reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Norma jest chyba do140 ale lepiej niech sie wypowiedza eksperci w tym temacie. :-) Ja dzis tez byłam na badaniu glukoza 50g ale zdziwilo mnie ze nie pobrali mi krwi na czczo :szok: . A jutro po wyniki i strasznie sie stresuje ze bedzie zle :szok:
 
reklama
Norma jest chyba do140 ale lepiej niech sie wypowiedza eksperci w tym temacie. :-) Ja dzis tez byłam na badaniu glukoza 50g ale zdziwilo mnie ze nie pobrali mi krwi na czczo :szok: . A jutro po wyniki i strasznie sie stresuje ze bedzie zle :szok:

idź do fryzjera, to pomaga na stres ;-) rzeczywiście trochę dziwne, że nie pobrali na czczo.. ale ważne żeby po obciążeniu było nisko :tak:
 
Witajcie u mnie rano nie jest źle 86 ale przy pierwszym pomiarze wyszło mi 121 :szok: nie dowierzałam i po ponownym sprawdzeniu 86 nie wiem co jest z tym moim glukometrem po śniadanku bez rewelacji 136 :-( mimo spacerku zaraz po śniadaniu do przedszkola, IzaBK skorzystałam z Twojej rady i roibosa do śniadanka będę piła, pocieszam sie tylko ze 136 dziś a nie 150 jak ostatnie dni i w sumie wcześniej o godz jadłam a jak u Was pierwsze śniadanka o której wcinacie?
IzaBK dzięki też za info z tą insuliną muszę sprawdzić u siebie bo jak narazie jadłam zaraz po wstrzyknięciu co do ketonów na następnej wizycie spytam moją diabetolog i dziś za paskami przejdę się do apteki i kupię jak będą. Jeśli chodzi o wymienniki to jestem w tym zielona dietetyczka nic mi o tym nie wspomniała dała tylko spis co wolno jeść a czego nie i to na tyle więc w sumie to wychodzi na to że nie wiadomo czy się dobrze odżywiam:shocked2:
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkie przyszłe mamusie :)
Chciałabym Was prosic o wypowiedz na temat normy cukru we krwi po wypiciu 50g glukozy.W środę miałam robioną krzywą cukrową,na czczo wyszło mi 80,a po wypiciu 50g glukozy i odczekaniu godziny 161,z tego co czytałam na necie to chyba trochę za duzo??????Wizyte u lekarza mam w przyszly poniedziałek,dzwonilam do niego ale ten tydzień jest na urlopie :(

faktycznie troszkę za dużo i pewnie jak napisała Iza dostaniesz skierowanie na 75
zależy od lekarza może już bez dodatkowego badania skieruje do diabetologa
chociaż nie wiem czy tam przyjmują bez obciążenia 75
każda poradnia inaczej sobie życzy
 
Migotka ja też tak zaczynałam kompletnie zielona bez żadnnych konkretnych wiadomosci od lekarza
u mnie na początku były całkiem dobre wyniki aż sie zastanawiałam czy napewno mnie ten problem dotyczy:-D
teraz wiem że tak i to bardzo bo im dalej jestem w ciąży tym gorzej
bardzo dużo dowiedziałam się i podpatrzyłam tutaj na forum :tak:
też dzisiaj idę po roibosa;-)

a w którym jestes tc?
 
migotka - pierwsze śniadanie jem 7.30-8.30. Nie mogę później, bo mi się cały dzień rozkrzacza, i nie trafiam zeby jeść co 3 godziny :-) a poza tym w ogóle dla cukrzyków zalecane jest jeść pierwsze śniadanie do 8... pomiar na czczo robię od razu po przebudzeniu, bo później mi rośnie... a nie lubię się niepotrzebnie stresować :cool2:

paski keto diastix bez recepty kosztują ponad 50 zł... :-(idź do rodzinnego, da Ci receptę i wtedy tylko ryczałt z zależności od apteki od 0,01 zł do 6,90 :-p
 
reklama
U mnie leci 33 tydz śniadanko zawsze jadłam tak 8.15-8.30 ale teraz zaczynam prowadzać mała do przedszkola to będę jadła wcześniej i chyba na dobre mi to wyjdzie bo już coś mi sie obiło o uszy że powinno się do 8 zjeść więc zobaczę czy to coś zmieni
Iza dobrze że mi napisałaś o tej recepcie bo pewnie bym kupiła je po takiej cenie jaką bi mi krzykneli ;-)
 
Do góry