reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dorka jak ty to zrobiłaś 5kg? to po ciąży będziesz o drugie 5 lżejsza :)))

)

wiesz co generalnie sama nie wiem
jak zrobilam obciazenie glukozą to na plusie mialam 7kg
po max dwoch tyg od obciazenia kiedy zaczelam te diete schudlam 2 kg do 5 kg,a teraz caly czas waga stoi w miejscu

a co do 5kg lzejsza to mam nadzieje,wtedy doszlabym do wagi sprzed pierwszej ciazy,ktorej po porodzie niestety nie osiągnelam

Dorotko ja naprawdę mam ochotę spróbować tyle, że jak pisałam wcześniej palę :-( i pisałam też wcześniej jakie mam jazdy kiedy fajek nie mam... no cóż, przeproszę się chyba jednak z tym laktatorem i może chociaż raz dziennie na sniadanie Filipa swoim nakarmię? Co o tym sądzice?

a ja mialam identycznie,bo tez zaczelam popalac,tzn na poczatku kiedy tylko cyca jej dawalam to nie palilam,zaczelam kiedy podawalam cyca i butle tak okolo 2,5 miesiaca zycia cory ,ale juz wtedy mleczka w cyckach niewiele,a fajki i brak karmienia sprawily ze zupelnie ustalo

ale mnie juz pozniej tez meczylo to odciaganie,takze nie dziwie sie ze nie chce Ci sie walczyc

podejrzewam ze teraz bedzie podobnie,jak tylko zaczne popalac
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień dobry!
Ale sie usmiałam - z latajacych smoczków, tosi-tosi i sroczki warzacej kaszke w skrócie, z testów Emki i gumek ponakłuwanych szpilkami a juz najbardziej to z Aggi burdelu:-)
Dziewczyny jesteście boskie - tylko z tego wszystkiego zapomniałam co chciałam napisać, bo oczywiscie na raty czytam i piszę;-)
a ja znam "kosi-kosi łapki, pojedziem do babci a od babci do taty tam jest piesek kudłaty"

czy to Lacidobaby to podajecie jak dziecko kupki zrobić nie może??? Bo moja robi kupki, ale sie nacierpi przy tym bardzo i nie wiem czy to normalne czy sie jeszcze nie nauczyła przeć i stąd te bóle brzuszka czy to wzdęcia??? a kupy robi z wyrzutem - dzis zasrała przy przewijaniu mnie, łóżko i kołdrę (bo odskoczyłam i z przewijaka strzeliła na metr conajmniej:-))

w piątek bylismy na usg bioderek i musimy sie szeroko pieluszkować - pytałyscie o to (chyba Elmoo) - wcześniej nie pieluszkowałam tylko teraz mam to robić i za 6 tygodni kontrola (ma prawe bioderko IB a lewe IIA) - wyglada komicznie - taka małą główka i takie szerokie plecy i pupa;-)

Majka - to twoja królewna jak modelka - w piatek stanęłam na wagę z Miśką i potem sama (metoda chyba Emki) i wyszło 4,4 różnicy - odliczając te dodatkowe pieluchy i ubranie małej to niech 4 kilo będzie to i tak duzo bo w piątek tydzień temu u lekarza ważyła 3600:szok:

Aureolcia - super, że z rana położna pomogła - Ty sama dzwonisz do tej połoznej by przyszła, czy Ona tak od siebie??? - bo u nas była tylko 1 raz i chyba juz nie przyjdzie - no moze jakbym zadzwoniła to by przyszła, ale ja nie potrzebuję na razie a czytałąm, że mozna 5 razy mieć taką wizytę
powodzenia na chrzcinach - w sumie juz jesteście po - jak było????

a co do podjadania między pomiarami - ja jak nie mogłam juz wytrzymać to po zmierzeniu cukru jadłam - wychodziło mi tych posiłków np. nie 5 a 6 wtedy - szczególnie pod koniec ciązy tak miałam
a ja znowu wczoraj usnęłam bez zmierzenia cukru po kolacji - dzis to zrobię mam nadzieję - dzis na czczo było 90 czyli ok

pozdrawiam
 
Emka kup kaszke mleczno - ryżową, tam jkest napisane w jaki sposób przyrządzić. Ja przyrządzam 120ml wody i 4 łyżki kaszki, robie tak, żeby nie było zagęste, teraz po poleceniu marii dodaje łyżeczke owoców

Maria ile razy w dzień śpi Bartek?

