reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam, skończyły mi się paski, nie wiem jakie dziś cukry, muszę pójść do apteki zrealizować receptę.
W 27mym tyg. ciązy mam zdiagnozowaną cukrzycę, najpierw nieco schudłam, teraz nie tyję. Dziewcyzny jak Wasza waga wygląda? Mój gin zaleca mi brać żelazo, staram się codziennie wypijać świerzy sok z buraka, marchwi, jabłka, pomarańczy, czasem selera. Jem ze dwa jabłka, wypijam maly kefir, codziennie do obiadu jest mięso, mam nadzieję, że dostarczam małej dostatecznie dużo składników potrzebnych do rozwoju. W suplementy witaminowe nie wierzę, zresztą mój gin oprócz żelaza nic wiecej mi nie zaleca.

Migotko - Jesz dwa śniadania czy tylko jedno? A może napiszesz nam co planujesz zjeść na drugie sniadanie, obiad itp, a my mogłybyśmy Ci odradzić/doradzić jeśli by było cos ryzykownego? Coś mi się Twój glukometr nie podoba, kiedy masz wizytę u diabetologa, może mogliby Ci dać inny glukometr, powiedz o tych róznych pomiarach. W poradni dają glukometry, nie wiedziałam o tym i sobie wcześniej kupiłam.
Kasiu - jeśli mogę doradzić, to kup sobie dobrego rooibosa, najlepiej w sklepie kolonialnym. Odradzam rooibosa z Biedronki, jest taki z lukrecją, która podejzewam że podbija cukier. Dużo czytałam o tej herbacie, że jest dobra dla kobiet w ciąży, bo dostarcza wiele mikroelementów, w tym bardzo dużo żelaza, no i właśnei jak pisze Iza - ponoć ma właściwości obniżające cukier.
Pauluśka - wygląda na to że zawitasz na diecie cukrzycowej :tak: Mój wynik był ponad 200 po 50 gr glukozy.
Ilona - zrobili Ci niepełna krzywą cukrową, bo pewnie miałaś wczesniej już badany cukier na czczo i wyszedł dobry, prawda? Zrobią Ci pełną krzywą, jeśli wynik będzie zły, ale po co Ci ta przyjemnoć, powodzenia :tak:
 
reklama
Dziękuję Wam za szybką odpowiedż :) Chyba wolalabym od razu przejsc na dietę,a nie pić kolejny raz tego świństwa... :( ledwo sie powstrzymalam przed oddaniem tego :) hehe No zobaczymy co powie lekarz,mam nadzieje ze ta dieta nie jest jakas drastyczna ??? :)
 
W 27mym tyg. ciązy mam zdiagnozowaną cukrzycę, najpierw nieco schudłam, teraz nie tyję. Dziewcyzny jak Wasza waga wygląda? Mój gin zaleca mi brać żelazo, staram się codziennie wypijać świerzy sok z buraka, marchwi, jabłka, pomarańczy, czasem selera. Jem ze dwa jabłka, wypijam maly kefir, codziennie do obiadu jest mięso, mam nadzieję, że dostarczam małej dostatecznie dużo składników potrzebnych do rozwoju. W suplementy witaminowe nie wierzę, zresztą mój gin oprócz żelaza nic wiecej mi nie zaleca.

Mój wynik był ponad 200 po 50 gr glukozy.

Ja miałam 230 po 2 h po 75 :eek:...
u mnie diagnoza na początku lipca - 24 tc. Na początku schudłąm 2 kg, potem długo stałąm w miejscu, a w ostatnim tygodniu utyłam 0,5 kg (albo nie byłam przed ważeniem w toalecie, nie pamiętam :cool2:). W sumie jestem 3,5 kg do przodu i to jest dla mnie najlepsza strona mojej cukrzycy :-D. Mój gin nic sobie z tego nie robi, twierdzi, że to naturalna reakcja na dietę i częste posiłki w porónaniu do tego co i ile razydziennie zwykle jadałam (maks. 2 razy dziennie :zawstydzona/y:). Też nie biorę i nie brałam żadnych suplementów, bo to chemia. Teraz od tygodnia biorę żelazo, bo mam anemię, i magnez bo mi się nogi z nocy kurczą..
 
