reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Klara w takim przypadku skonsultowałabym sie jeszcze z innym dentystą, ale w sumie mówi sie ze bardziej szkodliwe jest w ciazy nieleczenie zębów niz potrzebna w nie ingerencja. Pytanie tylko czy od razu trzeba rwać. Co nagle to po diable ;-)
 
reklama
AgMich ja też jestem z Poznania :) A gdzie zamierzasz rodzić? bo ja w Świętej, stamtąd mam też lekarza.
Fajnie, że Iza idzie do domciu i że obie są zdrowe :) takie wieści są super!

Winoroślinka - pewnie masz rację z tym co nagle to po diable...ale ten dentysta u którego byłam to jakiś super spec i jakby co jeszcze chirurg :(

Gdybym nie była w ciąży posłałabym ten ząb w.... tyle leczenia i nigdy w sumie nie było tak że go wcale nie czułam.... chociaż też uważam że wyrwanie to ostateczność...że też akurat w ciąży musiał zacząć porządnie boleć....wrrrr

Aha kobitki idę dziś do innego gina na dodatkową konsultację i porządne usg- trzymajcie kciuki proszę!!!
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny
KlaraM Ty to masz wymagania:-D 37 lub 39, każda z nas musi to przeżyć;-) to moja pierwsza, tzn druga ciąża (pierwsza była 8tyg:-() ale moje pierwsze Maleństwo i nie wiem jak Wy wszystkie ale nie podzielam zdania, że ciąża to coś wspaniałego:no: Moim zdaniem to więcej stresu niż potrzeba:szok: Może w kolejnych jest inaczej. Pocieszam się , że my nosimy tylko 9 m-cy a np słonie 24 hi hi to moje poczucie humoru:-D Mam nadzieję, że żadnej nie uraziłam:-D

Winoroślinka - ketony - nie będe wymyślać już, posłucham lekarza diabetolog.

Moje cukry poranne dziś 105, czyli w moim przypadku najwyższa ale w normie. Wczoraj przesadziłam z kolacją bo zjadłam ją 0 20 i do tego mnóstwo serka baiłego ze szczypiorkiem, pycha:-)
 
Klara pewnie, ze będe trzymać kciuki a Ty napisz jak było!:tak: Ja jestem z okolic Poznania a będe rodzić w szpitalu w Śremie. Tam rodziłam poprzednie dzieciaczki i wiem już jak i co no i opieka rewelacyjna moim zdaniem. Do diabetologa chodzę prywatnie na Gorczyczewskiego do przychodni "Nereida" do dr Biegańskiej. o o szpitalu w którym Ty chcesz rodzić słyszałam same pozytywy więc to dobry wybór. :tak:

Gabrielka na czczo 105? To jaką Ty masz norme?:szok: Co do uroków ciazy to zgadzam się z Tobą, jedyną przyjemną dla mnie sprawą w każdej ciąży były kopniaki i nic poza tym.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję kazimiera 1987.
A możesz mi jeszcze napisać(jesli się orientujesz) jaka powinna być norma na czczo i nie?I jaki powinieni byc odstęp po posiłku??
 
AgMich moje poranne normy to 70 - 105, najpierw było do 90, ostatnio dowiedziałam się, żę normy się zmieniły. Ponoć to co jest napisane w dzienniczku to moje stare normy. A po posiłku mam do 135norme, tak jak piszesz, co miasto to obyczaj. Po drugim ukuciu miałam 100:-D:-D:-D, aż nie mogłam uwierzyć , teraz 105, zobaczymy co pokaże jutro. U mnie jest to dziwne, bo jak pisałam wcześniej to robiąc badania cukru nad czczo 2 glukometrami i z krwi wyszło mi inaczej. :-(

