reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Migotka gratulacje!!!
Iza słodziutka ta Twoja córeczka, super ma czuprynke:-D

assica co do diabetolog to mnie przyjęła z marszu. Bez żadnego ale!!! Lekarze boją się widząc kobietę w ciąży z cukrzycą - tak przynajmniej jestt w moim rejonie. Do tej pory jest tak, że umawiam się między pacjentami.

Kazimiera1987 gratuluje odwagi:-)3 naleśniki? Właśnie rozmawiałąm ze swoją diabetolog dzisiaj o naleśnikach, jeden i ewentualnie za godzinę drugi. Ja zjadłam jeden dziś z serem, a za 2h drugi ale już ze szpinakiem - bardzo polecam, jest pyszny i do tego sos czosnkowy. Rewelka:-D

Pytałam diabetolog o robienie krzywej cukrowej po 6 tyg, absolutnie nie, powiedziała, że napewno odstawię insuline, ale będę musiała mierzyć cukry jeszcze przez jakiś czas, np 3 razy w tygodniu, natomiast co do krzywej cukrowej to pow, że lepiej niepotrzebnie nie obciążać trzustki, skoro i tak się mierzy glukometrem i ma się to pod kontrolą. Powiedziała, że może za 5,10 lub 15 lat jest duże prawdopodobieństwo, żemoże pojawić się cukrzyca jako choroba dlatego należy uważać i pilnować w miarę możliwości diety, oczywiście bez zwariowania.:szok:
 
reklama
Migotka gratulacje!!!
Iza słodziutka ta Twoja córeczka, super ma czuprynke:-D

assica co do diabetolog to mnie przyjęła z marszu. Bez żadnego ale!!! Lekarze boją się widząc kobietę w ciąży z cukrzycą - tak przynajmniej jestt w moim rejonie. Do tej pory jest tak, że umawiam się między pacjentami.

Kazimiera1987 gratuluje odwagi:-)3 naleśniki? Właśnie rozmawiałąm ze swoją diabetolog dzisiaj o naleśnikach, jeden i ewentualnie za godzinę drugi. Ja zjadłam jeden dziś z serem, a za 2h drugi ale już ze szpinakiem - bardzo polecam, jest pyszny i do tego sos czosnkowy. Rewelka:-D

Pytałam diabetolog o robienie krzywej cukrowej po 6 tyg, absolutnie nie, powiedziała, że napewno odstawię insuline, ale będę musiała mierzyć cukry jeszcze przez jakiś czas, np 3 razy w tygodniu, natomiast co do krzywej cukrowej to pow, że lepiej niepotrzebnie nie obciążać trzustki, skoro i tak się mierzy glukometrem i ma się to pod kontrolą. Powiedziała, że może za 5,10 lub 15 lat jest duże prawdopodobieństwo, żemoże pojawić się cukrzyca jako choroba dlatego należy uważać i pilnować w miarę możliwości diety, oczywiście bez zwariowania.:szok:


na szczescie nalesniki nie dzialaja na moje cukry zbytnio wiec moge je jesc wiekszy mam cukier po kanapce z wedlinka, pomidorem i jak to jest:confused:
 
Gabrielka - jak tak to nie robię tej krzywej. Pilnować się z dietką trzeba, nie ma innej rady :-(
Basia - przypomniałaś mi o tych wkładkach, kurzą mi się na szafce w łazience.
AgMich - Ty i grzeszki? Chyba pierwszy raz czytam, ze się złamałaś:confused:

Dziewczyny, fajny film na jedynce leci.
 
AAsica trafilam do szpitala po I wizycie u diabetologa. przyszlam tam bo dostalam skierowanie od giny ze wzgledu na to ze pierwsza ciaza zakonczyla sie tragicznie. moj synek zmarl przy porodzie. przedwczesnie odkleilo soe lozysko. byl zdrowy i cala ciaza super. okazalo sie ze czasem cukrzyca daje takie powiklania. po kliku latach od pierwszej ciazy znow zaszlam ale ciaza obumarla. teraz gina tak na mnie uwaza ze nie czekajac do 24 tc na krzywa kazala mi isc do diabetologa 9 w 16 tc mialam dwa epizody zaslabniecia z objawami cukrzycowymi) u diabetologa cukier po sniadaniu wynosil 147 i od razu dano mi skierowanie na oddzial. tam krzywa z 75 g glukozy. wyniki na czczo 88, po 1h 176, po 2h 123 chyaba
ale dmuchajac na zimne diabetolog stwierdzila ze ze wzgledu na wysoki cukier 1h po obciazeniu bedziemy traktowac mnie jak slodka mame no i od 20 tc luje sie 3 razy dziennie i mam diete. w przyszlym tygodniu ide pierwszy raz do kontroli. zobaczymy co bedzie. poki co moje cukry sa super tylko rano zdarza sie ze sa za wysokie.
 
AAsica trafilam do szpitala po I wizycie u diabetologa. przyszlam tam bo dostalam skierowanie od giny ze wzgledu na to ze pierwsza ciaza zakonczyla sie tragicznie. moj synek zmarl przy porodzie. przedwczesnie odkleilo soe lozysko. byl zdrowy i cala ciaza super. okazalo sie ze czasem cukrzyca daje takie powiklania. po kliku latach od pierwszej ciazy znow zaszlam ale ciaza obumarla. teraz gina tak na mnie uwaza ze nie czekajac do 24 tc na krzywa kazala mi isc do diabetologa 9 w 16 tc mialam dwa epizody zaslabniecia z objawami cukrzycowymi) u diabetologa cukier po sniadaniu wynosil 147 i od razu dano mi skierowanie na oddzial. tam krzywa z 75 g glukozy. wyniki na czczo 88, po 1h 176, po 2h 123 chyaba
ale dmuchajac na zimne diabetolog stwierdzila ze ze wzgledu na wysoki cukier 1h po obciazeniu bedziemy traktowac mnie jak slodka mame no i od 20 tc luje sie 3 razy dziennie i mam diete. w przyszlym tygodniu ide pierwszy raz do kontroli. zobaczymy co bedzie. poki co moje cukry sa super tylko rano zdarza sie ze sa za wysokie.

dokładnie lepiej dmuchać na zimne bedzie wszystko dobrze! Tylko nie mozna sie zamartwiac ja bylam wczoraj u diabetolog i cukry wychodza mi wporzadku stosuje tylko diete i wysilek fizyczny. A kłóje sie min 6 razy dziennie :dry:( tak zaleciła diabetolog zebym czesto sprawdzala poziom cukru).
 
Cześć dziewczyny,
już ponad godzinę czytam żeby nadrobić 1 dzień na bb :)

Wczoraj po nocnej kolacji (22.30) miałam 123, o 4 rano miałam 78 a o 10 rano (przed pierwszym śniadaniem) miałam 100!!!! i jak tu nie zwariować! a jeszcze lepiej po śniadaniu (sałatka warzywna + 1 kromka chleba razowego z ramą) miałam 148 !!! (a wczoraj po tym samym śniadaniu miałam 120). Potem obiad - zgrzeszyłam po całości i zjadłam spaghetti z kukurydzą i kawałek makowca + 2 ciastka kokosowe z czekoladą!!!! i miałam 128!!! i o co tu chodzi!!
A najlepsze jest teraz na kolację: zjadłam 1 kromkę chleba razowego z serem żółtym i mam 97 z prawej ręki, za 10 sekund 137 z lewej ręki i za 10 sekund z tego samego palca z prawej ręki 108 :-) no normalnie uśmiać się można!!! ja już tutaj w nic nie wierzę - kompletna załamka!
A mierze paskami Optium Xido i taki mam tez sprzęt!
A byłam dziś pierwszy raz na KTG i było ok. Ale nie wiem czy wierzyć już tej cukrzycy. zawsze po tych kanapkach mam gorszy cukier niż po niedozwolonym obiedzie lub czymś słodkim!
Wredasek- strasznie ci współczuję to co przeżyłaś, dla mnie to jest dalej nie zrozumiałe jak przy dzisiejszej technologi można stracić dziecko na sam koniec ciąży! nie wiem poco ci lekarze są! W ogóle czymś się objawia to odklejenie łożyska? czuć coś? coś się dzieje? Dlaczego lekarze nie mogą wtedy szybko przeprowadzić cc? Czy może tego nie czuć odrazu i potem jest już za późno?
IzaBK - ładna Gaja :) ale w szoku jestem że taka duża już :) tyle włosków na głowie :)
 
