reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Andzia mam pytanko do Ciebie, wypadajami na potęgę włosy, pewnie zmęczenie ale też jeden łokieć mam bardzo sucy, tzn pod łokciem w strone dłoni i czy powinnam iść z tym do lekarza i robić badania na tarczyce?
 
reklama
Dziewczyny czy wynik 83 po obiedzie gdzie jadlam szklanke zupy z fasola marchewka i ziemniaczkami do tego 2 danie ziemniaki 4 ryba surowka z pekinki pomidora i kalafiora najdlam sie do syta a wynik niski ..znaczy ja sie ciesze bo super ale teraz sie zastanawiam czy to nie za mało?? moge sobie coś dojesc ??:confused2:

Ja po obiedzie tez miałam podobnie, 84 a zjadłam zupę ogórkową z ziemniakami i marchewką, a na drugie danie gotowane udko, fasolka szparagowa, kalafior i brokuły i objadłam się jak mało kiedy :)

Kasia_B oj a ile ja pasków na poczatku zniszczyłam. Teraz też mi się zdarza nie raz i zauwazyłam że jak sie tak nieudawało i się zdenerwowałam to juz było po mierzeniu bo krew nie chciała mi lecieć.
 
kasfree - jezeli zjadlas 2 kromki i masz tski wynik to tylko sie cieszyc :) a ja bede do upadłego polecac wam chleb sojowy własnego wypieku-czas pracy okolo 40 min i swiety spokoj na 3 dni, kanapek mozna i 5 nawet zjesc i cukier ok przepis tu i nawet ketony zniknely, wynik dla ketonow 150 to była moja norma wiec jeszcze raz don't panic :)

Wwwanda - alez słodziaki, Helenka bedzie bratu kolegów podbierac :)no i oby jej szybko przeszło... i uczulenie i refliks :)

aureolcia - trzymam kciuki za usg :) a chusta... sama sie zastanawiam - moja bratanica ma 3,5 roku i bratowa wozka używa sporadycznie a ze mała nie chodzi to tak im wygodniej, ja osobiscie nie przekonana jestem poki dziecko nie trzyma główki - nawet w szkole rodzenia mielismy dodatkowe zajecia z babka z klubu kangura wiec wiem co i jak robic ale poki jest tak cieplo to dziecku chyba troche za ciepło bedzie :) ale wiem na pewno zeby kupowac pleciona a nie elastyczna :)


agula - pytalam o to moja lekarke i odpowiedziala ze oczywiscie, po godzinie poziom jest maksymalny a my mamy utrzymywac cukry ponizej danej normy, wiec ja praktycznie pod koniec jadalam co godzine, prawie co chwile tylko pilnowalam zeby byc ponizej :)

aasica - fajnie ze jestes :) zamiast nadrabiac lepiej napisz czy juz malej podajesz cos do jedzonka i jak to sie jej podoba :) no i fotki jakies aktualne chcemy :)
 
Ostatnia edycja:
My już po usg bioderek. Wszystko oki, nie musimy pieluchować :-)

Pojechałam do tesco i zapłaciłam 280 zł :szok: a mialam kupiś tylko pampersy, płatki kosmetyczne, olej, żurawinę, i brise mini spray a oczywiście kupiłam 500 innych rzeczy w tym ciuchy dla Wiktora :-)


Wiktor od ponad pół godziny gapi się na karuzelę jak zaczarowany. Macha rękami i gada do niej :tak: Chyba to był trafny zakup :tak:
 
majka, słucham Ciebie :) Juz dalam na looz :) A chlebek upieke tylko po mąkę to pewnie trzeba sie do sklepu ze zdrową żywnością pofatygować ....

aureolcia, a jaką karuzelkę na Wiktorek ??? Pochwal się :)
 
Witam!
Gabrielka - i ja dołaczam do chórku - sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam!!! co do badań - ja bym zrobiła na Twoim miejscu, ale ja jakaś przewrazliwiona chyba jestem:-) TSH powinno wszystko wyjaśnić
Kasia_B - witaj wśród słodkich
Kasfree - u mnie się ketonami również nie przejmowali - kazali więcej pić, by rozcieńczyć i wysikać;-) a jak nogi masz spuchnięte to też więcej pić trzeba - bo to wtedy poprawia krążenie i opuchlizna schodzi (przynajmniej powinna)
Aureolcia - to ja poproszę o ten lefax:-) juz wysyłam priva:-)
Aasica - ja nie nadrobiłam od 1173;-) weszłam na żywioł

życzę miłej nocy

edit
Rzuciłam okiem na fotki z zaległych stron
Nimue - ale Antoś śliczniutki:tak:
Majka - twoja Jagodzianka zawsze taka uśmiechnięta - super
Aureolcia - doczytałam, że Miśka dla Wiktora zarezerwowana;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam serdecznie.jestem listopadową mamą,od niecałego tygodnia wiem,że mam problem z cukrzycą ciążową.Jeżeli któraś z Was może mi polecić dobrego diabetologa,najlepiej z woj.kujawsko-pomorskiego będe bardzo wdzięczna.
 
Hej Słodkie,

Ja miałam wczoraj paskudny dzień. Leoś obudził się standardowo o 6 rano i wcale nie chciał spać w dzień - udało mi się go przekonać do dwóch drzemek - raz zasnął na brzuchu w salonie na pół godzinki, a raz na rękach na kolejne pół. I tyle na cały dzień! A do tego im dalej w las tym bardziej marudny... :no: Pod wieczór to już zastanawiałam się, czy sobie strzelić w łeb, czy małego przez okno siup ;-)... Na szczęście noc była super - od 20 do 1.30 spał i od 2.10 do 5. Więc w miarę wypoczęłam. Teraz też udało mi się go uśpić. Jak się obudzi to nakarmię i idę w tango ;-). Mąż obiecał, ze się dziś nim zajmie przez cały dzień, żebym mogła odpocząć. Idę na zakupy :-). Głównie chcę małemu coś do ubrania kupić :-D, bo już 62 na niego ciasne, a większych nie mam.

aureolcia
- no to dziś zamawiam karuzelę, leżaczek też chyba z tej serii kupię :-p
Co do chusty to ja mam az dwie - kieszonkę i elastyczną, ale póki tak ciepło to raczej nie używam - użyłam ze trzy razy kieszonki jak mały był mega marudny i już mi się go nie chciało na rękach nosić. Z elastyczną czekam aż będzie główkę lepiej trzymał i jak się troszkę ochłodzi.

wanda
- ale z Helenki fajna pyza :-)

madziaczek - witaj wśród słodkich. Ja niestety z innego regionu.

Miłego dnia Kobiałki!

kasfree - ja też z ketonami nie pomogę. U mnie ten temat u diabetologa w ogóle nie zaistniał. O ketonach dowiedziałam się tutaj na forum, ale mi nigdy w moczu nie wyszły, więc się nie wgłębiałam.
 
reklama
Do góry