszło:) Super że u Alanka wszystko gra oby tak dalej :):)
asia_l co 8 tyg jesteś u diabetologa??? fajnie masz ja co 3 tyg musze 100km w jedną stronę zapierdzielać do niego i co wizytę mi mówi że na nastepnej wizycie będzie już termin dłuższy jak tak cukry będą się utrzymywały bez sensu i tak wyznacza 3 tyg ale jutro popytam o te ketony czemu mi nic o nich nie powiedział????

Zobaczymy jak jutro na wizycie trzymajcie kciuki za moją drogę w tą i spowrotem :-p
karaluchy pod poduchy:)
 
reklama
hej kochane! Juz jestem po wizycie u diabetologa, wszystko ok! kolejna wizyta za 2 tygodnie:)
Phelania super, ze Alanek tak się ładnie rozwija, ja idę na usg za okolo 2 tygodnie i się trochę boję!

Ewelinka to się jednak nie spotkałysmy, napisz potem jak wizyta!
 
Witam !

Ja już po wizycie u diabetologa, pokwekała pokwękała i zdecydowała,że za 3 tyg. mam przyjść, a jakby cukry w normie sie nie utrzymały to nastraszyła insuliną przed posiłkami, bo sama nie była przekonana czy to od infekcji szalały no ale dobra niech mysli co chce, mam nadzieje,że za 3 tyg. będzie ta druga lekarka która nie ma głowy w chmurach...

Ewelina- nie ma co 8 tyg. tylko albo co 2 albo co 3 a pisałam,że aż 3 z nas miały wizyty dzisiaj 18nastego.

Phelania- super, cieszę się,że z Alankiem wszystko ok!

Nice-girl- gratuluje Alicji!!oby rosła nadal zdrowo!

pozdrawiam
 
czesc slodkie chcialam sie poradzic na temat menu waszych maleństw
....według mnie Niko je duzo wazy okolo 8.5 kg moze teraz troche wiecej jego menu codzienne to mniej wiecej

7 .00 mleko 210ml
9.00 kaszka na zwyklym mleku z sokiem zje dosc duzo bo lubi kaszke lub chlebek z serkiem szynka dzemem miodem, twarozek ,jajecznica
11.00 Danonek ten duzy
13.00 Obiad ( zmieniaczki z sosem i mieskiem , zupki , ryba) obiadu je w ilosci okolo 2 sloiczki kupnych czasem wiecej )
16.00 deser ..owoc ...kisiel... budyn ..kupny deser ..zalezy

miedzy czasie jest jakies ciastko , chrupki czasem cos slodkiego typu czekoladki ....

19 ..mleko 210 ml

Czy wasze maluszki tez tak jedza czy wiuecej ..ile waza Niko ma prawie rok wazy mylse w tych granicach mniejszej wagi ...w sumie ja sie ciesze nie cghce zeby wazyl za duzo ..mam znajoma ktorej roczniak wazy 12 kg i kurde szok same faldy ma ....

po za tym pije codzien Vibovit i herbatki sokow nie lubi nie chce pic ...
 
Ostatnia edycja:
Agula wg mnie mały je normalnie. Waga? Rzecz względna bo moja Jagoda na przykład ma ok 12 kg je połowę tego co Twój Nikodem a w fałdkach nie tonie. Zerknij na cetnyle zdaję się że Twój maluch nie jest w dolnej granicy a na właściwej. My w każdym razie pomimo 90tego centyla mamy się świetnie.

Pozdrawiam
 
Dziewczyny - super że wizyty udane :-)

Agula - w porównaniu do Przemka to Nikuś sporo je - ma chłopak apetyt :-D Chyba ma dobrą przemianę materii, bo nie waży wiele. Przemka wczoraj ważyliśmy w przychodni i ma 10,4 kg, mierzy 78cm i wagą jest na 50 centylu, a wzrostem między 50 a 75 centylem. On ostatnio je tak:

8:00 - mleko 210ml
11:00 - mleko 210 ml
14:00 - słoiczek dynia z ziemniakiem 125g, często trochę zostawi, popija wodą zwykłą
koło 16:00 - kilka łyżeczek gruszki ze słoiczka na deserek(testujemy obecnie czy się przyjmie)
17:00 - mleko 210ml
20:00 - mleko 210ml

No i czasem je jeszcze w nocy trochę mleka, ogólnie już z tego wyrasta, ale co któryś dzień mimo wszystko się budzi raz na butlę.

Domkaa - to Jagódka Przemka przerosła :-) A waga to też zależy od wzrostu, bo ciężkie dziecko nie znaczy pulchne, bo to jednak zależy ile ma wzrostu, no i jaką ma posturę.
 
Nice dokładnie tak :tak:Nie było tu mowy o pulchności więc absolutnie się do tego nie odnosiłam:tak:. Zwłaszcza że fałdki mała miała długo a pulchna nie była;-)Jagodziak przerósł Przemka nie tylko wagowo ale i wzrostowo bo my od dawna nosimy rozmiar 86:cool2:
I w obu przypadkach mamy 90centyl :) W każdym razie jeszcze trochę i moje dziecko mnie przerośnie. I niech tak będzie!
 
Cześć kochane

karolek na szczęście nie było tragedii w dojeździe na arkońską choć miałam pietra nie spałam pół nocy i straszne sny miałam. U lekarza ok jak zwykle 3 minuty też chciał za 2 tyg abym przyjechała ale 30 chyba jade do Niemiec na 2 tyg więc się z nim na telefon umówiłam. Jak mnie mąż nie wyprowadzi z równowagi to pojadę do niego ale na dzien dzisiejszy nie wiem.

jestem bardzo zmęczona i mam zły dzień
Buziaki kochane
 
Agula tylko się cieszyć, niby lekarze mówią, że po roku wprowadzać 5 posiłków dziennie, ale jeżeli je 6 i spala to to naprawdę nie ma się czym przejmować.
Agula jaką ty kaszkę mu robisz na zwykłym mleku?

ja raczej daje 5 posiłków ale np dzisiaj dostał 6, i u nas zdecydowanie mniej jedzenia jest. rano mleko 240ml, później jajecznica plus pół kromki z masłem, na obiad ziemniaki z pieczonym udkiem (i tu mu się zmieniło bo wcześniej uwielbiał gotowane udko lub pieczone, a dzisiaj przemycałam) później 2 monte, na dworze pół jabłka i biszkopta i na kolacje kawałek bułki - mały kawałek i serek jogobella nie cały - w miedzy czasie pił sok żurawinowy z wodą.
u nas jest różnie jest dzień że zje dużo a jest tak , że nie chce jeśc i wtedy daje mu słoik.

Natanek jest na etapie ryżu, najlepiej to gołąbki - a jeszcze bardziej mu smakuje jak je sam i wychodzi mu to super, nakłada sobie na łyżkę i prosto do buzi, już nie przewraca łyżeczki tylko tak fajnie sobie układa.
i tran codziennie
 
reklama
Do góry