Aureolcia koniecznie daj znać jak po chrzcinach.
 
witajcie :)

u nas jakas kompletna masakra... jagoda przespala moze dzisiaj w sumie z godzine a tak to wiecznie sie drze bo jej sie nudzi... kurde ja pamietam ze miesieczne czy dwumiesieczne dzieci moich kolezanek to spaly caly dzien a ta oczy otwarte i swiat chce zwiedzac i guga do mnie i co chwile jej sie nudzi ... m a s a k r a !!!!! dobrze ze teraz spi tylko nie wiem jak dlugo... skad ona bierze te swoje baterie i gdzie je laduje... ?

aureolcia jak chrzciny sie udaly?

gabrielka ty mnie nie strasz z tym brzuchem ... ja wierze ze sie tego pozbedziemy :) i ty i ja i każda z nas :) aureolcia ja tez mam pociety caly... juz zaakceptowalam, w koncu ostatnio te blizny przestaly mnie bolec wiec juz o tym nie mysle :) w stringach i innych powycinanych gatkach nigdy nie chodzilam wiec i teraz nie bede :) dobrze ze wiekszosc w dolnej czesci wiec widac tylko troche :)

Wwwanda - faktycznie śliczne te niektore staniki ale jakos na wysylki bez przymiarki sie nie zdecyduje... :( hahhaaa.... a canpola to ja tez mam... porazka :) w ogole sie zastanawiam kto to projektuje... i ze one nawet troszke elastyczne nie sa to juz calkiem porazka...

maria - bo tak mnie ostatnio objechalas ze cyckow nie chce wystawiac przy ludziach... ehh.. no nie chce i to nie to ze sa obiektem seksualnym tylko intymnym - no juz tak mam -ale to nie o to chodzi bo w sumie cycka to nie widac jak sie dobrze czlowiek zasloni tylko ze ja oczywiscie bardzo inteligentnie nie kupilam nic do karmienia w czasie ciazy i mam same t-shirty sportowe (jak juz pisalam wczesniej przymalawe zreszta) no i caly myk polega na tym ze musze te bluzke pod brode podciągnąć i nieszczęsny brzuch mi się wylewa - z jednej strony dobrze ze jest bo dziecko moge sobie oprzec jak na poduszce do karmienia ... ale caly bok jest tez odsloniety.... i siedze pol gola ... masakra jakas... no i wstyd mi po prostu
a teraz tak patrze i sie zastanawiam nad jakąś bluzką do karmienia i tu nawet jakies znalazlam

pozdrawiam dziewczynki... jagoda nawet przespala pisanie calego posta :) oby nocke chociaz przekimala z krotkimi przerwami na karmienie :)
 
Ostatnia edycja:
:-)Witam Słodziaki!!

Nadrabianie weeckendu z WAmi - BEZCENNE!! Co się naśmiałam - Agga akcja the best, Emka - to lepsza ode mnie jesteś (chociaż ja swego czasu tabletki z gumkami łączyłam - dla pewności), a co do wersji tych przyklaskiwanek dla maluchów to niezła jazda - z oficerem jest super ;p.
Ja znam tak:"koci koci łapci pojedziem do babci, babcia dla nam mleczka a dziadek jajeczka", a mój M "koci koci łapci pojedziem do babci, babcia dla nam mleczka, a dziadek koteczka".
Andzia no ja pisałam o pieluchowaniu. Tylko właśnie nam tak mówili żeby pieluchować od początku to wtedy na pierwszej wizycie okazuje się że jest już wszystko ok i albo nie trzeba albo profilaktycznie.
Aureolcia jak tam po chrzcinach - no i dobrze że ta położna to zobaczyła - szkoda że tak póżno byś sie napewno mniej męczyla - teraz będzie już lepiej.

Misiaszek Ty to już się tymi cukrami nie przejmuj - jsteś na wylocie :-). Ja jak po godzinie od posiłku mam tak poniżej 100 to podjadam szczególnie teraz jak mam głoda ciągle i ciągle bym coś jadła i na wszelki wypadek mierzę prawie po każdym posiłku.

Nimue mi lody sluzą. Po magnumie nawet lepiej niż po takim kręconym z budki. bardziej tłusty i na podwieczorek sobie pozwalam :-) po godzince najcześciej jest 100.

Dorotka 5 to faktycznie niedużo, ja to się wystraszyłam jak mi 2 kg spadły po zacz ętej diecie, potem był kg do przodu, a teraz to się okaże. Jutro mam wizytę u diabetologa w poradni i tam mnie zważą - bo co waga to inne wskazanie (nawet z różnicą 2 kg). A tak wogóle to mam nadzieję że to już ostatnia wizyta nie uśmiecha mi sięjuż ponad 100 km zaginać po receptę :baffled:a wyniki dobre więc jest szansa.

Nimue, Pasek mi to tak brzusio od 2 tygodni moze twardnieje, ale nie czuję tego wogóle, tylko jak dotknę czasem to jak skała jest, a innym razem już normalnie, no i jak chodzę czy stoję to chyba częściej twardy, ale to trudno powiedzieć bo faktycznie jakoś wewnętrznie tego nie odczywam.

Chyba mi się to gniazdowanie włączyło. Bo już dziś zaczęłam pranie, wymiane pościeli i na kolene dni znowu pranie, prasowanie - ogólnie napięty plan - ale mężuć już wakacje ma to wspomoże mam nadzieję :-)
 
Gabrielko - Bartek śpi od 11.30 do 12.30 przeważnie. potem próbuje między 15 a 16 zasnąć ale nei zawsze mu się udaje- a jak już to 30 minut wyrabia, potem około 18 zasypia na 20 minut i potem o 19.30 idzię się kąpać i spać na noc.
Majka - ja kupiłam stanik teraz - tak się ucieszyłam że znalazłam czarny - no niestety bawełniany - i jaki szrot!! co za gów..!!! odciąga mi na siłę cycki na plecki!!! nie da się go nosić.
A ja wróciłam do wagi z przed ciąży i mieszczę się w niektóre rzeczy w które się wcześniej nie mieściłam, ale to nie oznacza że jest dobrze bo przed samą ciążą utyłam 10 kg w niecałe pół roku co się potem okazało że przez tarczycę i teraz walczę z tymi kilogramami i muszę schudnąć bo już mnie cała rodzina opieprza - atak samo przytyłam od kwietnia 2 kg zamiast chudnąć!!!
 
maria - ja mam tych stanikow chyba z 10 :( najpierw kupilam z 5 w 6 miesiacu bo juz sie cycki powiekszaly - teraz sa do wyrzucenia bo za male, przed porodem kazali kupic ze dwa numery za duzy jak bedzie nawal - nawalu nie mialam do takiego stopnia wiec tez do wyrzucenia, w miedzyczasie kupilam ze 3 rozne ale tez sa do dupki bo jakos nie moge takich bawelnianych nosic, bo to jak szmata jakas jest - i koniec koncow smigam caly czas w takim miekkim calym elastrycznym - cos jak sportowy - jest tak elastyczny ze bez problemu moge w nim karmic, tyle ze cholera dostalam go w spadku i nie wiem gdzie mozna taki kupic - ostatnio takie miekkie cale widzialam w key ale niestety najwiekszy byl 80B bo wiekszych nie szyją ;/ skandal.... no i na tej stronie widzialam jest pierwszy fajny i juz sie ucieszylam bo za takie pieniadze bym kupila na necie... to oczywiscie brak w magazynie.... wrrr....
 
Czesc Dziewczyny,
dawno mnie tu nie bylo, ale widzę, że wiele z nas nawet po pozbyciu sie cukrzycy nie moze sie z tym watkiem rozstac.
Jutro może ponadrabiam troche to odezwe sie coś wiecej.
Serdecznie pozdrawiam.
 
Mhm no ja to kasy nie mam żeby mieć tyle par :( i śmigam w jednym białym triumphie - bo 75 DD inne firmy raczej nie robią - ale biały to on już daaaaaaaaaaaaaaaaaawno nei jest ! wygląda jak by miał 100lat. i noszę jeszcze ten ciążowy triumpha co rośnie wraz z ciąża i też jest świetny bo tak elastyczny że można wyjąć łatwo cycka.
 
reklama
Tak piszecie o tych różnych piosenkach... słyszałyście o zabawach fundamentalnych? Robiłam prezentację na temat tej metody.Filip jest prowadzony tąmetodą od początku. Co prawda przez pierwsze trzy meisiące nie robi się zbyt wiele a to co zakłada metoda większość matek robi intuicyjnie ale dalsza część a także bank informacji, wzorów i piosenek dołączonych do przewodnika jest dosyć bogaty i naprawdę warto się tym zainteresować. Generalnie metoda przeznaczona jest dla dzieciaków od urodzenia do 6 roku życia i opiera się na ośmiu wyróżnionych w przewodniku inteligencjach, które się rozwija świadomie za pomocą ciekawych zabaw, które dziecku sprawiają niezłą frajdę i nie są katorgą :) - wiecie, przyjemne z pożytecznym.
Jest jeszcze inna metoda ale za chiny nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywa :/
Obecnie mam problemy z netem więc mam problem z dotarciem do swoich materiałów ale jak tylko się rozwiąże to jak chcecie wrzucę coś. Dla najmłodszych, cyli naszych pociech mogę wrzucić karty wzrokowe, które można wydrukować lub narysować markerem i pokazywać dzieciom lub przyczepiać w łóżeczku i zmieniać co jakiś czas. Najpierw proste geometryczne kształty - trójkaty, kwadraty itp., później fale, kółka itd. Filip wpada w trans jak widzi takie rzeczy.

Tutaj polska strona metody ZF i jednocześnie miejsce, gdzie można zaopatrzyc się w książeczki. Napiszcie proszę czy któraś z Was jest zainteresowana bo tak jak pisałam mogę jakieś przykładowe rzeczy dla dziecka 0-12miesięcy wrzucić na jakiś serwer, a tak to bez sensu bo net mam słaby tutaj gdzi teraz mieszkam :-)
 
Do góry