reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

A jak odgadujecie to uczulenia? rozumiem że Iza napisała że miała czerwoną skórę i ją bolało ubieranie, a jak z tymi chusteczkami?
Ja teraz mam dylemat od czego są te czerwone kropeczki na szyi - bo potówki to nie są.
.
jeśli kropeczki są też na buzi to to może byc zwykły trądzik niemowlęcy. Spowodowany jest zmianami hormonalnymi, jakie toczą się w dzidzi po odcięciu od mamy. Krostek nie wolno wyciskać, tłuste kremy i rumianek pogarszają stan. Trzeba przemywac samą wodą i zaczekać - do 3 miesiąca znikną. Moja Gaja ma niestety:-(
a uczulenia odgaduje się niestety w ciemno... jak pupa jest czerwona i odparzona to eliminujesz kolejne czynniki i ci wychodzi czemu ona taka. czyli: zaczynasz częściej przewijać, zmieniasz/odstawiasz chusteczki, zmieniasz krem, zmieniasz pieluszki, zastamawiasz się nad swoją dietą...
ja używam do mycia pupy takich dużych kwadratowych platków kosmetycznych, które zwilżam wodą z kranu, a smaruję pupę linomagiem. I to wszystko. Do kąpania używam parafiny ciekłej, i do mycia główki 2x tygodniowo mydełka biały jeleń, ktorym myje się też reszta rodziny. Z chemikaliów jesczze tylko krem na każdą pogodę, więcej nic. Im mniej chemii tym lepiej :tak:
 
reklama
na allegro znalazlam i majtki poprodowe i podklady :)
niedorgie nawet :)
mam pytanie.. boli mnie prawa pachwina i kosci - kosc lonowa i kosci wokol wejscia do cipci :( co to za bol i co oznacza ?
 
Emka mnie tak bolało od chyba 6 czy 7 miesiąca i potem juz coraz gorzej - dokładnie te same miejsca co ciebie :-) I nic to nie oznacza :-D jak twierdził mój gin - TO NORMALNE PROSZĘ PANI - TO CIĄŻA:-D wkurzał mnie tym, ale miał chyba rację, wszystko przecież musi się rozciągnąć i przygotować do porodu, musisz to rozchodzić nawet jak pod koniec będzie bardzo bolało - im więcej siedzisz tym gorzej.

Aasica - tak jak Emka pisze na allegro albo nawet w każdym supermarkecie tam gdzie rzeczy dla niemowląt - to są takie białe gacie cieniutkie pakowane po 5 sztuk firmy chyba babyone.
Ah i kupiłam podkładów 5 opakowań - bezsensu - bo nawet po sn ( w zależności oczywiście od kobiety) nie ma aż takich krwotoków- owszem do dziś ze mnie leci ale starczą normalne podpaski duże a nie te wielgaśne, te wielgaśne to może na 1 tydzień max. No a jak by ktoś miał gorsze krwawienie to lepiej dokupić niż tak jak ja - zostały mi jeszcze 3 opakowania :(

Iza - dzięki za wyjaśnienie - ja to kiepska jestem w takie zgadywanie - a to na szyi u małego to nie jest trądzik bo ma to od dwóch dni i to są takie odstające kropeczki tylko takie poprostu czerwone kropki w skórze , no nie wiem jak to wyjaśnić, ale wydaje mi się że właśnie tak by wyglądało uczulenie :)
A też używam przeważnie wody do obmycia malucha i tylko linomag - ewentualnie bepanthen jak coś ma odparzone, a do kąpieli nic - bo drze się w niebogłosy i kąpiel trwa 2 minuty maksymalnie! po kąpieli smaruję oliwką i tyle.
 
wczoraj normalnie ciagnelam noge za soba bo wogole wladzy w niej nie mialam :)
a powiedzcie jakto wkoncu jest z tym urlopem macierzynskim :) mamy 20 tygodni tak ? ile z tego mozemy oddac tacie tzn my do pracy a tata korzysta z "naszego" urlopu ? :)
 
Witam wszystkie przyszłe mamy jak i już obecne. :) Jestem studentką III roku poloznictwa, pisze prace licencjacką na temat cukrzycy ciążowej! Bardzo proszę o napisanie mi jakie miałyście wyniki po obciążeniu, jak wyglądały lub wyglądają wasze cukry, jaką bierzecie insuline ile jednostek i przy jakich cukrach.??
 
Witam Was po światecznej przerwie. U mnie nareszcie spokój. Mąż w pracy, Piotruś w przedszkolu a Adaś śpi.:tak: W domu bałagan ale co tam uzależnienie od tego wątku silniejsze. :-D:tak: U mnie cukry ok. Po białej byłce i kawie z mlekiem po godzinie 98. Na czczo zawsze do 80.

Maria Mój maluszek też ma dziwne wypryski ale to takie hormonalne wyglądaja jak pryszcze. Do tego doszedł rumień niemowlecy i delikatna żółtaczka więc wygląda jakby wrócił z wczasów na tropikalnej wyspie. Co do chusteczek to my używamy nivea i jest ok a pieluszek pampers.

Emka z tym bólem trzeba się niestety pogodzic. Po prostu sie rozciagasz. Jeśli nic w środku sie nie dzieje i nie masz skurczy to takie bóle to norma. Kuroslaw i ja coś o tym wiemy:-D

Iza pokazałam te zdjęcia męzowi i nieźle się głowił żeby znaleźć Gaję!:-D:-D:-D

Dziewczyny mój maluszek od dwóch nocy strasznie pruta. Napina sie i strzela jak dorosły. Czy możliwe, że chleb razowy to powoduje? Poza tym zaropiało mu jedno oczko i nie wiem od czego. Muszę zadzwonić do położnej a Wy wiecie od czego to może być? Czy wychodzicie na krótkie spacery z maluszkami?
 
polożna - zachęcam do przesledzenia wątku, tam znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje

AgMich - ja nie wychodzę jak jest poniżej -5. A to, że mały ma gazy to bardzo dobrze :tak: gorzej by było, gdyby nie miał... moja Gaja też tak mało dzidziusiowo i mało dziewczęco "bulgocze" :-D
 
Iza no to mamy małe pierdzioszki w domu!:-D Dzwoniłam do połoznej i powiedziała żebym zrezygnowała z razowego pieczywa:dry: bo ono może powodować wzdęcia i kolki. dziwne. pytałam też o oczko i kazała przemywać solą fizjologiczną i rumiankiem.
 
reklama
dzis obuidzilam sie po 8 i wlasnie bolaly mnie kosci :) no ale skoro sie rozciagac musza to niech sie rozciagaja - oby nie przesadnie ;))


ej dziewuszki a jaka koszulka do porodu ???? gdzie kupic staniczek dla karmiacych najlepiej i najkorzystniej? ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry