reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

cześć dziewczynki.
nie było mnie wczoraj przed kompem cały dzień bo tak ładnie było na polku i nie nadążam za wami. także teraz tylko zamelduję się i zapytam czy to możliwe żeby cukry wróciły do normy już teraz bo wczoraj zjadłam 2 duże kawałki ciasta i wypiłam szklankę soku pomarańczowego i cukier ok-poniżej 120 co mnie zdziwiło bo sok pomarańczowy potrafił po jednym łyku podnieść mi do 140 :/
 
reklama
witajcie :-)

aureolcia - strasznie tanio ta impreza wyszła :tak: super :tak: do neurologa ide bo mam takie zalecenie, u nas w szpitalu u dzieci o masie urodzeniowej ponizej 3 kg obowiązkiwo robią usg główki, no i małej wyszło ze ma boczną lewą komorę powiększoną i kazali skonsultowac gdzies po miesiącu i ponownie usg zrobic no to ide i mam nadzieje ze to sie juz wyrównało... trzymajcie kciukasy:tak:

agga - podpisuje sie pod gabrielka ;-) wrzucaj wrzucaj mysle ze kazdy poczyta chetnie :tak:

gabrielka - ja mam codziennie pobudke o 4-5 a klade sie po 1... ale jest dla mnie nadzieja :tak: wyczytałam tutaj ze dwumiesieczne niemowle moze juz przespac 6 godzin bez potrzeby budzenia na jedzenie ....:-) o ile samo sie nie obudziwczesniej...:baffled:
dzizes.... ja zobaczylam ze dzisiaj ma byc 27 to mi sie nogi ugiely... ale ze w piatek 32 to mnie dobilas.... no nic będziemy topniec :-):-):-) trzeba sprawdzic stan rano i wieczorem :-):-):-)

dorotka - gratuluje cukrow :)
 
majka ja nie chce zapeszać ale mój dzisiaj spał od 23:30 do 5 a wczoraj od 22 do 5 i poprzednie noce też jakoś po 5 godzin a co najważniejsze to to że od 22 do 5 spał po cycu, nie dostał ani kropelki z butli. Mam nadzieje że będzie tak dalej spał

A leżaczek chyba mu sie podoba bo wczoraj do wieczora w nim leżał i się patrzył :-)
 
Ostatnia edycja:
Dorotka tylko pozazdrościć cukrów, ja to się cieszyłam jak miałam 95 :) widze, że kilka dni temu twoja córcia miała urodzinki :))) to wszystkiego naj dla niej

dzieki

witajcie :-)


dorotka - gratuluje cukrow :)

dzieki

czym sie rozni takie mliko
http://www.poradnikhandlowca.com.pl/files/news_gallery/951240124575581544595.jpg
od nan puszkowych ?

jedno kosztuje 12 drugie 26 :||||

moze tym ze to w zelazo wzbogacone i dlatego drozsze
najlepiej w sklepie porownaj sklad
 
Hej hej! :)

Gorąco się u mnie robi, a mój jedyny ciążowy ciuch "dolny" to spodnie dżinsowe; jeszcze mogę se spodnie plażowe zawiązać pod brzuchem, ale to mi wtedy cały bebzon wyłazi...

Cukrami nie mam co się chwalić, oscylują wokół 90 (wczoraj 89, dziś 91), może to taki okres ciąży po prostu...

Pasek- ja mam po prostu te skurcze takie bardziej jak Elmoo i Starlet- brzuch mi twardnieje, ale bezboleśnie, czuję tylko takie napięcie. Wcześniej zawsze sprawdzałam, kiedy stanie się na powrót normalny, a teraz zorganizowałam sobie laptop, leżę na lewym boku i po necie buszuję, więc jak coś ciekawego czytam, to już mi się nie chce kontrolować brzucha... ;) Można więc powiedzieć, że skurcze ignoruję... Oczywiście denerwuję się, gdy się spina tak mocno, że mogę zobaczyć jak synek jest ułożony i dodatkowo ciągnie mnie podbrzusze, ale takich akcji na szczęście- odpukać- nie jest za dużo...
Najwięcej mi dokucza fakt, że mały ma główkę bardzo nisko i jak główką rusza lub rączkami przy buzi coś majstruje, to mnie to naprawdę boli... Takie mocne, przeszywające kłucie- w szyjce? spojeniu? Nie mam pojęcia... Zawsze wieczorem to się dzieje i nie mogę nawet iść się umyć...
Ale tak ogólnie to Ci powiem, że też mam stracha- głównie dlatego, że jeszcze nic nie mam poszykowanego i nie wiem, jak ze wszystkim zdążę... Ale wsiadłam na Allegro, gromadzę linki i lada dzień ostro zacznę kompletować wszystko... :)
Powodzenia za nasze 2-paki! :)