Carioca u mnie zdiagnozowano cukrzycę ok 18 tygodnia ale małe ograniczenia wprowadziłam już od początku więc do 18 tyg. przytyłam 1,5 kg. Od kiedy jestem na diecie schudłam trzy kilogramy a od dwóch tygodni waga stoi w miejscu. Mój lekarz powiedział, że jak dziecko rozwija się prawidłowo to mam się nie przejmować a wręcz cieszyć. Mój mąż mówi, że to dobrze po po porodzie nie będzie musiał wysłuchiwać jęków i narzekań na tłuszczyk;-)
 
Carioca dzięki za wskazówkę w biedronce nie będę szukać ;-):-)
ja jestem pod opieką diabetologa od 23 tc
od tego czasu przybrałam 3 kg
poleciałam na wagę jak patrzę w kartę to dzisiaj ważę tyle samo co w 26 tc
przez ostatni miesiąc nic nie przybrałam :sorry:
 
Dziękuję Wam za szybką odpowiedż :) Chyba wolalabym od razu przejsc na dietę,a nie pić kolejny raz tego świństwa... :( ledwo sie powstrzymalam przed oddaniem tego :) hehe No zobaczymy co powie lekarz,mam nadzieje ze ta dieta nie jest jakas drastyczna ??? :)

jeśli będziesz miała koloejne badanie zabierz ze soba dwie połówki cytryny - jedną wyciśnij do glukozy, a drugą zagryź po wypiciu. Zobaczysz, ze nie będzie tak źle :cool2: dieta jest dość trudna, bo wymaga dyscypliny czasowej i ilościowej, ale da się jeść całkiem smacznie, bo dużo warzyw ;-) dla mnie trudny jest głównie brak jasnego pieczywa i wszelkich słodkich rzeczy, napojów, ciasteczej :wściekła/y: i ograniczenia w owocach, bo akurat mi trafiło na sezon..
 
Iza, keto diastix za 50 zł bez recepty??? Ja kupuje bez za ok. 15 zł... Moze chodziło Ci o paski do glukometru?

Dzisiaj moja gin. powiedziała ze ketony wcale nie są aż tak groźne, groźniejsze są wysokie cukry. Oczywiscie powiedziała ze nie można obu spraw lekcewazyć ale zeby nie demonizować tych ketonów

Hmm..
 
Pauliśka jesli okaze sie ze też masz diete jak my to powiem Ci ze moze sie okazać ze tu uzyskasz najwiecej informacji i porad - ja tak miałam. A co do diety - ja też tak jak Iza widzę wielkie jej plusy - na powrót wyprofilowałam sobie sylwetke (na pocz. ciazy zapowiadałam sie jako bezkształtna kula przez żarcie słodyczy), lepiej sie czuję. Ale słodyczy oczywiscie ze zal... z tym ze ja akurat mam tak ze jak sie zepne to mogę NIC slodkiego nie jesc przez kilka miesiecy bez problemu. Ale potem oczywiscie sobie odbijam wiec nie wiem czy nie lepsza jest metoda dziewczyn z małymi grzeszkami co jakis czas. Ja pewnie odbije sobie po porodzie.. I wtedy dopiero przytyje!!
 
Carioca mój gin też mi zalecił żelazo poza nim faszeruje się magnezem bo straszne skurcze mnie w łydkach łapią ale widzę że nie jestem sama co do wagi od wprowadzenia diety czyli gdzieś od połowy lipca schudłam jakieś 2 kg i na razie waga w miejscu
Iza jak widzę to bardzo słodka byłaś po tych dwóch godzinach :szok: u mnie to jak patrze po 75g po h miałam 171 po 2h 147

Z paskami na razie odwiedziłam dwie apteki i nie ma więc nie wiem jak z tą ceną będzie

Jeśli chodzi o jadłospis u mnie wygląda to mniej wiecej tak: I śn dwie małe kromki razowego, masełko wędlinka przeważnie filecik z indyka i do tego pomidor ogórek i herbata owocowa, II śn niewiele różniące od pierwszego jedna lub dwie kromeczki z serkiem topiony light lub wędlina pół lub całe jabłko, druga wersja II śn jedna kromeczka i serek wiejski wówczas bez owocu, obiad filet z kurczaka ziemniaki i surówka plus np brzoskwinia, lub kasza gryczana z jajkiem i kefirem, podwieczorek jedna deseczka wasy z serkiem np bieluch pomidor, kolacja podobna do I śniadania i to na tyle jak tak patrze to chyba za mało warzywek i owoców ale sama nie wiem bo dietetyczka mówiła mi że nabiału nie łączyć z owocami więc czasem rezygnuje z owoców.
Jeśli chodzi o glukometr to mam go właśnie z poradni i już raz zgłosiłam że coś z nim nie tak pielegniarka zrobiła jakiś test i pomiar niby ok w czwartek pójdę na wizytęl to jeszcze spytam.
Miłego dnia słodziaki:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Winoroślinka - moja apteka jakas droga.. ryczałt tez mają najdroższy :-( no i wiesz.. nie chce Cie pozbawiac złudzeń, ale dieta karmiącej jest bardziej restrykcyjna niż dieta cukrzycowa, więc to odbijanie sobie może sie troszkę odsunąć w czasie :cool2:
Migotka - jak nie ma pasków, to poproś, żeby zadzwonili do hurtowni i się dowiedzieli o cenę, i ewentualnie zamówili :-)
 
Do góry