reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Witajcie:-)
Dzięki za kolejne rady, całe szczęście, że mozna jeść jabłka, bo u mnie niestety znowu wrócił wstręt do jedzenia. Więc nie wiem co to będzie jak będę musiała mieć dietę.
Wiecie co, jak zobaczyłam mój poziom cukru to świat mi się zawalił, zastanawiałam się jak ja będę teraz żyć, co będzie z dzieckiem ,ale jak zaczełam czytać Wasze posty to mam wrażenie , że cukrzyce traktujecie jak ,,normalną ,, rzecz, jak jakiś objaw ciąży. (Np. jak ja wymioty, niestety towarzyszyły mi całą pierwszą ciąże i teraz też nie jest lepiej. Jakiś czas był spokój i teraz zaczeło się od nowa. A dziś to po prostu koszmar, czuję się fatalnie)
Nawet mi trochę ulżyło bo widzę ,że to nie jest taka tragedia jak mi się wydawało. Boję się tylko o dziecko, czy wszystko będzie ok?!

Dzięki . Pozdrawiam;-)
Mariola O pewnie,że nie jest to tragedia, jak nieraz czytam z czym dziewczyny muszą sie męczyć w ciązy to nasza cukrzyca to poprostu małe ograniczenie co do sposobu odżywiania;-)
ja na początku tez byłam załamana jak wiekszość chyba, ale po pewnym czasie doszłam do wniosku, że nie ma tego złego.... ta dieta jest naprawdę zdrowa jeśli dobrze zbilansujesz posiłki, więc dzieciaczkowi wyjdzie tylko na zdrowie o ile będziesz utrzymywać cukry na właściwym poziomie, więc głowa do góry
 
dzieki za odpowiedzi dziewczyny! moze faktycznie to nic strasznego...moja diabetolog nie zaleciala mi jakiejs drastycznej diety - mam zakaz jedzenia slodkich bulek, slodkich owocow, picia sokow przecierowych, jedzenia tlustych rzeczy no i zero slodyczy

moze teraz musze jeszcze bardziej uwazac. wiem na pewno ze jak zjem bardziej obfity posilek cukier zaraz idzie w gore i wolniej spada - niby normalne:blink:
 
AgMich zazdroszczę Ci tych cukrów rannych, a ile masz tej insuliny teraz? ja mam 12j, wczoraj pierwszy raz na tej dawce i dziś 85 więc ok ale pewnie nie na długo:-( super, że z Twoim dzieciaczkiem wszystko dobrze, waga jak najbardziej w normie więc nie masz czym sie martwić. Mi kiedy tylko śni sie moja córcia-a jest to dość często- to zawsze z bujna czupryną hihi myślę, że to z obawy żeby nie poszła w ślady tatusia, który delikatnie łysieje;-)
 
Dzięki dziewczyny;-)
Kazimiero ja diabetologa jeszcze nie mam bo jestem przed badaniem na krzywą cukrową. Także tak naprawdę to nie wiem czy mam się o co martwić, ginekolog zapewniał, że nie. Ale chyba nie bez powodu cukier jest podwyższony. w czwartek idę do ginekologa więc pewnie w poniedziałek (16 listop) zrobię to badanie.
co do ruchu to z tym może być lekki problem bo czuję się tak fatalnie, że najchętniej caly dzień bym przeleżała. Dziś miałam problem z dojściem do sklepu do którego mam jakieś 10 min drogi, nie wspomnę już o powrocie.
Ale obiecję, że od jutra postaram się chociaż o jakieś chociaż krótkie spacerki. Nawet jeśli miałabym ciągnąć za sobą muszlę, bo znowu spędzam trochę czasu w ubikacji. Chyba mnie to moje dzieciątko nie lubi:-D
 
Dzięki dziewczyny;-)
Kazimiero ja diabetologa jeszcze nie mam bo jestem przed badaniem na krzywą cukrową. Także tak naprawdę to nie wiem czy mam się o co martwić, ginekolog zapewniał, że nie. Ale chyba nie bez powodu cukier jest podwyższony. w czwartek idę do ginekologa więc pewnie w poniedziałek (16 listop) zrobię to badanie.
co do ruchu to z tym może być lekki problem bo czuję się tak fatalnie, że najchętniej caly dzień bym przeleżała. Dziś miałam problem z dojściem do sklepu do którego mam jakieś 10 min drogi, nie wspomnę już o powrocie.
Ale obiecję, że od jutra postaram się chociaż o jakieś chociaż krótkie spacerki. Nawet jeśli miałabym ciągnąć za sobą muszlę, bo znowu spędzam trochę czasu w ubikacji. Chyba mnie to moje dzieciątko nie lubi:-D

Tak to wlasnie jest swoje musimy przezyc ale za to za jaka nagrode:-D ja czasem nie moge chodzic bo jak cos wlezi mi w biodro to ani kroku nie moge zrobic i jak tu sie ruszac.
 
:-)
Witam jestem nowa i za bardzo nie wiem co i jak na początek się przedstawie:
Mam na imię Aneta mam córeczkę 6 letnią Klaudię,obecnie jestem w 21 tygodniu ciąży i z niecierpliwością oczekuję na maleństwo na razie brykające w moim brzuszku:):):) termin mam na 16 marca 2010r.Robiłam krzywą cukrową 75g i co się okazało cukrzyca ciążowa aktualnie jestem na diecie i badam cukier 4 razy dnia na czczo i po trzech głównych posiłkach godzinę po posiłku.
pozdrawiam wszystkie cukrowe mamusie:);-)
 
reklama
MartaKO ja w porównaniu do Cienie mam niewiele tej insuliny bo 5j i mam mam dzieję, ze to wystarczy do końca.

megi_27_ witaj w naszym gronie:tak: im wiecej tym lepiej, będzie z kim plotkować;-) napisz coś więcej. W którym tygodniu ciąży jesteś i jakie miałaś wyniki po krzywej cukrowej no i jakie masz wytyczne co do diety. Może dowiemy sie czegoś nowego. :tak:
Chyba mnie wyprzedziłaś:sorry2::-p

A jakie masz normy?
 
Do góry