Aha- suwaczek wstawiasz tak: w prawym górnym rogu ekranu, obok "Wyloguj się" masz "Ustawienia"- klikasz w te ustawienia, pojawia się panel użytkownika i po lewej stronie masz takie okienka- 3-cie od góry to "Moje ustawienia"- znajdujesz "Edytuj Sygnaturę", klikasz i tam w okienko wklejasz adres suwaczka... Wcześniej musisz oczywiście wygenerować suwaczek, w razie problemów pisz :)

Maria- no teraz to się zastanawiam, czy te tropiki to rzeczywiście najlepszy pomysł- chwilkę posiedziałam w słońcu na balkonie i się wystraszyłam, że mi się wody płodowe zagotują :rofl2:
Tak po prawdzie to jak w Polsce jest duszno i gorąco, to ja jestem dętka, ale o np. we Włoszech, przy dużo wyższych temperaturach czułam się świetnie, więc chyba najlepsze dla mnie gorąco i sucho...

Agga- relacja z Twoich poczynań w mieszkaniu z tymi papierami, proszkiem i ciuchami jak najlepszy fragment scenariusza jakiejś komedii; talent do opisów to Ty masz...
Grunt, że efekt odniosło ;)
A wujek z ojcem też genialni :rofl2:

Aureolcia- a Ty miałaś szwy rozpuszczalne, które się nie rozpuściły, czy Ci takich zwykłych nie wyjęli zawczasu??? Mam nadzieję, że już teraz będzie się dobrze rana goiła...
I wszystkiego najlepszego dla Wiktorka z okazji chrztu :D
Ja chyba też dość wcześnie będę organizować- nie chcę zimą, bo zimno, a zanim wiosna się rozkręci, to trochę późno będzie...

Majka- z cyckonoszem do karmienia to ja mam raczej obsesję, że pójdę do sklepu i wszystko będzie na mnie wisiało i mi w końcu stanik dla nastolatki zaproponują :szok:
Ja teraz po mieszkaniu bez biustonosza chodzę, tylko jak ktoś ma przyjść to zakładam, żartując, że cycki zakładam...:D Bawełniaków nienawidzę, bo nie "dodają" efektu posiadania piersi...
Ooo, tak sobie myślę, że ideałem dla mnie byłyby modelujące wkładki laktacyjne typu push- up :p.
Aha- fajna ta stronka z bluzkami do karmienia- szczególnie nazwy tych bluzek- "makowa panienka" mnie urzekła :D

Elmoo- powodzenia w gniazdowaniu, ale może jednak uważaj trochę i się nie przemęczaj!

Pozdrawiam- może nie gorąco ;), ale serdecznie!
 
Emka, z tego co widzę to sie różnią wagą: Nan w puszce ma 350 a to 600 gramów.


Mnie 37 tydzień rozpoczął się zaje***tym cukrem 100.
Chyba nalezę do tych co im w górę na końcówce idzie, a nie w dół. A po 18 nie jem żadnego pieczywa!!! Nie wiem o co chodzi....

Ogólnie, to przestałam sie tak mocno przejmować cukrami na czczo (chyba ze jak dziś 100) bo sobie tłumaczę to różnicami w normach w Polsce. Skoro gdzieś można mieć do 95 i to jest ok, to jak rano mam 91 to się chyba krzywda Helence nie dzieje.
 
aureolcia gratuluję udanej imprezy! Mnie to czeka jakoś w lipcu :-) (oboje nie wierzymy, ja nie mam bierzmowania ale chcemy Filipkowi dac możliwość decyzji, czy będzie wierzył i praktykował no i teściowa bez naszej wiedzy rpaktycznie zaplanowała już prawie wszystko na lipiec ponoć...)