AAsica trafilam do szpitala po I wizycie u diabetologa. przyszlam tam bo dostalam skierowanie od giny ze wzgledu na to ze pierwsza ciaza zakonczyla sie tragicznie. moj synek zmarl przy porodzie. przedwczesnie odkleilo soe lozysko. byl zdrowy i cala ciaza super. okazalo sie ze czasem cukrzyca daje takie powiklania. po kliku latach od pierwszej ciazy znow zaszlam ale ciaza obumarla. teraz gina tak na mnie uwaza ze nie czekajac do 24 tc na krzywa kazala mi isc do diabetologa 9 w 16 tc mialam dwa epizody zaslabniecia z objawami cukrzycowymi) u diabetologa cukier po sniadaniu wynosil 147 i od razu dano mi skierowanie na oddzial. tam krzywa z 75 g glukozy. wyniki na czczo 88, po 1h 176, po 2h 123 chyaba
ale dmuchajac na zimne diabetolog stwierdzila ze ze wzgledu na wysoki cukier 1h po obciazeniu bedziemy traktowac mnie jak slodka mame no i od 20 tc luje sie 3 razy dziennie i mam diete. w przyszlym tygodniu ide pierwszy raz do kontroli. zobaczymy co bedzie. poki co moje cukry sa super tylko rano zdarza sie ze sa za wysokie.


Tak mi przykro....to straszne co musiałaś przeżyć.Ja chyba przez to czytanie o wszystkich wadach , powikłaniach i śmierci cała chodzę do tyłu.
Panikara ze mnie:zawstydzona/y::zawstydzona/y:.Zacznę mierzyć teraz ten cukier dokładnie.
Założyłam sobie zeszycik i zaczęłam notować te moje cukry.Od dzisiejszego stresu aż mnie brzuch rozbolał :wściekła/y:bo nie chcę myśleć co może czuć matka tracąca dzieciątko takie już "odchowane"w brzuszku.
Po kolacji 123 więc chyba nie tak żle,szczególnie że dzień prawie przeleżałam przy tych emocjach.
Maria 28 kurcze ciekawe czemu tak dziwnie powychodziło.Ja kupiłam ten accu chek active i tym mierzę i tymi pakami.
Jutro nowy dzień.
Dobrych snów wszystkim mamusiom.
 
Ostatnia edycja:
Maria - cala ciaza przebiegala u mnie ksiazkowo. urodzilam w 37tc. dziecko bylo zdrowe (zgodzilam sie na sekcje zwlok)lozysko odkleilo sie z niewiadomych przyczyn - a pech chcial ze nie krwawilam na zewnatrz jak zazwyczaj bywa a dostalam krwotoku wewn. zorientowalam sie dopiero gdy zaczelam tracic przytomosc wiec od razu na pogotowie (dostalam wstrzasu) niestety lekarzom, mimo szybkiej decyzji o CC, udalo sie uratowac tylko moje zycie........w takich sytuacjach licza sie minuty....

nie myslcie za duzo dziewczyny! nieszczescia sie zdarzaja ale nie mozna myslec ze przytrafia sie wlasnie mnie bo mozna oszalec


sciskam Was cieplo!!!
 
reklama
Maria - cala ciaza przebiegala u mnie ksiazkowo. urodzilam w 37tc. dziecko bylo zdrowe (zgodzilam sie na sekcje zwlok)lozysko odkleilo sie z niewiadomych przyczyn - a pech chcial ze nie krwawilam na zewnatrz jak zazwyczaj bywa a dostalam krwotoku wewn. zorientowalam sie dopiero gdy zaczelam tracic przytomosc wiec od razu na pogotowie (dostalam wstrzasu) niestety lekarzom, mimo szybkiej decyzji o CC, udalo sie uratowac tylko moje zycie........w takich sytuacjach licza sie minuty....

nie myslcie za duzo dziewczyny! nieszczescia sie zdarzaja ale nie mozna myslec ze przytrafia sie wlasnie mnie bo mozna oszalec


jestes bardzo silna kobieta, przezyłas swoje na szczescie uratowali Twoje zycie ktore moze dac wiele innych! podziwiam i szanuje!!!!!!!!
 
Do góry