reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Wcale sie nie zdziwie jak po porodzie z przyzwyczajenia nadal bede zapisywac co jem, robic pomiary, latać z paskami na ketony do łazienki... Choc pewnie nie bede miała na to czasu ;)

Kasia a jaki to chleb był? Moze jakiś "oszukiwany"? A moze to blad pomiaru skoro po 1/2 godz. taki spadek. Ale teraz to juz gdybanie, nie sprawdzimy. Ale od jednego takiego wyniku nie ma chyba potrzeby panikowac. Odezwala sie ta co nie panikuje... ;)
 
reklama
pulka jak mam taki ranny cukier jak Ty to ciesze się jak dziecko ale ja mam normę do 100. Nie martw się jutro pewnie będzie już lepiej. Z tymi rannymi cukrami ja też mam rożnie i rozumiem, że się denerwujesz.

Carioca niezły sen, ta dieta dobrze wpływa na nasze dzieciątka ale chyba ma kiepski wpływ na nasze mózgownice :-):-)

Kaśka ja zawsze jak wiem, że mogę mieć cukier blisko normy to zmykam na spacerek chociaż na 15 min albo sprzątam, prasuje lub bawię się z psem. To najlepszy sposób! Kilka razy już tak miałam godzinę po obiedzie np. 135 a po krótkim spacerze 70. Nie ma się chyba czym martwić. Ja mam w piątek wizytę u diabetologa więc zapytam o takie gwałtowne spadki.

Obiadek był pyszny a sosik z grzybkami doprawiłam mlekiem 0,5, do tego trzy łyżki kuskusu i sałatka zwędzonym kurczakiem. Zobaczymy jak będzie. A najadłam się do oporu. :-):tak:
 
hidi widzę, że dzisiaj królowały sny cukrzycowe:-D mi też śniły się igiełki. A Twój wczorajszy obiadek będzie inspiracją na dzisiejszy mój!:-)moja waga stoi w miejscu czyli jestem 3kg na minusie.

Dzisiaj rano 92 więc jest już lepiej.:-)

Wiecie może czy możemy jeść grzyby takie świeże z lasu np. duszone z odrobiną jogurtu zamiast śmietanki? Mąż wczoraj przyniósł mi takie świrze i pachnące ale nie miałam odwagi zrobić ich na kolację. A czy któraś z was jadła albo je activie naturalną? Kurcze mam problemy z załatwieniem się i nie wiem dlaczego bo przecież jem dużo warzyw i błonnika?

Grzybki absolutnie nie wskazane ze względu na możliwość zatrucia.Dzidziuś by z tego nie wyszedł. Na zaparcia polecam laktulozę.Jest rewelacyjna. Piłam ją przez 4 miesiące.
 
A ja znowu dziś rano 101 i tak w kółko, jutro diabetolog ciekawe na ile mi zwiększy insulinę...dzis w nocy mierzyłam 3 razy cukier i tak o północy 116
o 3ej - 101, 0 4.30 104 i o 7.30 - 101. Tak więc skok muszę mieć po II kolacji po której cukru nie mierzę a na którą muszę jesć pieczywo. Biorę tylko insuline i idę spać. A jak piłam tylko mleko nan noc to i cukier miałam poniżej 100 ale podobno trzeba sie lekarza słuchać hehe...
 
monika1997 nie martw się grzybki były w 100% pewne ale już się nie skusze bo nie wiem czy one czasem nie podniosły mi tak bardzo cukru. Dzięki za rady!A ta laktuloza to na receptę czy kupię ją bez problemu?

hidi ja też ma dzisiaj cukier nie ciekawy 99:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: muszę spróbować pić szklankę soku pomidorowego do drugiej kolacji. Wyczytałam ten sposób gdzieś na tym wątku. W piątek do lekarza zobaczymy co powie na te ranne wyskoki.

Ja dzisiaj nie mogłam przełknąć śniadania. Chyba muszę poszukać innego chlebka bo ten staje mi w gardle. W ogóle śniadania to koszmar. Wcześniej też wstawałam ok 7 ale jadłam dopiero ok 9. Ręce opadają.:-(
 
Witajcie, u mnie poranny cukier ładny, ale po kolacji przebiłam normę, bo zjadłam za dużo (sałatka z pomidorów z chudym twarogiem + graham) :crazy::wściekła/y:
I znowu miałam pojechany, realny sen, już nie będę Was zanudzać, ale moje sny to lepsze od Mody na sukces :-D

Monika - laktuloza jest naprawdę dobra i napewno bezpieczna, tylko zastanawia mnie jedno - on jest słodziutka, czy nie podbije mocno cukru? Piłaś ją podczas cukrzycy ciążowej?
Hidi - ano lekarza trzeba słuchać, a jak tam z ketonami sytuacja wygląda?
AgMilch - a jaki chlebek Ci tak nie podchodzi?
 
Carioca77 jem ten długoterminowy, te okropne deseczki ;-) żytni pełnoziarnisty. Muszę kupić sobie razowy żytni pełnoziarnisty i zobaczymy.

Wiem, że to tak trochę z innej beczki i nie na ten wątek pytanie ale może odpowiecie czy będąc w połowie ciąży wasze dzieciaczki mały takie dni kiedy kopały cały czas a czasami prawie wcale?Kurcze denerwuje się bo wczoraj dzidziuś szalał cały dzień a dzisiaj od rana cisza. Sprawdzałam tętno i wszytko ok.
 
AgMilch nie denerwuj sie, choc wiem ze to latwo powiedziec. Ja tez tak mialam, ze byly dni kiedy bardzo słabo czułam co sie dzieje w brzuchu. Ponoć dzieci czasem kopią do wewnątrz i tego sie nie czuje. Bylo czasem tak ze 1,5 dnia nic a potem na nowo byla symfonia z brzucha. Jak sie jednak bardzo denerwujesz, zawsze mozesz podejsc na Izbe Przyjec, powinni Cie zbadać bez problemu. Ja byłam ze dwa razy jak sie bardzo denerwowalam.
 
reklama
AgMich na mnie sok pomidorowy nie działa:no:, piłam przed snem a rano wyniki do bani. I nie martw się o dzidzię bo zawsze są okresy mniejszej i większej aktywności. Ja mam z kolei inny problem - ból w pachwinach ale to nie ten wątek:-)

carioca77 nie mam ketonów póki co:-) mimo że nie pije mleka ( zalecenie diabetologa)

Co do pieczywa to ja jem pełnoziarniste grahamki i cukier ani drgnie, dziś na śniadanie zjadłam pół takiej bułki, 2 parówki drobiowe, duzo surowych warzyw i 81 po takim obżarstwie:-)

http://myfxadvice.com
 
Do góry