reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Migotka witaj w gronie słodkich mamusiek!:tak: Razem damy radę choć widzę, że Ty już dobijasz do końca a ja jeszcze trochę muszę wytrzymać! Co do Twoich wyników to nic Ci nie doradzę bo mi jak na razie wystarcza tylko dieta ale inne dziewczyny są na insulinie to może coś Ci podpowiedzą:tak: Ja na przykład muszę unikać kawy z mlekiem nawet inki bo skacze mi po niej cukier ale szklanka ciepłego przed snem nie podnosi cukru. Dziwne:-) Jaki masz glukometr? Używałam ptium xido ale po poczytaniu tego wątku zmieniłam na accu check active i różnice były nawet o 40 jednostek. Pamiętaj nie stresuj się bo szkodzisz dziecku:tak:Co do ketonów to musisz spytać swojego lekarza to ważne dla dziecka i Ciebie żeby ich nie było. Jak cofniesz się o kilkanaście stron to znajdziesz jeszcze wiele informacji na ten temat.
 
reklama
Myślę że z Wami napewno będzie mi raźniej mąż wyjechał za granicę także czasem nawet nie ma z kim pogadać :tak: Ja mam glukometr Accu-Chek go juz wcześniej się zdarzyło że jakiś dziwny wynik mi wyszedł ze 180 przy czym przy drugiej próbie było ok w przychodni pielęgniarka sprawdzała i niby że nic się z nim nie dzieje także już sama nie wiem. Co do tej inki to chyba zaczynam ja podejrzewać że to może ona mi tak ten cukier podbiła bo i mleka sporo dolałam choć moja dietetyczka mówiła że na sniadania nie można nabiału więc będę musiała to sprawdzić więc AgMich dzięki za radę ;-)
 
Witam,
mnie czarnowidztwo nieco odpuscilo i troche sie ogarnelam. Za to do obiadu zjadłam 3 kawałki ciasta drożdzowego. Juz 10 min chodzilam za 10 minut mam pomiar az jestem ciekawa. Dawno takiego łasuchowstwa nie popełniłam. Wciaz mam słodko w buzi :sorry:

Migotko - witaj :happy:. Na pierwsze sniadanie ja osobiscie moge jedynie bidną kanapkę bez masła, z lisciem salaty, plasterkiem pomidora i chudej wedliny, a i tak wynik mam dosc wysoki. Rano wiekszosc z nas z tego co doczytalam ma jeszcze po nocy zwolniony metabolizm, dopiero drugie sniadanie mozna zjesc bardziej suto. Najwiecej uchodzi przy obiedzie, a potem metabolizm znowu zwalnia. Moja diabetolog radzi po kazdym posilku (tak pol godziny po) 10 min energiczny spacer. Mnie sie juz coraz ciezej chodzi i nie zawsze tyle wychodze, ale widze ze to przynosi duze efekty.
 
:happy: Hej ! Dziś po śniadanku miałam 140 i widzę że mój ranny metabolizm jest słaby,ale po kościele zamiast 2 późnego śniadania zjadłam lody i kilka wafelków i cukier po godzinie 140.:szok: Spodziewałam się conajmniej 180.
Iza Bk dzięki za radę:tak:. Od razu mam lepszy nastrój,a po kolacji i spacerku mam 103.
Pozdrawiam!:-)
 
lucyna - poczułam się jak diabeł kusiciel :-D:-D

migotka - witaj :-) z nami raźniej :tak:
ja zaczęłam mieć znośne cukry po śnaidaniach, jak zaczęłam stosować zasadę, że śniadanie zaczynam jeść w co najmniej 20 minut po podaniu insuliny !! spróbuj :cool2:
i rzeczywiście to mleko do inki wygląda podejranie oraz herbata owocowa ... może zamień ją na herbatę roiboos - smakuje jak owocowa, a ma włąściwości obniżające cukier !!
Czasem wina dziwnego wyniku leży po stronie brudnego palca :eek:
A o ketony zahacz diabetologa. Ja mierzę je paskami ketodiastix, obsikując je co rano. Jak są, to znaczy że w okresi epoprzedzającym pomiar zjadłam za mało węglowodanów, dlatego organizm pobierał je z zapasów w moim ciele, i wytworzyły się krtony, jako produkt uboczny. Niestety są one szkodliwe dla dzidzi, choć dokłądnie nie wiem co powodują. Aby ich nie było najbezpieczniej liczyć wymienniki, jeść 6 posików dziennie zgodnie z planem wymienników, w tym ostatni ok 22 oraz dużo pić :-)
dziel się z nami swoimi doświadczeniami ;-)
 
dziś rano 94..jutro diabetolog i pewnie znowu insulina do góry...wczoraj cały dzien cos jadłam jak opętana, cukry były przyzwoite ale dzis czuję sie ociężała, jednak żołądek się przyzwyczaił że dostaje często i mało..dziś juz powracam do stałego rytmu...
a od jutra czeka mnie mały remont więc będzie więcej ruchu co mnie cieszy:-) bo pogoda nastraja na leżenie w łóżku:-)
 
Dzisiaj rano 89 więc nie jest źle. Wczoraj mimo kilku grzeszków cukry ok. U nas też przygotowania do remontów.:-)

Kaśka to może się zobaczymy!:tak:

Hidi jak zwiększą Ci dawkę insuliny to będziesz spokojniejsza a i dzidziuś odetchnie z ulgą.
 
Witam wszystkie przyszłe mamusie :)
Chciałabym Was prosic o wypowiedz na temat normy cukru we krwi po wypiciu 50g glukozy.W środę miałam robioną krzywą cukrową,na czczo wyszło mi 80,a po wypiciu 50g glukozy i odczekaniu godziny 161,z tego co czytałam na necie to chyba trochę za duzo??????Wizyte u lekarza mam w przyszly poniedziałek,dzwonilam do niego ale ten tydzień jest na urlopie :(
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe mamusie :)
Chciałabym Was prosic o wypowiedz na temat normy cukru we krwi po wypiciu 50g glukozy.W środę miałam robioną krzywą cukrową,na czczo wyszło mi 80,a po wypiciu 50g glukozy i odczekaniu godziny 161,z tego co czytałam na necie to chyba trochę za duzo??????Wizyte u lekarza mam w przyszly poniedziałek,dzwonilam do niego ale ten tydzień jest na urlopie :(

odrobinę za dużo. Jak pójdziesz do lekarza, to da Ci skierowanie na krzywą cukrową, czyli będziesz pić 75g glukozy. I dopiero na podstawie eyniku tego badania podejmowane są jakieś kroki, w najgorszym przypadku wydawane skierowanie do diabetologa. Na razie spokojnie :-) nic złego się nie dzieje :cool2:
 
Do góry