reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

madziaczek - hey ja tez z kujawsko pomorskiego dokładnie z Grudziądza ..no i też miałam problem z diabetologiem ponieważ w Grudziądzu nie ma i skierowano mnie do Bydgoszczy byłam u Jankowskiej miła babka potem położna tłumaczyła mi zasady odżywiana i i mierzenia sobie cukru w następnym tygodniu jade znowu na kontrole narazie wyniki mam wszystkie w normie .......a jeśli pytasz o prywatnego to nie mam pojęcia ....pozdrawiam
 
reklama
Dzień dobry słodziaczki :-)

u mnie dzisiaj drugi dzień walki z dietą i kolejna porażka - śniadanko 157 ... 2 kanapki (z zupełnie innego chleba niż wczoraj na śniadanie) i 20ml mleka do kawy ... to nawet nie są te przepisowe 4ww ... (wieczorem po tym samym chlebie i do tego miseczce jagód miałam 93 ... fakt to było po półtorej h a nie 1h bo przysnęłam ale jakoś nie wierzę, że w ciągu 30 minut cukier spadłby aż o 30 ... czy może się mylę?)

teraz nie wiem jak komponować śniadanie bez pieczywa ... chyba muszę spróbować Wasę, a jej szczerze nieznoszę :-(
 
witajcie slodkie :)

aureolcia - super ze wszystko ok :) a przepraszam bo nie pamiętam to było drugie usg? wczesniej bylo pieluchowanie? ihhhi widze ze jezeli chodzi o ubranka to tesco wymiata :) u mnie to samo zwłaszcza ze te łądniusie ubranka u mnie sa wyprzedawane za 50 % :)

kasfree - to prawda, mąki raczej w marketach nie dostaniesz - a tak z ciekawosci zajrzałam w tabele wymiennikow weglowodanowych i stwierdzam ze gdybym miala pilnowac WW to wolalabym zjesc kilogram kalafiora niż 1 małą kromkę chleba - w moim przypadku wyniki byłyby nie do porownania :)

Andzia S - wczoraj pojechalam do kolezanki ktora ma o dwa miesiące starsze bliźniaki, jagoda chichrała się do jednego i do drugiego :)

madziaczek - witaj wsrod słodkich :)

mama ola - ihhiih ja to juz lepiej nie bede mowic co mialam ochote Jagodce zrobic jak tak szalala,.... az mi teraz glupio i jak sobie przypomne to ją przytulam jeszcze bardziej :) udanych zakupow życzę :)

antenka - nic dziwnego, zalezy tez od tego ile spalas, ile sie ruszalas dzien wczesnie, co zjadlas itp :) duze masz różnice?

kasia B - uparciucho jedna :) jutro zjedz najpierw jedną kromkę, zmierz cukier po godzinie i jak bedzie okole 100 to wcinaj drugą kromke :) albo w ogole na pierwsze śniadanie pomiń chleb i zjedz warzywa albo jajecznice :) jak organizm przy śniadaniu ruszy z produkcją insuliny to pozniej lepiej bedzie sobie radzil w ciagu dnia :)

Edit : dziewczynki wlasnie wyczytalam ze picie zielonej herbaty hamuje wzrost poziomu glukozy we krwi, no i można ją pić w ciąży:)
 
Ostatnia edycja:
majka to było drugie usg. Pierwsze też było oki więc nie musiałam wcale pieluchować :-) U mnie też są przeceny w tesco i wczoraj zaszalałam na maksa. Pewnie połowe z tych rzeczy założy raz albo 2 ale nie mogłam się powstrzymać a konkretnie m nie mógł. Jak ostatnio ja sama robiłam zakupy i kupiłam mu bodziaki to mnie ochrzanił że po co skoro ma a teraz on kupił bodziaki, pajace, skarpetki, półśpiochy i bluzę :-p



Dziewczyny jak ubieracie dzieci na noc? Długi rękaw czy któtki? Gołe nogi czy jakies spodenki (śpiochy, pajac)? Cholera ja już zgłupiałam co mam mu ubierać.


I kolejne pytanie. Ja od małego do spania zawijałam Wiktora do rożka, ale jakby już z niego wyrósł i co teraz? Przykrywanie czymkolwiek nie wchodzi w grę bo po 2 sekundach jest odkryty. Kupić jakiś śpiworek? Niczym nie przykrywać? Co radzicie?
 
Aureolcia, Piotrus od urodzenia spał w pajacach i por rożkiem lub kocykiem (najpierw zawiniety a potem przykryty nimi). Nawet jak sie rozkopał to wiedziałam że jest mu ciepło bo miała pajaca.
 
aureolcia - a czemu robiłas w takim razie drugie usg? kurcze ide we wtorek na usg głowki to moze zrobic tez drugi raz bioderka? o co chodzi? :)
ja jagode jak bylo chlodno to zawijala w kocyk tak jak w rozek i byla w samym bodziaku, tak ją karmilam i tak odkladalam do lozeczka, jak sie zrobilo gorąco to byla w samym bodziaku przykryta kocykiem ale m na mnie psy wieszal ze rano dziecko zmarzniete bo sie rozkopuje, to teraz jest w bodziaku i do ostatniego karmienia juz wiec i na noc zakladam jej jeszcze bawelnianego bodziaka ( z tesco :) ) przykrywam ją ale i tak sie rozkopuje wiec tak jak ptaszyna nie martwie sie ze zmarznie :)

rozpakowane mamusie - macie kolo siebie sklepy pepco? ja wlasnie kupilam ostatnio pajaca za 12,99 :) jeszcze lepiej niz w tesco :) co prawda nie wszystkie ciuszki mają tam fajne i ładne ale zawsze mozna cos znaleźć :)
 
aureolcia dzięki za priv i cały link do karuzelki :)

Kurde, u mnie w tesco po przecenach 50% tylko puste wieszaki zostały ;( Jedyne co wygrzebałam to jedna bluzeczke z Garfildem, rozmiar 12m-c... :((

Majka, obiecałam sobie, ze jutro kupuje makę w sklepie ze zdrowa zywnościa i upieke ten chlebek. Bo już dosyc mam tych testów chlebowych. Będę miała z bani, bo skoro nie podnosi cukrów, a ma dużo węgli, to będzie wilk syty i owca cała :)

Ja to chyba jakiś odmieniec jestem. Jakos syndrom wicia gniazda albo sie nie ujawnił, albo go hamuję :)) Od rana zbieram się do sprzątania i jak tylko zakręce się z czymś, np. wywiesze pranie, to za moment znowu siedze przed kompem ....

Rozpakowane mamusie, czy kupowałyście i uzywacie smoczków dla swoich pociech ?? Jak tak, to jakie możecie polecić ?? Myslałam o smoku z TT .....
 
reklama
majka u nas każą robić kontrolne usg nawet jeśli to pierwsze jest oki. Nie wiem dlaczego ale skoro każą i nie trzeba płacić to dlaczego nie. A tego bodziaka zakładasz jej z długim rękawem czy krótkim?
 
Do góry