reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Gosiu - powinna Ci to powiedzieć! W każdym razie dobrze mieć kostki cukru, a nie np. czekoladę czy coś innego, bo czysty cukier najszybciej podbija poziom glukozy. Czekolada to cukier z tłuszczem a on opóźnia podwyżeszenie poziomu glukozy, a w przypadku niedocukrzenia reakcja musi być szybka. Można też awaryjnie napić się pół szklanki coca-coli.

Megi - wiele z nas zmagalo sie z wysokim cukrem po śniadaniu, w tym i ja. Z rana metabolizm jest mocno spowolniony, dlatego ja startowałam bardzo delikatnie - tylko jedna kromka na 1 pierwsze sniadanie, za to 2 śniadanie już porządniejsze. Po 2 kromkach na 1 śniadanko również cukry były ok 140. Sprawdzonym patentem jest na 1 śniadanie omlet: bełtasz na gładką piankę 1 jajko, dodajesz do tego kawałki wędliny, pomidora, papryki i smażysz na masełku z 2 stron. Natomiast na najwiecej mogłam sobie pozwolić na obiad, w zasadzie jadłam normalny, byleby nie rozgotowane ziemniaki/makaron/ryż, wszystko musiało być aldente. A wtedy po obiadku nieraz w ramach grzechu serniczek (tylko ściągałam z niego lukier, czy inne polewy) i było ok z cukrami.

Wredasku - o któej jesz ostatni posiłek, jak długo przed snem?

Iza - jak mała, daje pospać?

AgMich - fabryka bombek, super! Weźcie i mnie!
 
reklama
Teraz kiedy to wszystko jest już za mną to wiem . Ale w ciąży były chwile zwątpienia i stresu.
Ale ważne że jestem szczęśliwą mamusią zdrowych dzieci.
 
Witajcie słodkie mamusie po długiej nieobecności pewnie sporo mam dołączyło ale na wstępie gratuluję tym które urodziły IzaBk widzę że nasze pociechy urodziły się tego samego dnia :-)
ja spędziłam prawie 4 tyg w szpitalu gdyż mój synek nie spieszył się zbytnio na świat jesteśmy trzeci dzień w domu :-).
Urodziłam równo w 41tyg waga 3450 dł 55cm poród miałam wywoływany z dwoma podejściami ogólnie nie byłam objęta jakąś szczególną troską poza ktg które miałam non stop podłączane miałam też spore spadki cukru w czasie porodu to dostałam jedynie cukier który zjadłam zapijając wodą :szok: myślałam że to inaczej będzie wyglądało w drugiej fazie dostałam jakiś drgawek że trzęsłam się jak galareta a w trakcie skurczy spadało tętno maluszka więc dodatkowo budziło to mój niepokój ale jakoś poszło malec po porodzie miał dobre cukry i tak przez kolejne dni:tak: Postaram się zaglądać bo narazie zbytnio nie mam kiedy a mam sporo do odrobienia w czytaniu także przesyłamy pozdrowienia dla Wszystkich słodkich mamusiek.
 
Witajcie,
ja dziś rano przeżyłam horror, coś ciężką mam tą ciążę. Jechałam na awaryjną wizytę u gina, bo myślałam, że mi chlupnęły wody..biorę luteinę i 3 dni pimafucin brałam, ale tyle wyleciało, że Boże jaki strach...ale lekarz uspokoił, że ta infekcja niestety się rozwinęła i coś jeszcze zapisał ale nie są to wody!!!

Gratuluję Migotka :)
i witam nowe słodkie mamki :)
A Iza Gajunia prześliczna!!!!!
AgMich my ślub braliśmy w kościele w Dalewie, a wesele na takiej wiosce blisko na sali, skąd mam rodzinę :)
Napisz jak tam w fabryce bombek? I powiem Ci jak słyszę o bombkach to spokojniejsza się robię...bo mam wrażenie że już tak dużo nam nie zostało.
 
Wredasek ja miałam wysokie cukry nad czczo, zresztą do tej pory nie są one rewelacyjne, dostałam 1j insuliny o 22, od tygodnia podaje i cukry spadły, w moim rejonie (woj. opolskie) normy poranne są do 105. Dziś miałam np. 99, to jak na mnie super:-D, rano na śniadanie zjadłam drożdżówkę za sprawą Hidi:-D i którejś z dziewczyn, ;-)smaka mi narobiły - wyszło po 1h 125, u mnie to w normie.
Z tego co pamiętam to Hidi miała też wysokie cukry nad czczo to też dostała insulinę, zaraz wychodzę do diaboetolog to zobaczę co mi powie.
Mamy piękny dzień więc można malutko zgrzeszyć by nadrobić spacerkiem:-D
 
reklama
Już w domku, ale jestem zła na siebie. Na wycieczce było super ale zjadłam cukierka czekoladowego i kilkanaście talarków lajkonika i po godzinie 140 a po dwóch 130.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: A wycieczka była super, kupiliśmy piękne bombki na stojaczkach i jedną w kształcie łabędzia. Ja już moge ubrać choinkę i świetować. ;-);-):-D

Iza Gaja jest CUDOWNA!!! Ma śliczne włoski i takie słodki pucolki do całowania.

Migotka GRATULACJE OGROMNIASTE!!! Bardzo martwiłyśmy sie o Ciebie. Jak teraz Twoje cukry?
 
Do góry