reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

mcgosia83: no właśnie troche dziwne, że ci rósł zamiast spadać... po godzinie norma 180 po dwóch 140... wiec drugi pomiar cie kwalifikuje jak najbardziej... Robiłas wczesniej obciązenie 50g? ile wyszło? O insulinie to nie to obciążenie zadecyduje tylko to czy codzienna dieta ci pomoze czy nie...

Byłam pewna, że zmiana faz księżyca ma byc dzisiaj w nocy a mi dream team maleństwo + macica zafundowali diabelska noc wczoraj... Zasnęłam dopiero o 8 rano po sniadaniu!:wściekła/y: Do 4tej rano ból menstruacyjny brzucha i dyskoteka do tego -4 dni sie prawie nie ruszał i dał do wiwatu tej nocy :cool2:. A nad ranem dostałam kopa w żołądek aż mi się odbiło :-)
AgMich: Pachwiny o wiele wiele lepiej, podejrzliwie czekam na inne atrakcje :confused2:
Emka: ja tam jem konserwowe własnej roboty i na pewno w zalewie z cukrem i jest ok. A kurczka był smazony, pieczony czy jak? Moze za dużo tłuszczu...
a zamiast dżemu jakby co to mozesz sobie posmazyc jakieś owocki mrozone bez cukru jakby co :-) Ja podsmazam sobie jabłka tarte do nalesników i dodaje cynamon itp. (ponoc obniza cukier).
rybka: ja mam dolne granice cisnienia po lekach jak ty górne bez -co za sprawiedliwosć:wściekła/y:. Mi zakazali jeść sól, więc może ty jedz więcej ;-)
gabrielka: czekamy na foty!:tak:
Do Agi ja mam telefon jakby co -może rodzic ;-) Tylko Maria jak widze nikomu nie podała!

 
reklama
wlasnie o to chodzi ze porcja byla taka jak ta po ktorej mialam dobry wynik :) nie dodawalam wiecej by miec pewnosc ze bedzie ok :) no ale dodalam te ogorki :/
heh moze ten optium xido tak wariuje ;/ dobrze ze accu chek w drodze do mnie :)
kurczak gotowany byl bez skorki :) wiec 0 wegl. ziemniaczki moge bo to sprawdzone juz wielokrotnie bo uwielbiam brokuly gotowane i z 4 sztuki no i ogorki...

mnie tez zdziwilo ze po 2 h wiecej niz jak po 1 h no ale chyba laboratorium sie nie myli :/

oreintujecie sie ile badanie moczu na posiew ? :cool:
 
mcgosia83: no właśnie troche dziwne, że ci rósł zamiast spadać... po godzinie norma 180 po dwóch 140... wiec drugi pomiar cie kwalifikuje jak najbardziej... Robiłas wczesniej obciązenie 50g? ile wyszło? O insulinie to nie to obciążenie zadecyduje tylko to czy codzienna dieta ci pomoze czy nie...

na 50g też robiłam:
na czczo było 82, a po 1h 169 :eek:
 
cześć dziewczyny!
właśnie odebrałam moją krzywą cukrzycową po 60' i wynik 170. Na czczo było 81 (czyli norma).
Martwię się, powiedzcie co mnie teraz czeka? Badanie po 120 min+75g glukozy? Ale czy coś jeszcze?:-(
 
widac ta cukrzyca w ciazy jest modna ;/
skad to sie bierze wogole ;/


jakto jest miec 2 serduszka pod serduszkiem ? :)
 
Ostatnia edycja:
ja po obiadku (ziemniaczki z masełkiem schab duszony w warzywach w sosie brokuły ogórek kiszony sok pomarańczowy i orzechy laskowe 100:tak::tak::tak:

nie rozumiem ten cukier żyje totalnie swoim życiem:-D:-D:-D
 
odebrałam właśnie wyniki glukozy 75g
na czczo 84 mg/dl
po 1h 153mg/dl
po 2h 162mg/dl

dziewczyny pomóżcie...mam tą cukrzyce czy nie?:sorry:
Jak na moje oko to masz cukrzycę. Kiedy masz wizytę u lekarza? Nic się nie martw tylko pisz z nami!:tak:

Dziewczyny chyba u mnie coś zaczyna się dziać. Od rana mam mocne skurcze ale nieregularne i boli aż w krzyżu. Mam nadzieję, że dotrwam do jutrzejszej wizyty. Poza tym jakiś dziwny dzień mam a raczej dni nie chce mi się mierzyć cukru (odpusciłam sobie nawet kilka pomiarów) ale dietę trzymam tylko nie chce mi się wymyślać żadnych potraw. Jem głównie kanapki.:zawstydzona/y: Wy też macie takie dni?

Iza i jakie wyniki? Mam nadzieję, że wszystko ok.

Gabrielka cieszę się, że wszystko u Was w najlepszym porządku. Ja też za parę dni zjem taką drożdzówkę.:-p:-D

Yenefer nic się nie martw. Czeka Cie jeszcze obciążenie z 75g glukozy a po nim czesto sie okazuje, że strach ma wielkie oczy. Trzymam kciuki żeby ten wynik był dobry. I gratuluję podwójnego szczęścia! :tak:
 
mcgosia - mi też rosło - po godzinie miałam 183, a po dwóch 228.:sorry:

teraz po drugiej godzinie miałam 140.
Zdążyłąm już zaliczyć wizytę u gina. Nie spodobał mu się niestety mój wynik na czczo, i to, że po 2h jestem w górnej granicy normy:-(. Kazał badanie powtórzyć w laboratorium na krwi żylnej :-( i nie pozwolił bagatelizować tyc wyników:cool2:
a ja miałam nadzieję, że już się to wszystko skończy :confused2: co gorsza mam wydłużony połóg, co się czasami zdarza :confused2: oczywiście zdarzyło się mnie... plamienie może się utrzymywać do 10tygodni. Mimo tego że wszystko zagojone, nawet na usg sprawdził :confused2:
 
reklama
Iza na bank wszystko dobrze się skończy.:tak: A ten połóg to rzeczywiście przekichane. A może Twój organizm nadrabia za całe 9miesięcy;-). Ja po porodach krwawiłam trzy tygodnie. Ciekawe jak będzie teraz.

Rybka ale obiadek. A u mnie dwie kanapki z wędliną i sałatka z pekińskiej i papryki konserwowej z majonezem. Po tym cukier idealny.

Właśine zobaczyłam na styczniówkach, że Kazimiera się rozpakowała!!!!!! 10 grudnia a termin miała tylko dwa dni później ode mnie! No to tera mam już stracha na poważnie.

To już druga styczniówka rozpakowana. Ale super. Kuroslaw to teraz My!
 
Ostatnia edycja:
Do góry