Dziewczyny napiszcie jakie planujecie imiona dla swoich Maleństw:-)
 
klara M jezeli chodzi o wyrywanie zeba w ciazy moj dentysta wytlumaczyl mi ze teraz te znieczulenia ktore sie stosuje dzialaja miejscowo i nie docieraja do plodu, ich sklad nie wnika do krwioobiegu. A wieksza szkoda jest wtedy jak kobieta w ciazy chodzi z bolacym zebem, bierze tabletki przeciwbolowe i cierpi z bolu. Moge polegac na tym co on mi doradzil bo wiem ze jest naprawde dobrym specjalista. Zasieglam opini roznych dentystów w tym jednej dentystki ktora miala konferencje wlasnie w sprawie znieczulen i jesli nie masz zagrozonej ciazy i nie jestes w pierwszym trymestrze ciazy nie ma przeciwskazan do znieczulenia, wystarczy tylko poinformowac swojego dentyste ze jest sie w ciazy a on dobierze odpowiednie znieczulenie. Ja wyrywalam w 20 tyg bo zeba nie moglam juz uratowac i ulga nie samowita za to teraz zero stresu ze pod koniec chwyci mnie jeszcze bol zeba.

malutka81 tak jak mi moja diabetolog zalecila moja poranna glukoza powinna zjandowac sie od 65-95,
po pierwszym sniadaniu po 1 godz. do 120,
po obiedzie po 1 godz. do 120,
po kolacji po 1 godz. do 120,
noi przed snem wiecej niz 70.
tak jak ja zauwazylam po sobie wazny jest ruch fizyczny jezeli masz cukrzyce leczona dieta. po kazdym posilku wazne abys miala jakis ruch zeby nadmiar cukru spalic w moim przypadku to dziala.a a odstep miedzy posilkami do 3 godz. a jezeli poczujesz glod zjedz jakis owoc warzywko, w poradni diabetologicznej powinni ci dac fajne ulotki, ja dostalam bardzo pomocne kółko w ktorym zamieszczone sa wszystkie produkty i ich kalorie, ww, ilosc cukru itp. dzieki niemu wiem co moge przekasic miedzy posilkami jezeli zglodnieje;)
 
Ostatnia edycja:
Witam
Dziewczyny nie martwcie się na zapas cukrzycą ciążową
ja tez w drugiej ciąży ją miałam. Nadia urodziła się zdrowa 9,05,2009r ważyła 3100 i mieżyła 57 cm
Przestrzegałam diety słuchałam zaleceń diabetologa i wszystko było OK!!!
Pozdrawiam i życzę zdrowia
 
AgMich: koszulki i majtory kupiłam w realnym sklepie :-), przy okazji kupowania sztruksów :-)
Czekam z niecierpliwościa na Izę, może mi sprzeda swojego diabetologa:-)

Maria 28:Majtki fizelinowe to sa majtki jednorazowe, takie cieniutkie. Jak byłaś kiedys w SPA, to tam dają do zabiegów upiększających :-)

wczoraj przesadziłam lekko i zjadłam pierogi ruskie zagryzione 3 kawaleczkami serniczka i po godzinie 139, a po dwóch 150! Poszłam na spacer za karę...
wczoraj miałam w ciągu dnia 4 godziny przerwy między II śniadaniem i obiadem (tymi pierogami właśnie) i nie wiem czy to przez to, czy przez mało węglowodanowy posiłek o 21.30, ale oczywiście paskudne ketony sie pojawiły...
Ketony nie mają nic wspólnego z wysokim cukrem... a te paski Ketodiastix sa bardzo pożyteczne i dzieki wam je mam, bo oczywiście w poradni na Karowej moje pytanie o ketony olali.

Rano miałam 93, a o 3 w nocy 96, myślę, że nienajgorzej... tylko mam nadzieję, że nie będę musiała wybierac pomiędzy niskimi cukrami na czczo a ketonami... przy okazji obalilam swoja teorie o wysokich cukrach po nieprzespanej nocy, bo cala noc nie zmruzylam oka a jak widac cukry spadaly zamiast rosnac, mimo, ze pomiar rano zrobilam dopiero o 9.30... Teraz wiem, ze nic nie wiem...:cool2:

Co do porodów w specjalnych szpitalach to chodzi tylko o insuline, przy cukrzycy z dieta w każdym można rodzić.
Dopytam sie jeszcze w Orłowskim dokładniej, czy oby na pewno z ewentualna insuliną mnie tam przyjmą, ale wydaje mi się, że tak. Kiedys ponoć nawet z tą z dietą można było tylko na Karowej rodzić, ale cukrzyca jest teraz tak popularna :-) (czego jesteśmy dowodem), że można w każdym.

Klara: ja mam normy do 95 na czczo i do 140 po godzinie po posiłku.

gosia8211: dzięki za pocieszające wieści, bardzo nam się takie przydają :-)
 
reklama
Do góry