reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Kurczę, dzisiaj dziewiąty dzień na insulinie, a ja ciągle nie mogę obniżyć cukru po śniadaniu. Doszłam już do 12 jednostek i ciągle mam cukry powyżej 130 :-(. Potem w ciągu dnia jest zazwyczaj ok, ale rano masakra :wściekła/y:.
 
Emka widze ze wiesz juz wszystko na temat cukrzycy - dobrze ze my kobiety szybko sie uczymy;-);-);-)
Rybka glowa do gory - tyle juz wytrzymalas to i do konca dasz rade:-) Jestes najtwardsza kobitka z na wszystkich;-)

zsycze niskich cukrow po slodkosciach:-)
 
Witam;-)
blueberry77 a co jesz na to śniadanie, ja jak zjadłam 2 kromki chleba z wędliną to cukier szalał, dopiero ktoś mi tu poradził, ze na pierwsze śniadanko to tak na rozruch minimum, kanapeczka to max, dopiero na 2 trochę więcej, spróbuj może to pomoże, no i może jakiś inny chleb, jak eksperymentowałam to mi chyba wasa na dobre wyszła z tego co pamiętam.
dziewczyny to dałyście czadu, aż się pośliniłam za tym piwkiem, jak mi się chce alkoholu, jak nigdy:-) już nawet bez fajeczki ale z drineczkiem;-)
rybka jak tam dalej w dwupaku?
wczoraj wypadło mi mierzenie cukru i po obiadku 105 :-D
 
haa ! dzieki ;)
pamietam poczatki.. no ale to bylo 2 miesiace temu teraz ju wiem prawie wszystko ;))
musze na dniach wybrac sie na badanie wr i hbs :D
 
Witam;-)
blueberry77 a co jesz na to śniadanie, ja jak zjadłam 2 kromki chleba z wędliną to cukier szalał, dopiero ktoś mi tu poradził, ze na pierwsze śniadanko to tak na rozruch minimum, kanapeczka to max, dopiero na 2 trochę więcej, spróbuj może to pomoże, no i może jakiś inny chleb, jak eksperymentowałam to mi chyba wasa na dobre wyszła z tego co pamiętam.
dziewczyny to dałyście czadu, aż się pośliniłam za tym piwkiem, jak mi się chce alkoholu, jak nigdy:-) już nawet bez fajeczki ale z drineczkiem;-)
rybka jak tam dalej w dwupaku?
wczoraj wypadło mi mierzenie cukru i po obiadku 105 :-D


Witam słodziutkie.

Dokładnie tak jak pisze riterka spróbuj ograniczyć ilość pieczywka.

Ja jem 2 śniadanka bo inaczej dawno już byłabym na insulinie.

Zaczynam od pół kromeczki a po 1 h mogę już zjeść pół bułki sojowej ze śledzikami w śmietanie- 108 ....właśnie dziś się skusiłam.


A ja dziś poszalałam i poszłam sobie na sesje zdjęciową żeby był prezent na Walentynki dla mojego :-)......
......takie małe akty będą i 1 bardziej przyzwoite:-p

Jutro mam iść pooglądać ....jestem ciekawa jak wyjdą i ile mnie ta impreza kosztować będzie:baffled:

....ale prezent będzie i pamiątka.



Rybka A Ty się nie załamuj .....jesteś najdzielniejsza z Nas wszystkich....

Tak długo wytrzymałaś więc już nie wiele zostało.

Głowa do góry i nogi razem;-)
 
dziewuszki..
moja lekarz jest na urlopie do piatku.
ja natomiast ponownie mam problemy z zatokami. zawsze bralam sinupret. napisane jest ze mozna stosowac go bedac w ciazy. wziac go czy poczekac na decyzje lekarz ? moja ciaza przebiega bez zaklocen nie jestem tez na nic uczulona..
 
Jem jedną kromkę chleba Mestemacher, taka podłużną, z masłem i wędliną. Może spróbuję zjeść pół kromki i np jakąś surówkę (jak mi zostanie z poprzedniego dnia ;-)), dzięki za radę :tak:.

Aasica, też jem 2 śniadania, tak mam rozpisaną dietkę :tak:. Z tym że drugie śniadanie po 2 godzinach.

Zadzwoniłam nawet do lekarza się poradzić, kazał dalej zwiększać insulinę po jednostce. No cóż, będę zwiększać i jednocześnie ograniczać pieczywko :-)

Emka, jak piszą, że można w ciąży, to to jest na pewno bezpieczny lek :tak:
 
dziewuszki..
moja lekarz jest na urlopie do piatku.
ja natomiast ponownie mam problemy z zatokami. zawsze bralam sinupret. napisane jest ze mozna stosowac go bedac w ciazy. wziac go czy poczekac na decyzje lekarz ? moja ciaza przebiega bez zaklocen nie jestem tez na nic uczulona..
hmmm a czy możesz internistę odwiedzić i zapytać tak dla pewności?
Podejrzewam, że skoro piszą że jest to lek ok w ciąży to nie ma przeciwwskazań :tak:
 
reklama
Witam wszystkie słodkie mamusie!
Dzisiaj miałam w sumie pierwszą wizyte u diabetologa i powiedział że moje wyniki są w porządku:-) Pocieszył mnie troche. Czyli w dalszym ciągu dietka.
Po powrocie do domku zrobiłam sobie duszona cebulke z wędzoną piersią z indyka i jajkiem. Do tego 1 kromka chlebka razowego. Po godzinie szok bo wyskoczyło 153:no:. Ale po 2 godz zmierzyłam jeszcze raz i drugi szok 59:baffled:. Ale tak sobie pomyślałam że chyba za mało krwi sobie pobrałam na pasek więc powtórzyłam i wyszło 102. Jakiś bardzo szybki spadek, a właściwie tą druga godzinie przesiedziałam przy kompie.

W środe jade do wrocka do poradni pc. Ale jestem ciekawa co mi tam powiedzą:confused:
 
Do góry