Gabrielko, Majka powrzucam jak tylko młodego nakarmię, bo teraz czekam aż się po spaniu i przewijaniu upomni, czyli jakieś 20min max :-p
Poza tym, to z tymi położnymi jakoś dziwnie u Was :-) Ode mnie w szpitalu wzięli namiary aby położna mogła przyjść na bezpłatną wizytę kontrolną - oglądała małego dokładnie, sprawdzała wagę, ciemiączko czy nie ma ciemieniuszki, obejrzała ranę itp. Później poszłam do lekarza po porodzie bo doskwierały mi potwornie plecy, a że w szpitalu zasugerowali, że to nery to chciałam sprawdzić i wziąć coś p/bólowego. No i wtedy moj lekarz rodzinny wziął ode mnie namiary i powiedział, że położna będzie przychodzić na 5 czy 6 wizyt co tydzień. No i przychodziła :-)

emka mleko z puszki różni się, tak jak napisała Dorotka tym, że jest wzbogacone w żelazo ale jest tez przeznaczone dla dzieci, które mogą (ale nie są!) byc alergikami. Tzn. kiedy na przykład któreś z rodziców miało uczulenie na laktozę. Ja na początku kupiłam dwa - kartonik+puszkę bo tez nie wiedziałam o co chodzi :-) W każdym razie raczej nie powinno się tego mleka podawać nawet jeśli takie uczulenie u któregoś z rodziców wystąpiło, ponieważ można je sprowokować. Słowa lekarza, który zajmował się dzieciaczkami w szpitalu.

Dziewczyny, czy jest mozliwe, że cycki mi wrócą do 75C??? Kilka dni zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży kupiłam 3 staniki triumpha, wydając na nie ponad 300zł i kurde nie założyłam ich ani razu!!! Myślałam, że przytyłam poprostu i cycki mi z tego tytułu urosły no ale odchudzic się nie zdążyłam już. Teraz mam 80DD lub 80E (jeden kupilam... G!!!) i kurde nie wiem czy się ich pozbyć czy dać leżeć moim pieknym stanikom w szufladzie i czekać. Gdyby któraś z Was się zastanawiała dlaczego 75... otóż ja u góry jestem stosunkowo niewielka w porównaniu do części od pasa w dół... Kiedyś dobierałam spódnicę do bluzki to 3 rozmiary różnicy - biedna ja!

No i pochwalę sie sukcesem Filipka - kiedy ma grzechotkę w rączce, to lokalizuje ją wzrokiem i wkłada powolutku do buzi - wygląda to tak jakby trafić próbował^^ Sam jeszcze nie wyciąga rączek do zabawek ani ich nie chwyta. No i wczoraj trzymał główkę na brzuchu ponad minutę, potem go na plecki przewróciłam a za chwilę znowu na brzuch a ten znowu głowa do góry i obserwował co jest za oknem! :D

aureolcia gratuluję pierwszego miesiąca Wiktora! Widzę pzoa tym, że już jesteś chyba spokojniejsza dużo? :-)

Pozdrawiam ciepło z gooorącego Strzałowa :/ Zając też pozdrawia :-p i idę karmić bo się akurat upomniał^^
 
reklama
nimue miałam szwy rozpuszczalne które się do końca nie rozpuściły :eek:
Końcówka zaczęła się ślimaczyć i gnić :szok: a na finał szewek tam gdzie zaczynała szyć mi popuści i wystawał mi z tej rany węzełek który też zaczął gnić :szok:
Przyszła polożna, powyjmowała to co się dało, bolało jak cholera, ale zachowywałam sie kulturalnie i sobie poprzeklinałam dopiero jak poszła :-p

Teraz mam nadzieję że szybko się zagoi, dalej mnie to boli chociaż teraz to jest troche inny ból, bo wcześniej chyba te nitki mnie drażniły a teraz mnie to piecze i swędzi (mam nadzieję że swędzenie jest objawem bojenia)

A młody znowy rodzi kupę :baffled: Dałam mu rumianek i mam nadzieję że to coś pomoże. Może ten bebilon mu nie służy :confused: Chociaz za wiele go nie dostaje, bo staram się jak najwięcej karmić cyckiem, ale może jednak. Radzicie zmienić mleko na inne:confused: Na jakie :confused:
 
Do góry