reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Jestem w 21 tygodniu a o cukrzycy dowiedziałam się dokładnie 2 tyg temu załamałam się ale teraz jest już lepiej,wyniki miałam na czczo 95 a po 2 godzinie 146 i to sie już zalicza jako cukrzyca ciążowa.
 
reklama
mam problem bo od trzech dni po śniadaniu cukry idą mi w górę ale tylko po śniadaniu np.zjem 2 kanapki chleba razowego sałata zielona pomidor ogórek i gorzka herbata i cukier po godzinie 140 a np po obfitym obiedzie mam po godzinie 90
 
Jestem w 21 tygodniu a o cukrzycy dowiedziałam się dokładnie 2 tyg temu załamałam się ale teraz jest już lepiej,wyniki miałam na czczo 95 a po 2 godzinie 146 i to sie już zalicza jako cukrzyca ciążowa.
masz podobne wyniki do moich. Dasz radę na początki każdej z nas jest cieżko. Mi było najgorzej przez pierwszy tydzień. byłam wciąż głodna a teraz nie daje rady przejeść wszystkich wymienników. Jestem na diecie od 18 tygodnia i nie raz marudziłam, że czas tak wolno leci ale jak patrzę w kalendarz to zaczynam trząść portasami bo na 10grudnia mam termin cc i bardzo sie boję. Nie masz co się załamywać. Dieta ma też swoje plusy np. mały przyrost wagi. Poza tym wcześnie wykryli ją u Ciebie więc jestes świadoma tego, że robisz wszystko by twój dzidziuś był zdrowy. A co bedziecie mieli synusia czy córcię? Z tymi śniadaniami to wiele dziewczyn ma problem bo od rana trzustka jest leniwa i nie chce pracować polecam omlet na śniadanie bez chleba i z mnóstwem warzyw. Możesz też spróbować zmienić chleb. Ja np ze śniedaniami nie mam problemu moge jeśc wszystko za to kolacja to porażka.
 
dziękuję za miłe słowa i wsparcie też jak na razie w ciągu tych 2 tygodni waga stoi w miejscu jak na razie:):-)a co będe miała tego nie wiem będzie niespodzianka;-)
 
skoro już o przepisach mowa, to podrzuccie mi jakis pomysl na surowke z kapusty pekinskiej, bo ostatnio zrobilam moj wyprobowany i mi bardzo nie smakowala no i przestalam w ogole jesc pekinke...

A i dziewczyny bez suwaczkow: wstawcie sobie suwaczki, bo szybko sie zapomina, w ktorym tyg. jestescie. Bedzie wygodniej :-)

AgMich: super, ze Malenstwo zdecydowalo sie posiedziec w brzuchu jeszcze!:tak:
 
bardzo dobra jest surówka z machewki startej na grubych oczkach do tego por pociety w cieniutkie paseczki troszke soli i pieprzu do smaku i troszke majonezu. pychota

pekinska najczesciej robie z marcheweczka poprostu, dodaje tylko ziola do salatek sol pieprz troszeczke oliwy i tyle pycha (a daje kapke octu)
 
witam
zmartwil mnie natomiast dzisiejszy pomiar po sniadaniu - 2 h po wynik 135 - zaniepokoilam sie, zmierzylam cukier raz jeszcze ( minely 3 min od pierwszego pomiaru) wynik 97, za chwile 9 po ok 3 min) zmierzylam raz jeszcze i wynik 111

czy moj cukier zaczal szalec, wyniki sa zafalszowane ( ale dlaczego????????) czy mam popusty glukometr?????????( dodam ze uzywam go miesiac i jest nowy)
zglupialam:no::szok:
POMOZCIE!!!:-(

wiem, że to zabrzmi śmiesznie, ale.. może nie umyłas rąk przed pomiarem? odrobina zanieczyszczenia w kropli krwi potrafi całkowicie zmienić wynik :tak:

jejku, jak moja cukrzyca znikła, tłoczno się na forum zrobiło :sorry::-)

AgMich - super, że wszystko w porządku z maluszkiem :-D dzięki, że mi przypomniałaś o zimówkach...
 
no właśnie, widzę Iza że Tobie też brakuje tutejszych słodkich mamuś i tematów :happy2:

A ja miałam stresa - wczoraj sobie zmierzyłam cukier, ot tak jak mi się przypomi to sprawdzam i ... 150 :szok: I tak cały dzień 120 - 155... Załamka, już zastanawiałam się czy nie uzyc insuliny, ale wzielam inne opakowanie paskow i od razu wyniki o 30 mniejsze :sorry2:
 
reklama
Carioca i Iza super, że wciąż jesteście z nami.:tak: Co do pasków to mi wczoraj sie skończyły do Accu i mierzyłam Optium. O mały włos dostałabym zawału serca. Te mój zawyża o 20% Dobrze, że mam Accu bo już dawno miałabym kosmiczne dawki insuliny i leki na serce;-):-)
Carioca dziwne te cukry ale do 6tyg po porodzie ma prawo tak być. Moja diabetolog mówiła mi tak.

Iza jak Twoje cukry?

Nie widać nic Winoroślinki i Basi czy ktoś wie co z Nimi? Mam nadzieje, że już po porodach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry